Презентація про насильство в учнівстві. Містить в собі види насильства, вплив його на особисть дитини, практичні поради як вберегтися. Рекомендації батькам.
Тренінг «Протидія агресії та насильству в учнівському житті»
Номер слайду 2
Хмара слів
Номер слайду 3
Насильство – це навмисне використання фізичної сили і влади, або погроза їх використати іншої особи, групи чи спільноти. Насильство призводить до психологічних та фізичних травм, провокує порушення розвитку або смерть. Жорстоке поводження з дітьми – це усі форми фізичного та емоційного жорстокого поводження, сексуального насильства, нехтування та експлуатації, що призводять до фактичної або потенційної шкоди здоров'ю, розвитку чи гідності.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Жорстоке поводження провокує зміни у структурі мозку дитини; Уповільнюється фізичний розвиток, порушується рухова активність дитини; На когнітивному рівні проявляється затримка психічного та мовленнєвого розвитку; Порушеннях прихильності; емоційні та поведінкові порушення; Психосоматичні та загально соматичні захворювання. Порушення соціалізації дитини, труднощі у взаємодії з дорослими та/або однолітками. Ризик девіантної поведінки у майбутньому. Наслідки жорстокого поводження на розвиток дитини
Номер слайду 6
Для попередження можливих ситуацій насильства батькам варто скористатися наступними порадами: Більше розмовляйте з дитиною. Нехай вона ділиться з вами всіма своїми проблемами, розповідає, як пройшов її день, просить поради. З дорослою донькою або сином можна вести переписку в сімейному чаті чи соцмережах. Дуже добре, якщо дитина повністю довіряє батькам. Для цього треба вміти зберігати дитячі таємниці, не критикувати, а намагатися розібратися в кожній ситуації. Син/дочка повинні бути впевнені, що мама чи тато завжди будуть на їх стороні. Не прикрашайте дійсність. Розповідайте дитині про можливість агресії оточуючих та методи захисту від насильства. Наголошуйте, що кривдником може бути не лише незнайомець, а й людина з близького кола.
Номер слайду 7
Розкажіть про кордони тіла. Поясніть дитині, що ніхто не повинен торкатися її тіла, яке прикрите нижньою білизною. Зі старшим сином або донькою прямо обговорюйте проблеми, певні історії, які трапляються в житті. Розуміння ситуацій в майбутньому збереже дитину від насильства. Поясніть неприпустимість шантажу. Дитина має знати, що повинна розповідати рідним про всі випадки залякування. І бути впевненою, що батьки її зрозуміють. Навчіть дитину безпечно користуватися гаджетами. Проводьте час разом за смартфоном і ноутбуком. Пояснюйте, що є сторінки, на які небезпечно заходити. Розкажіть, чому не варто спілкуватися з незнайомцями в інтернеті або яких правил розмови слід притримуватися. Поясніть дитині, що її безпека є її пріоритетом. Вигадайте разом з дитиною кодове слово, почувши яке, вона повинна вийти з дому. Обговоріть, куди та до кого з близьких або друзів вона може піти.
Номер слайду 8
Вправа «Згідні – не згідні» (учні ставляють позитивні емоджі, якщо погоджуються, та негативні, якщо не погоджуються)Мета: спонукати підлітків до пошуку шляхів захисту у небезпечних для них ситуаціях.1. У пізній час не ходіть самі по вулиці.2. Сідайте до незнайомих людей в машину.3. Знайте елементарні прийоми самооборони.4. Якщо вам здалося, що вам загрожує небезпека, не вживайте ніяких заходів, ви можете виглядати дивною людиною.5. Запам’ятайте: «Насильство вам ні за яких обставин не загрожує!»6. Якщо щось не так, тікайте.7. На вас напали – кричіть, біжіть, привертайте до себе увагу. Дзвоніть в поліцію.8. Не вживайте алкоголь, бо він може вплинути на ваше сприйняття дійсності.9. Впускайте в будинок незнайомців, удома Вам нічого не загрожує.10. Не впускайте в будинок незнайомців, особливо, якщо ви почуваєте себе неспокійно.
Номер слайду 9
11. Не сідайте з незнайомцями до ліфта.12. Не впускайте в будинок чужих без дозволу дорослих.13. У компанії ведіть себе так, як вам хочеться, покуріть, вживайте достатньо алкоголю, тоді вас приймуть за свого і вам нічого не буде загрожувати.14. Ніколи, ні в якому разі не розповідайте про факти насильства, тим більше не звертайтесь до будь-яких правоохоронних органів.15. Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства вже відбувався і може повторитися знову.16. Розповідайте про насильство тим, кому ви довіряєте (друзям, родичам). Знайдіть таке місце, куди ви змогли б піти у випадку небезпеки.17. Заздалегідь довідайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати Вам необхідної підтримки (телефон довіри, телефон дільничного інспектора, телефон Національної дитячої «гарячої лінії» та ін.).
Номер слайду 10
Вправа «Серце доброти»
Номер слайду 11
Притча про вовків
Номер слайду 12
Колись один мудрець відкрив своєму внукові життєву істину: - У кожній людині відбувається боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк символізує зло: заздрість, егоїзм, амбіційність, брехливість, жадібність. Другий вовк символізує добро: миролюбність, любов, доброту, відданість. Онук, котрий перейнявся словами дідуся до глибини душі, замислився й запитав: «А який же вовк усе ж перемагає?» Старий усміхнувся й відповів… - Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.