Презентація на тему:"Учися грати баскетбол.Поради для молодших школярів"

Про матеріал
Баскетбо́л (англ. basketball від basket — «кошик» і ball — «м'яч»; також заст., діал. кошикі́вка[1] або коші́вка[2]) — спортивна командна гра з м'ячем, який закидують руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком. Баскетбол є олімпійським видом спорту. Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» — металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В Національній баскетбольній Асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті. Перший чоловічий чемпіонат світу проведено в 1950-у році, а в 1953-му — жіночий. Зараз проводяться кожні чотири роки. Найпрестижніші змагання серед збірних команд країн — Олімпійські ігри, Чемпіонат світу з баскетболу, а серед клубних — чемпіонат НБА та в Європі — Євроліга УЛЕБ, Єврокубок та Кубок виклику ФІБА.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Учися грати баскетбол!Підготувала Студентка 3 курсу, групи АДубенського коледжу РДГУМаргосюк Ірина

Номер слайду 2

Що таке баскетбол?Баскетбол - універсальний засіб фізичного виховання, яке широко представлено у фізичному вихованні, в закладах загальної та професійної освіти.

Номер слайду 3

У чому полягає важливість баскетболу для тебе, школярику!Суть фізичного виховання полягає в тому, щоб за допомогою засобів фізичного виховання надати природному процесу становлення форм і функцій твого організму , що росте оптимальний характер, забезпечити, можливо, гармонійне в цей період фізичний розвиток, сприяти нормальному функціонуванню організму, зміцнити здоров'я. Для цього тобі треба займатися цікавим видом спорту як баскетбол!

Номер слайду 4

Запам'ятайте!Навчитися грати баскетбол не можна відразу! Це здійснюється у декілька етапів! Якщо ти наполегливий і хочеш навчитися грати в цю цікаву гру, читай далі і запам'ятовуй!Хочеш бути таким і вміти так. Гортай!

Номер слайду 5

Навчися поводитися з м'ячем, відчувати його властивості і проводити відповідно до них свої рухи. Не рекомендується вже з перших занять починати освоєння техніки. Полюби м'яч. Не бійся його! Навчися правильно тримати м'яч обома руками на рівні грудей, пальці повинні бути розставленими, кисті лежати ззаду - збоку, м'язи рук розслаблені. Навчися приймати і надалі зберігати основну стійку баскетболіста. Етап 1 Етап 2 Стійка баскетболіста. Навчися правильно тримати м'яч обома руками на рівні грудей, пальці повинні бути розставленими, кисті лежати ззаду - збоку, м'язи рук розслаблені. Навчися приймати і надалі зберігати основну стійку баскетболіста. Етап 2 Навчися правильно тримати м'яч обома руками на рівні грудей, пальці повинні бути розставленими, кисті лежати ззаду - збоку, м'язи рук розслаблені. Навчися приймати і надалі зберігати основну стійку баскетболіста. Етап 2 Навчися правильно тримати м'яч обома руками на рівні грудей, пальці повинні бути розставленими, кисті лежати ззаду - збоку, м'язи рук розслаблені. Навчися приймати і надалі зберігати основну стійку баскетболіста. Етап 2

Номер слайду 6

Після того як ти навчився правильно стояти, тримати м'яч, пересуватися по майданчику, навчися ловити м'яч обома руками. Виконання ловлі м'яча і інших елементів баскетболу в різних умовах в поєднанні з іншими діями сприяє вдосконаленню твоїх дій, вмінню надалі самостійно застосовувати його в ігрових ситуаціях. Паралельно лову м'яча навчися передавати м'яч двома руками від грудей з місця. Передавай м'яч з правильної стійки, тримаючи його двома руками на рівні грудей. Лікті слід опустити близько тулуба; намагатися кидати на рівні грудей партнера; м'яч слід супроводжувати поглядом і руками. Етап 3 Етап 4 Паралельно лову м'яча навчися передавати м'яч двома руками від грудей з місця. Передавай м'яч з правильної стійки, тримаючи його двома руками на рівні грудей. Лікті слід опустити близько тулуба; намагатися кидати на рівні грудей партнера; м'яч слід супроводжувати поглядом і руками. Етап 4

Номер слайду 7

Одним з найбільш важливих дій з м'ячем є ведення. Воно дозволяє тобі, володіючи м'ячем, переміщатися по майданчику. На початковому етапі навчання ти можеш вести м'яч з високим відскоком. При цьому так тинавчишся тримати спину. Після цього ти маєш навчитися пересуватися на напівзігнутих ногах. Ти можнш зробити таку помилку! Бити по м'ячу розслабленою долонею, не включаючи в роботу передпліччя. Запам'ятай! Це неправильно! Рука з зігнутими пальцями вдаряє по м'ячу зверху. У результаті систематичного навчання ведення м'яча ти виробиш вміння успішно управляти м'ячем навіть без зорового контролю, пересуваючись приставним кроком, змінюючи темп бігу. Етап 5

Номер слайду 8

Якщо ти дочитав сюди, ти - молодець! Але для того, щоб відмінно грати у баскетбол тобі потрібно знати правила гри у баскетбол.

Номер слайду 9

Баскетбольний майданчик. Центральне коло вимірюється по зовнішньому краю окружності і розміщується воно у центрі майданчика, і діаметр його дорівнює 3,6 метра. Центральна лінія. Паралельно лицьовим лініям проводиться центральна лінія через середини бічних ліній і виступає на 15 см за кожну бічну лінію. Обмежуючі лінії - лінії, які обмежують короткі сторони, прийнято називати лицьовими, а ті, що обмежують довгі сторони, називають бічними.

Номер слайду 10

Триочкова лінія. Весь ігровий майданчик є зоною триочкових кидків, за винятком зони біля щита суперника, яка обмежується триочковою лінією - півколо, радіус якого дорівнює 6,75 метра, проведений до перетину з лицьовими лініями. Лінія штрафного кидка. Паралельно кожної лицьової лінії наноситься лінія штрафного кидка довжиною 3,6 метра. Проводять її таким чином, щоб її дальній край розташовувався на відстані 5,8 метра від внутрішнього краю лицьових ліній, а її середина перебувала б на віртуальній лінії, яка з'єднує середини обох лицьових ліній. Триочкова лінія. Весь ігровий майданчик є зоною триочкових кидків, за винятком зони біля щита суперника, яка обмежується триочковою лінією - півколо, радіус якого дорівнює 6,75 метра, проведений до перетину з лицьовими лініями.

Номер слайду 11

Одне очко. Піднімається рука з вказівним пальцем вгору і опускається кисть. Два очка. Піднімається рука з вказівним і середнім пальцями вгору і опускається кисть. Спроба триочкового кидка. Різким рухом піднімається рука з великим, вказівним і середнім пальцями вгору. Успішний триочковий кидок. Різким рухом піднімаються обидві руки з великим, вказівним і середнім пальцем вгору. Очки не рахувати. Швидке розведення рук з схрещеного їх положення на грудях. Зарахування м'яча: Жести суддів у баскетболі

Номер слайду 12

Відносяться до часу: Зупинка часу. Рука піднімається вгору з відкритою долонею. Рух супроводжується свистком. Зупинка часу для фолу. Рука, стиснута в кулак піднімається вгору, інша відкритою долонею вказує на порушника правил. Рух при цьому супроводжується свистком. Включення ігрового часу. Робиться рух рукою з положення вгору в положення вперед. Новий відлік 24 секунд. Рука піднімається вгору. Вказівний палець руки здійснює круговий рух.

Номер слайду 13

Адміністративні: Заміна. Схрестити руки перед грудьми (одночасно зі свистком). Запрошення на майданчик. Змахнути відкритою долонею по напрямку до себе. Перерва на вимогу. Вказівний палець руки і долоня утворюють букву "Т". Зв'язок між суддями на майданчику та суддями за столом. Рука витягується вперед з піднятим догори великим пальцем. Видимий відлік часу (5 і 8 секунд). Відлік ведеться пальцями піднятої руки.

Номер слайду 14

За одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок: 1 очко — кидок зі штрафної л інії;2 очки — кидок з середньої або близької дистанції (ближче триочкової лінії);3 очки — кидок з-за триочкової лінії на відстані 6м 75см

Номер слайду 15

Початок гри та ігровий час. Суддя розігрує спірний кидок в центральному колі (підкидує м'яч над центральним колом). Гравець, який найшвидше заволодів м'ячем починає гру.Ігровий час складається з 4 періодів по 10 хвилин з перервами по 2-3 хвилини. Між другим та третім періодами команди змінюються кошиками.

Номер слайду 16

Переможець гри. Переможцем у грі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу). Переможець гри. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу). Переможець гри

Номер слайду 17

Порушенняаут - м'яч вийшов за межі ігрового майданчика;пробіжка - гравець, контролюючий «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановленого правилами:порушення ведення м'яча, що включає в себе пронос м'яча, подвійне ведення;три секунди - гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд в той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу;

Номер слайду 18

п'ять секунд - гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем протягом п'яти секунд;вісім секунд - команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд;24 секунди - команда, яка володіє м'ячем більше 24 секунд, і за цей час не здійснила кидка по кільцю суперника; порушення повернення м'яча в зону захисту - команда, яка володіє м'ячем у зоні нападу перевела його в зону захисту.24 секунди - команда, яка володіє м'ячем більше 24 секунд, і за цей час не здійснила кидка по кільцю суперника; п'ять секунд - гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем протягом п'яти секунд;вісім секунд - команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд;порушення повернення м'яча в зону захисту - команда, яка володіє м'ячем у зоні нападу перевела його в зону захисту.24 секунди - команда, яка володіє м'ячем більше 24 секунд, і за цей час не здійснила кидка по кільцю суперника;

Номер слайду 19

Фоли в баскетболіФол - це недотримання правил гри, яке викликане персональним контактом гравця або його неспортивною поведінкою. Персональний фол - це фол гравцю унаслідок контакту з гравцем команди суперників. Фоли в баскетболі

Номер слайду 20

Баскетбол. Гравець не повинен блокувати суперника, тримати, штовхати, стикатися з ним, ставити підніжку, перешкоджати його переміщенню, виставляючи руку, плече, коліно, стегно або ступню ноги. Якщо гравець за час гри отримав п'ять фолів, то він повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у подальшій грі (але йому дозволяється перебувати на лаві запасних до кінця гри). Гравець, який отримав дискваліфікуючий фол, в обов'язковому порядку повинен залишити місце проведення гри (йому не дозволяють перебувати навіть на лавці запасних). Баскетбол. Гравець не повинен блокувати суперника, тримати, штовхати, стикатися з ним, ставити підніжку, перешкоджати його переміщенню, виставляючи руку, плече, коліно, стегно або ступню ноги. Якщо гравець за час гри отримав п'ять фолів, то він повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у подальшій грі (але йому дозволяється перебувати на лаві запасних до кінця гри). Гравець, який отримав дискваліфікуючий фол, в обов'язковому порядку повинен залишити місце проведення гри (йому не дозволяють перебувати навіть на лавці запасних).

Номер слайду 21

За що суддя призначає фол?Блокування - це неправильний персональний контакт, який перешкоджає пересуванню суперника з м'ячем або без нього. Зіткнення - це персональний контакт гравців з м'ячем або без м'яча поштовхом або рухом в корпус суперника. Затримка - це персональний контакт із суперником, який заважає свободі його пересування. Неправильний заслін - це спроба неправильно затримати або перешкодити супернику, який не контролює м'яч, зайняти бажану позицію на ігровому майданчику. Поштовх - це персональний контакт з будь-якою частиною тіла, коли гравець насильно зсовує або намагається зсунути суперника, який контролює м'яч.

Номер слайду 22

Технічні прийоми гри. Пересування. Зупинка. Ведення Передача, ловіння м’яча. Кидки м’яча в кошик. Пересування. Зупинка. Ведення Передача, ловіння м’яча. Кидки м’яча в кошик. Пересування. Зупинка. Ведення Передача, ловіння м’яча. Кидки м’яча в кошик. Пересування. Зупинка. Ведення Передача, ловіння м’яча. Кидки м’яча в кошик