Причини встановлення передач між машиною-двигуном і машиною-знаряддям енергію доцільно передавати при великих частотах обертання; швидкість виконавчого органа в процесі роботи машини-знаряддя необхідно змінювати (наприклад, в автомобілях, вантажопідйомних кранах, токарних верстатах), а швидкість машини-двигуна частіше постійна; коли одним двигуном необхідно приводити в рух кілька механізмів з різними швидкостями; в окремі періоди роботи виконавчому органові машини потрібно передати обертаючі моменти, що перевищують моменти на валу машини-двигуна, а це можливо виконати за рахунок зменшення кутової швидкості вала машини-знаряддя; коли робочі органи машини здійснюють зворотнопоступальний рух (наприклад, супорт стругального верстата), а двигун має вал, що обертається.
Класифікація механічних передач МЕХАНІЧНІ ПЕРЕДАЧІ За способом передавання руху За способом з’єднання ведучої і веденої ланок Тертям (фрикційні, пасові, канатні) Зачепленням (зубчасті,ланцюгові, гвинтові) Безпосереднім дотиканням (фрикційні, зубчасті, гвинтові) З додатковим зв’язком (пасові,ланцюгові) Р.3 Деталі машин .Тема 2.
Загальні вимоги до передач надійність та необхідна довговічність передачі; простота конструкції; компактність і малі габаритні розміри; незначний опір руху, особливо в момент пуску двигуна; порівняно висока точність перетворення руху (кінематична точність); безшумність роботи та вібростійкість; простота керування, в тому числі автоматичного і дистанційного.
МАТЕРІАЛИ ПЕРЕДАЧ Для виготовлення різних деталей машин найбільш широко застосовують вуглецеві і леговані конструкційні сталі. До основних механічних характеристик матеріалів належать: границя міцності σB, [МПа]; границя текучості σT, [МПа]; границя витривалості σ−1 , [МПа]; відносне відновлення δ % - видовження приросту розрахункової довжини зразка після розриву до його початкової розрахункової довжини; модуль пружності Е, [МПа], та зсуву G, [МПа]; коефіцієнт Пуассона µ - відношення відносної поперечної деформації зразка до його відносної поздовжньої деформації; твердість (НВ – за Брінеллем ; HRA, HRB, HRC – за Роквеллом; HV – за Віккерсом) – умовна величина, яка вимірюється відповідними приладами – твердомірами.
Той, хто припиняє вчитись є старим, незалежно чи в 20 чи в 80 років. Той, хто постійно вчиться залишається молодим. Найчудовішою річчю в житті є вічна молодість думки. Генрі Форд (1863 — 1947) конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», також один з найбагатших людей усіх часів.