Підготувала: вчитель музичного мистецтвф Дорофєєва Наталія Сергіївна
Номер слайду 2
Століттями складалися пісні - Пісні народні - жартівливі і серйозні, Вони єднали в мирі й на війні, Звучали на весіллі і в поході. Згадаємо ж давайте у цю мить, Що українці - це народ співучий - Ніщо не може нашу пісню зупинить, Наповним піснею наш край квітучий!
Номер слайду 3
Згадайте календарно-обрядових пісень зимового, весняного, літнього та осіннього циклів вам відомі?
Номер слайду 4
Ж И Ь І Ж А Н И С І Ь К Р В І група розгадує ребус ІІ група складає слово з переплутаних карток Логічне завдання
Номер слайду 5
Жниварські пісні. Серед народних пісень важливе місце посідають пісні, присвячені жнивам. У них розкривається працелюбність українського народу. Розрізняють три групи жниварських пісень: - зажинкові (звеличують початок жнив, женців, перший сніп); - жнивні (змальовують тяжку працю хлібороба); - обжинкові (оспівують завершення жнив).
Номер слайду 6
Народні пісні, в яких розкривається працелюбність і душевна щедрість українського народу. В них звеличують женців, провіщають добрий урожай, змальовують нелегку працю хліборобів. Оспівують бадьорість і оптимізм, а також радість від жнив.
Номер слайду 7
Слухання музики «Ой, снопе, снопе »
Номер слайду 8
Пісні, в яких передається народний гумор, дотепні жарти. Вони створюють веселий настрій, підбадьорюють людину. Жартують дід з бабою, чоловік із жінкою, хлопці з дівчатами, кепкують з жадібних, ледачих, скупих. Жарт робить життя цікавішим.
Номер слайду 9
Ритмічна робота
Номер слайду 10
Гра «Оркестр і диригент» А тепер використаємо інструменти шумового оркестру: бубон, дзвіночки, трикутник, ложки, кастаньєти, мара каси, рубель тощо. Оберемо собі диригента і заспіваємо цю пісню з додаванням ритмічно-шумового ефекту.
Номер слайду 11
Підсумок уроку. Рефлексія - Яка музика звучала на уроці? - Який жанр народних пісень був головним на уроці? - Які основні особливості жниварських пісень?