Презентація розкриває актуальність даного питання, містить основні теми уроків музичного мистецтва де виховується патріотизм молодших школярів, приводяться форми роботи та ігри.
Національно-патріотичне виховання учнів на уроках музичного мистецтва та в позаурочний час Аксьонова. О. О., вчитель початкових класів комунального закладу“Середня загальноосвітня школа №4 м. Покров Дніпропетровської області”
Номер слайду 2
Актуальність теми: Сприяє виконанню завдань Концепції національно-патріотичного виховання; Забезпечує умови для формування музичної культури школярів у процесі сприймання та інтерпретації кращих зразків української музичної культури;Сприяє патріотичному вихованню учнів на уроках музичного мистецтва.
Номер слайду 3
Завдання: Пробудити у дітей інтерес до творів української культури;допомогти зрозуміти українську пісенну культуру, як одне з найцінніших духовних надбань народу;Виховання патріотичних почуттів і переконань у процесі залучення вихованців до культурної спадщини свого народу через різноманітні види мистецтва;формування гармонійно-розвиненої людини.
Номер слайду 4
Патріотизм. Любов до Батьківщини - багатогранне почуття. Це і вміння відчувати красу рідної землі, і повага до її історії, до тих, хто захищав її свободу і незалежність, і гордість за досягнення нашої національної культури.
Номер слайду 5
Види діяльності на уроці: Слухання, сприйняття музики;Розучування, виконання музичного твору;Музично-ритмічні рухи;Гра на дитячих музичних інструментах;Імпровізація і драматизація дитячих пісень. Розучування основ народного танцю, Відвідування виставок, музеїв; Участь у концертній діяльності з метою пропаганди народної творчості.
Номер слайду 6
ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКИМИ МУЗИЧНИМИ ІНСТРУМЕНТАМИ Вивчаючи тему «Троїсті музики», знайомимося з українськими народними інструментами. Струнні інструменти. Духові інструменти. Ударні інструменти
Номер слайду 7
Українські народні пісні Це найбільша, найдоступніша та найпопулярніша складова українського фольклору. Тематика та жанрова палітра українських народних пісень різноманітна: героїчні, історичні, козацькі, побутові, обрядові та ігрові, жартівливі, пісні про кохання. Українська пісня – це бездонна душа українського народу, це його слава. О. Довженко
Номер слайду 8
Козацькі пісніКозацькі пісні належать до тих, що створені в часи Запорозької Січі. Ці пісні дуже схожі на історичні , вони теж мають високі почуття, викликаних важливою подією, запалом і піднесенням.Інколи козацька пісня доносить до нас окремі імена. Наприклад,Петра Конашевича – Сагайдачного, Петра Дорошенка, в пісні вони представлені в одному часу.
Номер слайду 9
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НАЦІОНАЛЬНИМИ ТРАДИЦІЯМИКалендарно-обрядові пісні
Номер слайду 10
Календарно-обрядові пісні зимового циклу. Найголовніші свята взимку: Новий рік, Святвечір, Різдво Христове, Щедрий вечір, день Святого Василя та Водохреща. Центральними піснями цього періоду стали колядки та щедрівки
Номер слайду 11
Обряди: “Водіння кози”,“Маланка”(Щедрий вечір),“Засівна”. Новий рік
Номер слайду 12
Колядки та щедрівки. Колядки – величальні пісні, це гімн Христу, оспівування його народження. Щедрівка-віршовані побажання людям добра і добробуту.
Номер слайду 13
Позаурочна робота. Українські вечорниці;Конкурс колядок і щедрівок;Фестиваль патріотичної пісні;Концерт “Віночок народних пісень”;Свято вишиванки;Театралізоване дійство “Миколай іде до нас”;Участь в патріотичній грі “Сокіл” (Джура) тощо
Номер слайду 14
Фото-колаж
Номер слайду 15
ігри. Сприяють залученню учнів до витоків національної культури та духовності, роблять їхнє дозвілля веселим та яскравим.«Подоляночка». «Зайчик сіренький».«Кривий танець».«А ми просо сіяли».«Ой на горі льон» …