"Види позашкільної виховної роботи художгьо-естетичного напряму"
Номер слайду 2
Позашкільний навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами МОН. Навчально-виховний процес у позашкільному навчальному закладі здійснюється за типовими навчальними планами і програмами. Навчальні програми можуть бути однопрофільними, комплексними і такими, що передбачають індивідуальне навчання у групах або об'єднаннях. Український державний центр позашкільної освіти- це комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад, який здійснює координацію навчально-виховнох, інформаційно-методичної і організаційно-масової діяльності 1002 регіональних позашкільних навчальних закладів, а саме 815 закладів художньо-естетичного та 187 науково-технічного напрямів
Номер слайду 3
Тривалість навчального року в різних типах позашкільних закладів установлюється МОН або іншим центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить позашкільний навчальний заклад, за погодженням з МОН. У канікулярні, вихідні та святкові дні позашкільний навчальний заклад може працювати за окремим планом, затвердженим керівником цього закладу.
Номер слайду 4
Тривалість одного заняття в позашкільному закладі визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів і слухачів:- віком від 5 до 6 років - 30 хв;- віком від 6 до 7 років - 35 хв;- старшого віку - 45 хв. Отже, заняття в гуртках характеризуються наявністю програм, регулярністю, тривалістю термінів і визначеним профілем роботи.
Номер слайду 5
Найбільш масовою формою залучення учнівської молоді до творчої діяльності є художня творчість. З педагогічної і психологічної точок зору вона є найефективнішим засобом виховання, що сприяє як навчанню і вихованню, так і розвитку творчих задатків і здібностей учнів. Найбільш масовою серед інших форм організації дитячої творчості у позашкільних навчальних закладах є гуртки художньо-естетичного напряму.
Номер слайду 6
До художньо-естетичного напряму належать гуртки: * Хореографічного мистецтва; * Декоративно-ужиткового мистецтва; * Художньо-сценічного мистецтва. * Театральний вид мистецтва. * Цирковий *Образотворчий та іші види мистецтва
Номер слайду 7
Класичний танець,Народно-сценічний танець. Сучасний танець. Спортивний бальний танець,Естрадний танець. Хореографічний:
Номер слайду 8
Декоративно-ужитковий: Самоплетіння. Бісероплетіння. Художня вишивка. Макраме. Килимарство. Писанкарство. Різьблення по дереву та інші.
Номер слайду 9
Хор. Колектив естрадної пісні. Дитячо-юнацький оркестр. Естрадно-духовий оркестр. Вокальний ансамбль та інші. Художньо-сценічний:
Номер слайду 10
Особистісний розвиток учнів у гуртках художньо-естетичного напряму передбачає у них системи цінностей емоційно-почуттєвої сфери, стимулювання образно-асоціативного мислення, розвиток творчого потенціалу. Коли ми говоримо про виховання творчої особистості, треба зазначити, що важливу роль грають у цьому процесі емоції. Саме емоції є необхідним фактором продуктивної діяльності мозку. Подив, обурення, натхнення, відчуття прекрасногоі навіть почуття гумору спонукають
Номер слайду 11
ВИСНОВОК: Отже, саме предмети мистецького циклу найбільше сприяють розвитку творчих здібностей, оскільки мистецтво загострює емоційне сприйняття буття. У процесі художньої діяльності народжується інтерес до образотворчості, який з часом переростає у потребу, що є головною рішучою силою формування творчих якостей та розвитку практичних умінь.