Найпрестижніша міжнародна премія з фізики та її лауреати. Підготував: учень 7-А класу. Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Федан Олександр
Номер слайду 2
Нобелівська премія (англ. Nobel Prize, швед. Nobelpriset) – одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.
Номер слайду 3
Нобелівська премія з фізики (швед. Nobelpriset i fysik) – вища нагорода за наукові досягнення з фізики, щорічно присуджується Шведською королівською академією наук у Стокгольмі.
Номер слайду 4
Перша Нобелівська премія з фізики була присуджена Вільгельму Рентгену (1901 р.) «на знак визнання надзвичайно важливих заслуг перед наукою, що виявилися у відкритті променів, названих згодом на його честь».
Номер слайду 5
Гендрік Антон Лоренц та Пітер Земан (1902 р.)Лауреати нобелівської премії з фізики «за видатні заслуги в дослідженнях впливу магнетизму на радіаційні явища»
Номер слайду 6
Антуан Анрі Беккерель (1903 р. 1/2 премії)Лауреати нобелівської премії з фізики«У знак визнання його видатних заслуг, що виявилися у відкритті спонтанної радіоактивності».
Номер слайду 7
П'єр Кюрі та Марія Склодовська-Кюрі́ (1903 р. по 1/4 премії)Лауреати нобелівської премії «за видатні заслуги в спільних дослідженнях явищ радіації»
Номер слайду 8
Джон Вільям Стретт, третій барон Релей (1904 р.)Лауреат нобелівської премії з фізики «за дослідження густини найпоширеніших газів і за відкриття аргону в ході цих досліджень»
Номер слайду 9
Філіп Едуард Антон фон Ленард (1905 р)Лауреат нобелівської премії з фізики «за роботи з дослідження катодних променів».
Номер слайду 10
Джозеф Джон Томсон (1906 р.) Лауреат нобелівської премії з фізики «у знак визнання заслуг в області теоретичних й експериментальних досліджень електропровідності в газах»
Номер слайду 11
Габріель Йонас Ліппман (1908 р.)Лауреат нобелівської премії з фізики «За створення методу фотографічного відтворення кольорів на основі явища інтерференції».
Номер слайду 12
Сучасні лауреати нобелівської премії з фізики2014 р. Акасакі Ісаму, Амано Хіросі та Накамура СюдзіЛауреати нобелівської премії з фізики «за винахід ефективних блакитних світлодіодів, що привели до появи яскравих та енергозберігаючих білих джерел світла»
Номер слайду 13
Райнер Вайс, Баррі Баріш та Кіп Торн (2017 р.)Лауреати нобелівської премії з фізики «за вирішальний внесок у розробку детектора LIGO та спостереження гравітаційних хвиль»
Номер слайду 14
Жерар Муру та Донна Стрікленд(2018 р.)Лауреати нобелівської премії «за розробку методів генерації високоефективних, ультра коротких оптичних імпульсів»