Презентація на урок Джон Грін Провина зірок

Про матеріал
Презентація для викладачів уроків зарубіжно літератури із застосування різних методів та форм!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА: СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ ТЕМА УРОКУ: «ПРОВИНА ЗІРОК» ДЖОНА ГРІНА – РОЗПОВІДЬ ПРО ІСТОРІЮ КОХАННЯ НЕВИЛІКОВНО ХВОРИХ ЮНАКА ТА ДІВЧИНИ. Мета: розкрити тематику роману «Провина зірок» та охарактеризувати його як один із вершинних у його творчості; з’ясувати значення назви роману; розвивати словниковий запас здобувачів освіти, навички зв’язного мовлення, критичного мислення; виховувати в них потребу у високих та гуманних цінностях;

Номер слайду 2

ПЕРЕБІГ УРОКУІ. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ . МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 1. Слово викладача: (читання уривку)“Я досяг піку успіху в діловому світі , в інших галузях моє життя є сутністю успіху. Однак, крім роботи, у мене мало радості.  Можна знайти і купити матеріальні речі. Але є одна річ, яку не можна знайти і купити, коли вона втрачена — не можна купити «життя». Побалуйте себе добре. І поважайте інших. Чим старше ми стаємо тим більше ми розумнішаємо, і поступово ми розуміємо, що годинник, який коштує $30 і годинник, який коштує $ 300, показують один і той же час. Ваше справжнє внутрішнє щастя виходить не з матеріальних речей цього світу. Якщо ви летите в класі першого класу або економ-класу, якщо літак падає, то ти падаєш разом з ним. Отже … Сподіваюся, ви розумієте, що коли у вас є друзі або хтось, з ким можна поговорити, то це справжнє щастя! (Стів Джобс, один із засновників компанії Apple)) Він помер мільярдером від раку підшлункової залози. Ось пройшло уже багато часу з дня його смерті, а сказані ним слова й досі змушують кожного замислитися над сенсом життя.

Номер слайду 3

2. Обговорення: Як ви розумієте ці слова?Чи згодні ви з ними?Що є справжньою цінністю життя?3. Слово викладача: Роман, про який говоритимемо сьогодні «Провина зірок». Цей роман 2 тижні очолював списки бестселерів «Нью-Йорк Таймс». Чим він так схвилював і зацікавив людей? Пропоную переглянути буктрейлер до цієї книги. Перегляд буктрейлеруhttps://www.youtube.com/watch?v=EOSTGJX1 JZQ

Номер слайду 4

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ Пояснення нового матеріалу: Книга Джона Гріна, представника сучасної американської літератури для «молодих дорослих». Спробуймо пояснити значення назви роману «Провина зірок». Буквально у перекладі твір Гріна означає «помилки наших зірок», іноді перекладають як «винні зірки». Тож з’ясуймо, як ви розумієте символіку назви (відповіді студентів, лише потім, як підсумок опрацювання кластеру) Назва роману Джона Ґріна посилання на рядки з трагедії Шекспіра «Юлій Цезар», які в оригіналі звучать так: The fault, dear Brutus, is not in our stars, But in ourselves, that we are underlings. Чи не зірки, милий Брут, а самі ми Винні в тому, що зробилися рабами. Ці рядки передають майже всю суть роману, переконують нас у тому, що «у цьому світі ми не вибираємо, буде нам боляче чи ні, але у нас є можливість вибирати, хто саме зробить нам боляче». Висновок: лише доля, рок, фатум винні у хворобі головних героїв

Номер слайду 5

2. Самостійна робота в парах з QR- кодом. Історія створення роману .(діти читають коди і розповідають про історію створення роману). Після закінчення коледжу Ґрін провів п'ять місяців, працюючи в якості студента капелана в дитячій лікарні. У той час він мав намір стати єпископальним священиком, але робота з дітьми, що страждають від важких захворювань, надихнула його стати письменником, і згодом створити роман «Провина зірок» . У 2009 році Джон Ґрін розказав журналістам, що взявся за написання роману «Сіквел», але з якихось причин відклав розпочату роботу. Письменник закінчив роман у 2012-му, та назву змінив на «Провина зірок». Ґрін зрозумів, що у центрі оповіді мають бути герої, їх проблеми, а не книга.

Номер слайду 6

3. Робота над текстом роману  Яке враження справив на вас прочитаний роман? Що вразило найбільше?Хто є головними героями?За яких обставин познайомилися Гейзел та Огастас?Як вони боролися зі своїми хворобами?Як у родині підтримували кожного з підлітків?4. Робота в групах (здобувачі освіти об’єднуються у 2 групи і складають характеристику образів)І група – ГейзелІІ група – Огастас(поки групи презентують результати) 2 учня біля дошки підсумовують , заповнюючи Кола Вени.

Номер слайду 7

5. Робота з текстом роману : Доведіть, що хворі підлітки не здалися, а продовжували жити, дружити, любити?Прочитайте виразно сцену помсти підлітків Моніці - дівчині , що покинула хворого Айзека. На чиєму боці ваші симпатії?Які проблеми порушує автор у своєму творі? ?( Проблема життя і смерті; любов і смерть; проблема боротьби за життя; проблема сприйняття соціумом «не таких» дітей;труднощі першого кохання;стосунки підлітків;взаємовідносини батьків і дітей)Спробуйте навести приклади з тексту, у яких автор натякає читачеві про те, що Огастас помре?Як закінчився роман? Чи можна стверджувати, що у «Провині зірок» - відкритий фінал?Спробуйте передбачити, як складеться подальша доля Гейзел?Чому, на вашу думку, фінал відкритий?

Номер слайду 8

Фінал твору. Фінал у книзі відкритий: ми не дізнаємось, що сталось із Гейзел далі, скільки часу вона прожила після смерті Огастуса і т.п. Але це і неважливо, бо ця історія насправді не про смерть, а про життя і любов. Роман закінчується листом Огастуса Ван Хутену, в якому він розмірковує про сенс життя, про те, який слід залишає по собі людина і про те, що Хейзел інша, вона розуміє те, що недоступне іншим і навіть йому.

Номер слайду 9

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Евристична бесіда. Чого нас навчає твір? (Роман весь наповнений життям. Молоді люди, які зробили в житті тільки перші кроки, здатні творити, любити і бути коханими, не можуть жити так, як живуть засуджені до смерті. Навпаки, вони живуть набагато повніше і яскравіше, ніж ми – здорові люди. І саме ця обставина робить роман Джона Ґріна таким привабливим і незабутнім. «Приречені на смерть» діти не плачуть і не стогнуть, а, як і всі підлітки, люблять, ненавидять, бунтують, доводять один одного, ревнують, шукають можливості для самовираження і самоствердження. Твір навчає боротися вірити в себе, власні сили, в любов)Чи варто писати твори подібної тематики? Чи, можливо, вони сприймаються як спекуляція на темах смерті, раку?Інтерактивна вправа «Продовж речення» (на вирізаних зірках здобувачі освіти записують продовження речення і зачитують їх, прикріпляючи на дошці біля слів (Гейзел і Огастас)Вина зірок у тому що….

Номер слайду 10

V. ПІДСУМОК УРОКУ 1. Слово викладача: Здавна вважали, що у кожного своя зоря. Нехай ваші зорі ніколи не згаснуть. Хай світ і не фабрика з виконання бажань, однак він багатогранний, і на вас чекають відкриття, й ніколи не слід упадати у відчай. Пам’ятайте: «Щоб побачити веселку, треба терпіти дощ». Не здавайтеся. Вірте у свої сили. 2. Перегляд фото відомих людей, які перемогли хворобу (рак) ЖИТТЯ ТРИВАЄ: ЗНАМЕНИТОСТІ, ЯКІ ПЕРЕМОГЛИ РАК(лише декілька….)1. Майкл Дуглас 2. Алла Мазур

Номер слайду 11

Номер слайду 12

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Завдання за вибором: 1. Перегляньте фільм «Провина зірок» та порівняйте з книгою. Результати презентуйте на уроці;2. Створіть власну обкладинку для роману «Провина зірок» ( умійте пояснити символічне значення створених образів); 3. Напишіть відгук про роман для розміщення в мережі.

pptx
Додано
30 січня
Переглядів
268
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку