Презентація на тему "Трикутники"

Про матеріал
Презентація з теми "Трикутники" на уроках геометрії у 11 класі. Призначена для практичного використання в умовах дистанційного навчання. Матеріали допоможуть вчителю раціонально використати свій час при перевірці домашнього завдання і проведенні класної роботи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Трикутники

Номер слайду 2

Визначення трикутника. Трикутник - це геометрична фігура з трьома сторонами та трьома кутами. Давайте розглянемо формули та теореми, які допомагають нам розуміти їх властивості.

Номер слайду 3

Основні формули трикутника. Площа трикутника (S): S=½×a×b×sin⁡C, де a і b - сторони, C - кут між цими сторонами. Периметр трикутника (P): P=a+b+c, де a, b, c - довжини сторін трикутника. Теорема Піфагора: c²=a²+b², де c - гіпотенуза, a і b - катети прямокутного трикутника.

Номер слайду 4

Типи трикутників за кутами та сторонами. Гострокутний трикутник: Всі кути менше 90 градусів. Тупокутний трикутник: Один кут більше 90 градусів. Прямокутний трикутник: Один кут дорівнює 90 градусів. Рівносторонній трикутник: Всі сторони рівні. Рівнобедрений трикутник: Дві сторони рівні.

Номер слайду 5

Рівносторонні трикутники. Основні характеристики: У рівносторонньому трикутнику всі три сторони (a, b, c) рівні між собою. Кутові властивості: Кожний внутрішній кут дорівнює 60°, оскільки сума всіх кутів трикутника завжди дорівнює 180°. Висота та медіана: Всі висоти та медіани в рівносторонньому трикутнику збігаються і співпадають з бісектрисами.

Номер слайду 6

Рівнобедрені трикутники. Властивості рівнобедреного трикутника: Два бокових катети (сторони) трикутника (a та b) рівні один одному. Кутові властивості: Два кути при основі трикутника рівні один одному. Третій кут при основі (не прилеглий до рівнобедреного боку) менший за кути при бічних сторонах. Співвідношення в рівнобедреному трикутнику: Висота, проведена з вершини трикутника до середини основи, є медіаною та висотою.

Номер слайду 7

Прямокутні трикутники. Теорема Піфагора: c²=a²+b²Основні властивості: Протилежні кути біля прямого рівняються 90 градусів. Кожний прямокутний трикутник може бути описаний теоремою Піфагора. Відношення сторін: Катети (a і b) є кращими та прилеглими сторонами трикутника, а гіпотенуза (c) - найпротяжнішою.

Номер слайду 8

Застосування трикутників в реальному життіТрикутники застосовуються в різних галузях: Архітектура: Розрахунок кутів та сторін для побудови стабільних конструкцій. Картографія: Визначення відстаней та кутів на карті. Геодезія: Вимірювання відстаней та кутів для земельного власності. Комп'ютерна графіка: Моделювання та візуалізація об'єктів в просторі.

pptx
Пов’язані теми
Геометрія, 11 клас, Презентації
Додано
28 лютого
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку