Презентація на тему: «Василь Королів-Старий. Казка «Хуха-Моховинка»

Про матеріал

Презентація (13 слайдів) містить короткі біографічні відомості про письменника, стислий аналіз казки «Хуха-Моховинка» та кілька запитань за змістом прочитаного.

Успіхів і наснаги!

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Василь Королів-Старий Казка “Хуха-Моховинка”

Номер слайду 2

Біографічна довідка. Народився Василь Королів (Старий - це псевдонім) 4 лютого 1879 року в селі Ладан на Полтавщині (зараз Чернігівська область).

Номер слайду 3

Біографічна довідка. Освіта: Полтавська духовна семінарія, Харківський ветеринарний інститут. Діяльність: працював ветеринаром, активно займався письменницькою та громадською діяльністю.

Номер слайду 4

Біографічна довідка. Еміграція: у 1919 році виїхав до Чехії, де й доживав віку. За кордоном одружився, займався викладанням, водночас не покидаючи літературної творчості. Помер письменник 11 грудня 1943 року.

Номер слайду 5

Творчість Найвідоміші художні твори: Автобіографічний роман “Чмелик”;збірка казок на фольклорній основі “Нечиста сила”;оповідання-спогади “Згадки про мою смерть”.

Номер слайду 6

Творчість У збірці казок “Нечиста сила” автор намагається довести читачу, що не варто боятися містичних істот. “Навіщо населяти світ у кожному місці ворожими і лихими силами, плодити в ніжній дитячій душі почуття безоглядного жаху, виховувати чуття небезпеки там, де жодної небезпеки не може бути”.

Номер слайду 7

Аналіз казки “Хуха-Моховинка” - це літературна фантастична казка. Належить до збірки казок “Нечиста сила”. Тема: зображення життя фантастичних створінь у світі людей. Ідея: уславлення перемоги добра над злом.

Номер слайду 8

Хто такі Хухи? Хухи - це маленькі міфологічні істоти, які живуть у лісі. Знайди у казці опис Хухи.

Номер слайду 9

Герої твору Фантастичні: Хуха-Моховинка та інші Хухи, дух-лісовик Хо-Суковик. Реальні: лісник, собака лісника, злий дід, хлопчик і дівчинка, їх батьки, кози Лиска та Оришка.

Номер слайду 10

Хто, на твою думку, уособлює Добро у казці, а хто - зло?

Номер слайду 11

Сюжет Експозиція: знайомство з Хухою. Зав'язка: дід руйнує житло Хухи. Розвиток подій: блукання Моховинки, її знайомство з іншими героями казки, жорстокість діда. Кульмінація: порятунок злого діда від смерті. Розв'язка: Хуха пробачає діда, а він розуміє свою провину.

Номер слайду 12

Що у творі було реальне, а що - Фантастичне?Пригадай ознаки казки і знайди їх у цій казці. Чому тебе навчила казка “ХУХА-Моховинка”?

Номер слайду 13

Успіхів у навчанні!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Тимощук Наталия
  Загальна:
  4.7
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  4.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Федоренко Віра Юріївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
3 листопада 2019
Переглядів
2048
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку