26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Презентація " Настрій в пейзажі"

Про матеріал
Мета уроку - поглиблювати знання про пейзаж як жанр, актуалізувати знання про виникнення пейзажного жанру, навчити застосовувати набуті знання в практичній діяльності,розвивати спостережливість, естетичний смак, вміння аналізувати творчі роботи,виховувати любов та дбайливе ставлення до природи і творів. В даній презентації зібрані покрокові фото для створення пейзажної композиції. Стане в нагоді вчителям образотворчого мистецтва та художньої культури.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Пейзаж — жанр живопису, Присвячений зображенню природи, міст, архітектурних комплексів тощо. Слово «пейзаж» -французького походження, воно означає місцевість. Пейзажі бувають різні. Пейзажі, на яких зображено море, називають мариною, а ті, на яких зображені мальовничі види – ведутою. Пейзажі сучасних міст отримали назву урбаністичних (від латинського урбанус - міський). Пейзаж може доповнюватися постатями людей і тварин, навіть цілими сценами, але головним «героєм» в ньому завжди залишається природа. Пейзаж. Історія пейзажу

Номер слайду 3

Ще митці доби неоліту зображували людей і тварин в оточенні річок, дерев, трави.Художники в Давньому Єгипті використовували зображення природи в сценах жнив, полювання, рибальства. Пейзаж як самостійний жанр мистецтва вперше виник у Китаї в VI ст. Китайські художники зображували добре відомі своєю красою краєвиди. Такий пейзаж потребував тривалого споглядання, створював особливий настрій У Візантії середньовічні художники застосовували систему схематичного зображення природи: кілька дерев означали ліс, гірки - скелясту місцевість, башта – місто. У цей самий час майстри в Західній Європі вже натуралістично (схожими на справжні, натуральні) зображували рослини в своїх картинах. Потяг до реальної картини природи був властивий і майстрам епохи Відродження. Проте пейзаж ще продовжував виконувати роль тла в портретах і сюжетних композиціях. Пейзаж. Історія пейзажу

Номер слайду 4

Пейзаж. Історія пейзажу Уперше в Європі природа стає головною «дійовою особою» в картині лише триста років тому. Однак тогочасні художники прикрашали і підправляли природу, намагалися намалювати її красивішою, ніж бачили. Лише в XIX ст. художники почали зображувати навколишню природу такою, якою вона є, якою вони її бачили. Французькі живописці почали малювати природу з натури, на відкритому повітрі - на пленері.    У наш час пейзаж часто використовують як засіб відображення думок і настроїв художника. Утім реалістичні краєвиди цінуються глядачами завжди. Розвиток пейзажного живопису в Україні пов'язаний з роботами Т. Шевченка (серія «Мальовнича Україна»). Розквіт цього жанру припадає на кінець XIX ст. Красу України відтворили у своїх полотнах С.Васильківський, П. Левченко. Найкращі традиції реалістичного пейзажного мистецтва продовжили українські майстри С. Шишко , Т. Яблонська, І. Бокшай.

Номер слайду 5

Художньо-практична діяльність. Завдання: виконати пейзаж, використовуючи додаткові матеріали на вибір. Необхідні матеріали: - альбом для малювання( або акварельний папір А4) - простий олівець, гумка - акварельні фарби, палітра, пейзаж.

Номер слайду 6

Крок 2. Крок 1. Пейзаж №1. Краса природи. Послідовність роботи:

Номер слайду 7

Крок 3. Крок 4. Крок 5 Пейзаж №1. Краса природи. Послідовність роботи.

Номер слайду 8

Крок 1 Крок 2 Пейзаж №2. Захід сонця. Послідовність роботи:

Номер слайду 9

Крок 3 Крок 4 Крок 5 Пейзаж №2. Захід сонця. Послідовність роботи:

Номер слайду 10

Крок 1 Крок 2 Крок 3 Пейзаж №3. Сонячна долина. Послідовність роботи:

Номер слайду 11

Крок 1 Крок 2 Крок 3 Пейзаж №4. Морський пейзаж. Послідовність роботи:

Номер слайду 12

Крок 4 Крок 5 Пейзаж №3. Сонячна долина. Послідовність роботи:

Номер слайду 13

Крок 4 Крок 5 Крок 6 Пейзаж №4. Морський пейзаж. Послідовність роботи:

Номер слайду 14

Крок 7 Крок 8 Крок 9 Пейзаж №4. Морський пейзаж. Послідовність роботи:

Номер слайду 15

ppt
Додано
17 листопада 2020
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку