Презентація на тему "Загальні відомості про механічні передачі"

Про матеріал
В презентації викладено основні характеистики механічних передач.Рекомендовано студентам та викдадачам закладів фахової передвищої освіти
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Р.3 Деталі машин .Тема 2. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ПЕРЕДАЧІ

Номер слайду 3

Р.3 Деталі машин .Тема 2 Призначення передач у машинах. Класифікація передач. Принцип роботи основних типів передач. Матеріали передач.

Номер слайду 4

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Пристрої для передачі обертового руху від двигуна до робочих машин називають передачами. У сучасних машинах передача енергії може здійснюватися механічними, гідравлічними, пневматичними й іншими пристроями.

Номер слайду 5

Р.3 Деталі машин .Тема 2. У курсі «Деталі машин» розглядають тільки механічні передачі.

Номер слайду 6

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Механічними передачами, або просто передачами, називають механізми для передачі енергії від машини-двигуна до машини-знаряддя, як правило, з перетворенням швидкостей, моментів, а іноді - з перетворенням видів руху.

Номер слайду 7

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Причини встановлення передач між машиною-двигуном і машиною-знаряддям

Номер слайду 8

Причини встановлення передач між машиною-двигуном і машиною-знаряддям енергію доцільно передавати при великих частотах обертання; швидкість виконавчого органа в процесі роботи машини-знаряддя необхідно змінювати (наприклад, в автомобілях, вантажопідйомних кранах, токарних верстатах), а швидкість машини-двигуна частіше постійна; коли одним двигуном необхідно приводити в рух кілька механізмів з різними швидкостями; в окремі періоди роботи виконавчому органові машини потрібно передати обертаючі моменти, що перевищують моменти на валу машини-двигуна, а це можливо виконати за рахунок зменшення кутової швидкості вала машини-знаряддя; коли робочі органи машини здійснюють зворотно­поступальний рух (наприклад, супорт стругального верстата), а двигун має вал, що обертається.

Номер слайду 9

Класифікація механічних передач МЕХАНІЧНІ ПЕРЕДАЧІ За способом передавання руху За способом з’єднання ведучої і веденої ланок Тертям (фрикційні, пасові, канатні) Зачепленням (зубчасті,ланцюгові, гвинтові) Безпосереднім дотиканням (фрикційні, зубчасті, гвинтові) З додатковим зв’язком (пасові,ланцюгові) Р.3 Деталі машин .Тема 2.

Номер слайду 10

Класифікація механічних передач За взаємним розташуванням осей валів з паралельними осями валів (циліндричні зубчасті, ланцюгові, пасові передачі); з осями, що перетинаються (конічні зубчасті); з мимобіжними осями, що перехрещуються (черв'ячні, гіпоїдні).

Номер слайду 11

Класифікація механічних передач За конструктивним оформленням відкриті (не мають спільного корпуса); закриті (розміщуються в спільному корпусі, який забезпечує герметизацію та постійне змащення передачі).

Номер слайду 12

Класифікація механічних передач За кількістю ступенів, тобто окремих передач, взаємно пов’язаних і таких, що одночасно беруть участь в передачі та перетворенні руху, розрізняють: - одноступінчасті передачі; - багатоступінчасті передачі.

Номер слайду 13

Р.3 Деталі машин .Тема 2. У механічних передачах веденими ланками називають деталі передач (котки, шківи, зубчасті колеса і т.п.), що одержують рух від ведучих ланок.

Номер слайду 14

Р.3 Деталі машин .Тема 2. У машинобудуванні прийнято позначати кутові й колові швидкості, частоту обертання, діаметри деталей ведучих валів індексами непарних цифр, ведених - парними.

Номер слайду 15

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Вкажіть де ведуча, а де ведена ланки?

Номер слайду 16

u=D2/D1 Р.3 Деталі машин .Тема 2. Передаточним числом називають відношення діаметра веденого елемента передачі до ведучого.

Номер слайду 17

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Передаточним відношенням називають відношення кутових швидкостей двох будь-яких валів незалежно від напрямку силового потоку.

Номер слайду 18

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Якщо u>1, передачу називають знижувальною ; якщо u<1 -підвищувальною .

Номер слайду 19

Р.3 Деталі машин .Тема 2.

Номер слайду 20

Р.3 Деталі машин .Тема 2.

Номер слайду 21

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Що зображено на кінематичній схемі?

Номер слайду 22

Р.3 Деталі машин .Тема 2. Запишіть у конспект формулу для визначення передаточного числа одноступінчатої передачі, якщо відомі діаметри коліс передачі і їхні кутові швидкості.

Номер слайду 23

Загальні вимоги до передач надійність та необхідна довговічність передачі; простота конструкції; компактність і малі габаритні розміри; незначний опір руху, особливо в момент пуску двигуна; порівняно висока точність перетворення руху (кінематична точність); безшумність роботи та вібростійкість; простота керування, в тому числі автоматичного і дистанційного.

Номер слайду 24

МАТЕРІАЛИ ПЕРЕДАЧ Для виготовлення різних деталей машин найбільш широко застосовують вуглецеві і леговані конструкційні сталі. До основних механічних характеристик матеріалів належать: границя міцності σB, [МПа]; границя текучості σT, [МПа]; границя витривалості σ−1 , [МПа]; відносне відновлення δ % - видовження приросту розрахункової довжини зразка після розриву до його початкової розрахункової довжини; модуль пружності Е, [МПа], та зсуву G, [МПа]; коефіцієнт Пуассона µ - відношення відносної поперечної деформації зразка до його відносної поздовжньої деформації; твердість (НВ – за Брінеллем ; HRA, HRB, HRC – за Роквеллом; HV – за Віккерсом) – умовна величина, яка вимірюється відповідними приладами – твердомірами.

Номер слайду 25

Діаграма взаємного розміщення границь міцності деяких матеріалів.

Номер слайду 26

Принцип роботи основних типів передач. Розглянемо на прикладі роботи редуктора

Номер слайду 27

БЛІЦ-ГРА

Номер слайду 28

Охарактеризуйте передачу Відео 1 Відео 2

Номер слайду 29

Рефлексія. Незакінчене речення Я дізнався ... Я навчився ... Я зрозумів, що можу ... Для мене стало новим ... Мене здивувало ... У мене вийшло ... Мені сподобалося ... Мені захотілося ...

Номер слайду 30

Той, хто припиняє вчитись є старим, незалежно чи в 20 чи в 80 років. Той, хто постійно вчиться залишається молодим. Найчудовішою річчю в житті є вічна молодість думки. Генрі Форд (1863 — 1947) конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», також один з найбагатших людей усіх часів.

ppt
Додано
16 вересня 2020
Переглядів
2135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку