В роботіі розкриваються особливості мислення сучасного покоління. Висвітлюються можливості сучасних освітніх технотрендів щодо їх використання в освітньому процесі для візуалізації інформації.
Візуалізація навчального процесу на уроках хімії. Підготувалавчитель хіміїСтряпкова Н. П.
Номер слайду 2
План4 Технічний прогрес та нова візуальна культура1235 Переваги візуалізації у навчанніВізуалізація навчального процесу на уроках хіміїПрийоми візуалізації та їх результативність. Джерела
Номер слайду 3
Технічний прогрес та нова візуальна культура Технічний прогрес та нова візуальна культура безпосередньо позначаються на вимогах, які висуваються до педагогів. Візуалізація-це процес представлення даних у вигляді зображення з метою максимальної зручності їх розуміння; подання осяжної форми будь-якому об’єкту, суб’єкту, процесу тощо.
Номер слайду 4
Переваги візуалізаціїВізуалізація інформації дозволяє вирішити цілий ряд педагогічних завдань:активізації навчальної та пізнавальної діяльності;образного представлення знань і навчальних дій;формування і розвиток критичного і візуального мислення;забезпечення інтенсифікації навчання;підвищення візуальної грамотності та візуальної культури ; зорового сприйняття.
Номер слайду 5
Візуалізація навчального процесу на уроках хімії«Метою візуалізації є не картинки, а проникнення в суть.» Бен Шнайдерман, 1999 р
Номер слайду 6
На уроках хімії формую основні поняття, теорії і закони, які з року в рік розширюються, поглиблюються. Теоретичний матеріал завжди поєдную з практикою (лабораторні, практичні роботи, під час яких досліджуємо властивості речовин, явища, правила безпечної поведінки людини). При цьому використовую різні прийоми візуалізації :інтелект-картикоміксиінтернет-мемискрайбінг
Номер слайду 7
Це дає можливість урізноманітнити навчання на уроках , що сприяє формуванню пізнавального інтересу учнів. Так, наприклад, пропоную учням опрацьовували теоретичні поняття та представити матеріал у вигляді інтелект-карти.
Номер слайду 8
Ця технологія вчить мислити у новій площині, залучаючи до активної роботи обидві півкулі мозку. Думки та висновки учні викладають у зручному форматі, з довільним додаванням малюнків та інших допоміжних елементів. Це сприяє формуванню їх інтуїтивного сприйняття інформації.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
У підготовці до уроку особливу увагу приділяю створенню позитивного психологічного настрою на вивчення нового матеріалу. У цьому мені допомагають такі прийоми, як інтернет-меми та комікси. Це не просто розваги, вони можуть перетворитися на повноцінний дидактичний матеріал та наочно продемонструвати складні приклади. Я переконалася в їх ефективності, осбливо для навчання невмотивованих учнів.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Тема « Мийна дія мила» 9 кл.
Номер слайду 13
Скрайбінг-це розповіді чи пояснення, що супроводжуються паралельним створення схематичних малюнків, які відтворюють ключовий зміст сказаного. Учням дуже подобається, розповідаючи, підкріплювати сказане графічно у максимально зрозумілому і привабливому форматі. Цей прийом сприяє розвитку креативності та системного мислення.
Номер слайду 14
Тема « Хімічні властивості кисню» 7 кл. Тема « Хімічні властивості метану» 9 кл.
Номер слайду 15
Використання прийомів візуалізації дає можливість здобувачам освіти більш ефективно використовувати правопівкульне мислення, що в кінцевому результаті значно підвищує якість навчального процесу. Допомагає їм бути більш успішними, що дуже важливо для гуманізації навчання, сприяє створенню сучасного освітнього простору. Прийоми візуалізації та їх результативність