Люди вважають себе найзначнішими створіннями з тих, що коли-небудь жили на нашій планеті. Але коли справа доходить до розмірів, вони виявляються малозначними у порівнянні з величезними тваринами.
Найбільші тварини Люди вважають себе найзначнішими створіннями з тих, що коли-небудь жили на нашій планеті. Але коли справа доходить до розмірів, вони виявляються малозначними у порівнянні з величезними тваринами. Ось підбірка фотографій найбільших тварин, що коли-небудь ступали по Землі, і в минулому, і в наш час. Ніколи не знаєш, що ще можуть викопати палеонтологи!
Мегалодон На цьому першому зображенні ви можете побачити тварину під назвою мегалодон, також відому як кархародон мегалодон. Це була 22-метрова акула з такими великими щелепами, що вона могла проковтнути носорога. Мегалодон жив від 25 до 1,5 мільйонів років тому. Деякі вчені вважають, що вони можуть досі переховуватися у найглибших зонах океанів, хоча цьому немає доказів.
Гігантський водний скорпіон Боїтеся жуків? Тоді це створіння може стати вашим нічним кошмаром. Нещодавно виявлений гігантський водний скорпіон, відомий як Jaekelopterus rhenaniae, міг досягати двох метрів у довжину. Він жив близько 400 мільйонів років тому. Експерти вважають, що гігантський скорпіон міг розвинутися до такої довжини в "еволюційній гонці озброєнь" з панцирними рибами. Деякі фахівці кажуть, що це давно вимерле створіння було прабатьком нинішніх сухопутних скорпіонів.
Гігантський короткомордий ведмідь його зріст складає більше двох метрів. Але це все ж істотно менше самого великого ведмедя, яким, за припущенням, є Південно-американський гігантський короткомордий ведмідь. Вважається, що цей ведмідь, відомий як Arctodus, досягав ваги 1136 кг і зросту 3,5 м, що навіть більше, ніж на зображенні. Експерти кажуть, що він мешкав у Південній Америці від 2 мільйонів до років 500 тисяч тому. Ґрунтуючись на дослідженні скелета, знайденого у 1935 році в Аргентині, National Geographic заявляє, що немає нічого, що хоча б трохи нагадувало цього потужного хижака.
Аргентавіс Експерти вважають, що цей величний аргентинський птах, найбільше літаюче пернате, літав, як високоякісний планер. Цей птах жив 6 мільйонів років тому в Аргентині. Вона за розмірами близька до аероплану "Цессна 152". Це створіння нагадувало лисого орла з розмахом крил близько 8 метрів і пір’ям завбільшки з меч самурая. Вважалося, що воно ширяло у повітрі, як планер, і могло досягати швидкості 240 км/год. Експерти досі не знають точно, як цей птах злітав і приземлявся.
Супер крокодил Sarcosuchus imperator, що перекладається як "кровожерливий крокодил-імператор", жив в Африці близько 100 мільйонів років тому. Дорослі особини імовірно досягали довжини 12 метрів, ваги – близько 8,75 тонн. Експерти вважають, що ця тварина ховалася на берегах річок, полюючи на рибу і подібних створінь, яких вона перемелювала своїми величезними щелепами довжиною близько 1,5 метрів з сотнею зубів. Цими щелепами крокодил міг імовірно захоплювати навіть невеликих динозаврів.
Аргентинозавр Наступного разу, дивлячись на шестиповерхову будівлю, зупиніться і задумайтеся, що 100 мільйонів років тому ви могли б дивитися на тварину таких розмірів – Аргентинозавра. Це створіння довжиною близько 40 метрів і вагою 100 тонн носить звання найбільшого динозавра, який коли-небудь ходив по планеті. Хоча багато з його життя залишається загадкою, експерти знають, що воно мало довгу шию, довгий хвіст і порівняно маленьку голову. Лише один скам’янілий хребець довжиною 1,5 м у діаметрі. Цей травоїдний динозавр був вперше виявлений у Аргентині в 1988 році.
Спинозавр Ми тільки що познайомилися з найбільшою в історії Землі травоїдною твариною. Але хто ж був найбільшим хижаком? Спинозавр – найбільша м’ясоїдна тварина, яка коли-небудь жила на нашій планеті, вагою майже 10 тонн і завдовжки 30 метрів. Вона жило від 100 до 93 мільйонів років тому в місцевості, яка нині є Африкою. Характерний спинний хребет спинозавра, який мав витягнуті довгі хребти, сягав до 1,69 метра і, як видно, був покритий шкірою, утворюючи форму вітрила. Вважається, що він харчувався рибою, але, судячи з розмірів, спинозавр міг з легкістю полювати на менших динозаврів. Ще однією характерною рисою цього динозавра є довга голова, розмір якої сягав 2 метрів.
Сітчастий пітон Доісторичні тварини були величезними, але і сьогодні існують справжні важкоатлети. Найдовшою змією є сітчастий пітон, його звичайна довжина – до 6 метрів, хоча є особи-рекордсмени, які досягають 10 метрів. Як правило, ці пітони пасивні, але часом можуть бути знервованими і непередбачуваними. Їх часто тримають у домашніх умовах, але вони можуть іноді дорого обходитися своїм власникам. Сітчастий пітон живе в озерах та річках Центральної і Південної Америки. Він неотруйний, але може задушити дорослого чоловіка.
Синій кит Зараз на Землі існує одна тварина, яка розмірами може зрівнятися з стародавніми гігантами. Довжина синього кита може досягати 33 метрів, а вага – 190 тонн. Сьогодні середня довжина синього кита не перевищує 23-24 метра, так як китобої прагнуть знищити найбільших тварин. На язиці дорослого синього кита можуть стояти одночасно близько 50 людей. Навіть дитинча цієї тварини гігантське – новонароджений синій кит довжиною близько 7,5 метрів і випиває 450 літрів материнського молока в день. Вважається, що зараз залишилося в живих близько 10 тисяч особин. З середини 1960-х сині кити знаходяться під загрозою зникнення.
Африканський слон У той час як синій кит – найбільша тварина в океані, африканський слон – найбільша сухопутна істота. Тривалість життя африканського слона 70 років, висота в холці – 3,5 метра, вага – близько 6 тонн. Можливо, це найохайніша тварина на Землі. National Geographic зазначає, що слонам подобається душ, який вони собі влаштовують за допомогою хобота, часто покриваючи шкіру захисним шаром пилу. Як і у випадку з синім китом, існування африканського слона на планеті під загрозою.
Страус Страус, найбільший птах на нашій планеті (Struthio Camelus), зустрічається на території рівнин Африки і Аравії. Наукова назва страуса в перекладі з грецького означає «горобець-верблюд». Великий самець страуса може досягати висоти 2,8 метра (9,2 футів), і важити понад 156 кілограмів (345 фунтів). Яйця страуса можуть досягати за вагою 1,4 кілограма (3 фунти) і є найбільшими пташиними яйцями в сучасному світі. Страуси можуть при бігу розвивати максимальну швидкість аж до 97,5 км / год (60.6 миль / г), що робить страуса найшвидшою птахом на землі і самим швидким двоногим істотою в світі.