Організація класу. Всі сідайте тихо, діти,Домовляймось не шуміти,На уроці не дрімати,А старанно працювати
Номер слайду 3
Близькі за значенням слова. Вправа 5 с.53 Перевірка домашнього завдання
Номер слайду 4
Каліграфічна хвилинка
Номер слайду 5
9 листопада. Класна робота С с сс си ин но он ні ім ми синоніми. Слова, близькі за значенням, говорять про одне і те саме,тільки по різному.
Номер слайду 6
Повідомлення теми та завдань уроку Вчимося доречно вживати слова в мовленні.
Номер слайду 7
Хто охороняє здоров’я дерев? Церобить дятел. Цілий день проводитьлісовий лікар медичний огляд своєїділянки. Птах перелітає з дерева надерево, заглядає в кожну щілину. Відгострого дзьоба незвичайного хірургане сховатися жодній шкідливій комасі(За Юрієм Старостенком). Вправа 6 Прочитай. Доведи, що це текст.
Номер слайду 8
Хірург — лікар (лікарка), що оперує хворих.- Які слова, близькі за значенням, уживаються в цьому тексті замість слова дятел? З якою метою?- Перевір свої міркування за поданим висновком. Слова і сполучення слів птах, лісовийлікар, незвичайний хірург ужито втексті для того, щоб не повторюватислова дятел. Крім того, вони допомагаютьпов’язувати між собою речення.
Номер слайду 9
РОЖЕВА ЧАЙКАРожева чайка — окраса Арктики. Наче яскрава квітка,ширяє рожева чайка серед суворої природи Півночі. Рожевачайка харчується рибою. У незамерзлих ополонках Північного. Льодовитого океану проводить рожева чайка більшу частинусвого життя. Вправа 7 Учневі (учениці) запропонували на місце пропусків у тексті вставити потрібні за змістом слова. Прочитайте записаний ним (нею) текст. Подумайте, які слова і в якому реченні доцільно вжити, щоб уникнути невдалихповторів. Відредагуйте текст (усно). Який недолікви помітили?
Номер слайду 10
бити байдики -ламати голову -узяти себе в руки -обвести навколо пальця -Вправа 8 Уявіть себе в ролі науковців. Поясніть і запишіть за допомогоювідповідних синонімів значення висловів. Узяти ноги на плечі — швидко побігти. Накивати п’ятами — втекти.
Номер слайду 11
бити байдики - ледарюватиламати голову - думативзяти себе в руки – стати зібранимобвести навколо пальця - обманути. Вправа 8 Уявіть себе в ролі науковців. Поясніть і запишіть за допомогоювідповідних синонімів значення висловів. Узяти ноги на плечі — швидко побігти. Накивати п’ятами — втекти.
Номер слайду 12
Уранці до будинку підлетіла (група, зграя) горобців. Вони сіли на кущі й голосно (співали, щебетали, цвірінькали). А потім (побачили, угледіли, помітили) під вікном годівничку. Птахи (спурхнули, знялися, злетіли) з куща і мерщій туди. Тепер (горобці,птахи, пернаті друзі) навідуються до нас щодня. Вправа 9 Уяви себе в ролі письменника (письменниці). Прочитай текст,добираючи з дужок слово, яке найточніше виражає думку. Запиши утворений текст. Цей текст — розповідьчи міркування?
Номер слайду 13
Уранці до будинку підлетіла зграя горобців. Вони сіли на кущі й голосно цвірінькали. А потім помітили під вікном годівничку. Птахи спурхнули з куща і мерщій туди. Тепер пернаті друзі навідуються до нас щодня. Вправа 9 Це текст — розповідь
Номер слайду 14
За поданим початком склади невелику розповідь, використовуючи синоніми з довідки. З гілки на гілку перелітають синички. Вони завітали в сад за поживою. Довідка. Метушливі пташки, пернаті друзі, охоронцісадів, жовтогруді красуні. Добери заголовок і запиши утворений текст. Домашнє завдання. Вправа 10 Сторінка55
Номер слайду 15
18.11.2022 Рефлексія У мене все вийшло. Зрозумів , але не все. Нічого не зрозумів