презентація на тему Юрій Винничук «Місце для дракона - повість – казка про сучасний світ ,у якому й досі живуть « драконячі закони »

Про матеріал
Ознайомити учнів із творчою особистістю Ю. Винничука та його роллю у сучасному літературному процесі; вчити аналізувати літературний твір, проводити паралель між фольклорною та авторською казкою, розкривати особливості повісті-казки;
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Юрій Винничук . « Місце для дракона - повість - казка про сучасний світ ,у якому й досі живуть « драконячі закони » .

Номер слайду 2

Уособленням чого для людини був дракон? https://www.youtube.com/watch?v=jCWofIYcbCs (Перегляд відеоролика про драконів).

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Біографія Освіту здобув у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника,  учитель української мови і літератури. У 1974 переїхав до Львова, працював вантажником, художником-оформлювачем. 1987–1991 — режисер Львівського естрадного театру «Не журись!». 1991–1994 — редактор відділу містики та сенсацій газети «Post-Поступ». 1995–1998 — головний редактор газети «Гульвіса», Львів. 1998–1999 — редактор відділу газети «Поступ». Член Асоціації українських письменників (з 1997 року)

Номер слайду 5

За його казками знято 2 мультфільми.

Номер слайду 6

У Стародавній Греції був такий вираз: «Драконівські закони писані не чорнилом, а кров’ю » .

Номер слайду 7

Повість-кaзкa У книзі Юрія Винничука “Місце для дракона” все перевертається з ніг на голову: дракон зовсім не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає пишних молодиць, а добрий Травоїдний мрійник та романтик. Тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість людських останків милують око доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору – щоб не нищити природу.

Номер слайду 8

https://www.youtube.com/watch?v=KFfJwpGxJ0s (перегляд буктрейлера за змістом твору )

Номер слайду 9

“ …Поети так тяжко помирають, і нема їм на цьому світі місця, бо вони нетутешні”.

Номер слайду 10

Уявлення людей про дракон Дракон Грицько (Робота з таблицею). Складання колективної характеристики дракона в уявленні людей та дракона Грицька .

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Повість — епічний жанр середнього розміру. Частіше за все їй відводять місце між романом і оповіданням. Казка – фольклорний розповідний твір про вигадані, а часто й фантастичні події, що відбуваються з людиною чи твариною. Повість-казка, або казкова повість вирізняється тим, що в ній, як і в казці, багато вигадки та фантазії, але герої діють протягом тривалого часу.  

Номер слайду 13

Сюжети повісті-казки найчастіше розвиваються в двох вимірах – реальному і фантастичному. Але фантастичний світ завжди дає можливість почерпнути якусь інформацію про реальний – або обидва виміри протиставляються і це дозволяє звернути увагу на ті або інші особливості.

Номер слайду 14

Давайте пригадаймо, що відрізняє ці два різновиди один від одного заповненням порівняльної таблиці.

Номер слайду 15

Магічний реалізм – це реалізм, у якому органічно поєднуються елементи реального та фантастичного, побутового та міфічного, таємничого. Магічний реалізм притаманний літературі Латинської Америки.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Кросворд Ю. Винничук «Місце для дракона »

Номер слайду 18

Нажаль, для можновладців часто не важливо, що в багатьох випадках заради утвердження та підтримки їхніх законів ллється невинна кров. Насправді в усі часи закон і правда залежить від тих, на чиєму боці сила. Нажаль, в багатьох випадках заради утвердження законів ллється невинна кров.

ppt
Додано
3 липня 2019
Переглядів
180
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку