Презентація "Наземні міни"

Про матеріал
Вивчити загальне поняття про міни. Розглянути типи мін та способи ураження. Виховати інформаційно-освічену особу,дисципліну та уважність
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Наземні міни: загальний огляд, типи мін та спосіб ураження. Через повномасштабну війну Україна стала однією з найбільш засмічених мінами й вибухонебезпечними предметами країн.

Номер слайду 2

Міна – вибухонебезпечний пристрій, спрямований на виведення з ладу чи знищення людини, транспорту або будівлі від присутності, близькості або контакту з особою чи транспортним засобом.

Номер слайду 3

Наземна міна Це міна, яка встановлюється під землею, на поверхні або поблизу неї.

Номер слайду 4

За тактичним призначенням міни поділяються на:*протипіхотні;* протитранспортні.

Номер слайду 5

Протипіхотна міна (ППМ) міна, призначена для того, щоб вибухати від присутності, близькості або контакту з людиною, яка виводить з ладу, калічить або вбиває одну чи більше осіб.

Номер слайду 6

Призначення у такої міни – ураження живої сили або військової техніки противника, руйнування доріг, загороджень, споруд. Наземна міна дозволяє ускладнити просування ворога, тому на війні доволі часто використовується.

Номер слайду 7

Невеликі за розміром. Різні за формою, кольором (зелений, коричневий, світло/темно-коричневий тощо в залежності від оточуючого середовища), матеріалом. Встановлені таким чином, щоб їх не помітили.

Номер слайду 8

Такі міни складаються з заряду вибухової речовини, детонатора, датчика цілі детонатора та корпусу. Крім того, корпус може бути з металу, дерева чи пластмаси.

Номер слайду 9

Деякі типи наземних мін мають запобіжники, які забезпечують безпеку при установці, елементи, які ускладнюють знешкодження, а також самоліквідатори, що викликають вибух міни або виводять її в безпечний стан через заданий проміжок часу.

Номер слайду 10

Наземні міни бувають:керовані – вибухають за командою, переданою по радіо або дротах.некеровані – детонують від руху ворога (танком, бронетранспортером, машиною тощо) або вибухають після заданого часу. Такі міни також називають контактними.

Номер слайду 11

Також наземні міни розрізняють за способом установки:ті, які можна витягти з місця установки;вибухають при спробі їх витягнути;знешкоджувані — дозволяють витягти детонатор;незнешкоджувані — при спробі їх знешкодити спрацьовують.

Номер слайду 12

Класифікація наземних мін. Міни розрізняють за їх бойовим призначенням. Відповідно, існують:протитанкові – застосовуються для ураження танків, самохідних артилерійських установок, БМП, БТР, бронеавтомобілів та іншої броньованої техніки.

Номер слайду 13

Вони поділяються на протигусеничні, протиднищеві та протибортові, а за типом заряду — на фугасні й кумулятивні

Номер слайду 14

Найбільшого поширення набули протигусеничні фугасні інженерні міни, які вибухають при безпосередньому наїзді на них.

Номер слайду 15

Не мають терміну придатності (через багато років залишаються чутливими до будь якого впливу та здатними вибухнути).

Номер слайду 16

Часто використовуються з додатковими засобами (розтяжки, дроти, мотузки з риболовними гачками, розкладеними у траві чи перекинутими через гілля дерев, що легко чіпляються за елементи одягу тощо).

Номер слайду 17

протитранспортні – допомагають вивести з ладу автомобілі або залізничний транспорт ворога.протидесантні – встановлюються під землю (менше 5 м) на берегах річок, озер чи морів. Ці міни призначення для ураження десантних сил під час їх висадки.об’єктні – такі міни руйнують різноманітні споруди (будівлі, мости, тунелі, дамби тощо).спеціальні – служать для виконання спеціальних завдань. Це можуть бути міни-пастки, диверсійні, сигнальні тощо. Радіус ураження залежить від типу кожної міни. Наприклад, 82-мм міни може уразити на 18 м. Протипіхотні міни мають радіус близько 30 м. Розліт окремих осколків може становити 100-150 м.

Номер слайду 18

Міна сигнальна натяжної дії. Призначена для подання звукового і світлового сигналу, коли солдат супротивника(техніка), зачепившись ногою(колесом, корпусом) за дротяну розтяжку, мимоволі висмикне бойову чеку детонатора. Сигнальна міна СМ

Номер слайду 19

Міна встановлюється вручну в грунт, а при неможливості установки в грунт - на грунт(при цьому міна прив'язується до вбитого в грунт кілочка). Також можлива установка міни закріпленням її на різних місцевих предметах(стовпи, дерева і тому подібне).

Номер слайду 20

Групи протипіхотних мін. За характером ураження протипіхотні міни поділяються на дві групи:* фугасні (основний вражаючий ефект – вибухова хвиля, яка руйнує все на своєму шляху);* осколкові (ураження відбувається готовими забійними елементами та уламками корпусу міни).осколковіфугасні

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Протипіхотна фугасна міна натискної дії «ПМН-2»* Протипіхотні фугасні міни – встановлюються на ґрунт чи під ґрунт/сніг (візуально не помітні).

Номер слайду 23

Особливості міни:​- термін бойової роботи міни не обмежений;- відноситься до категорії не знешкоджуваних (знешкоджування відбувається тільки підривом міни). ПМН-2 — протипіхотна фугасна натискної дії.

Номер слайду 24

Спрацьовують від настання на них ногою. Результат – смерть від больового шоку чи втрати крові, або руйнування нижньої частини ноги (стопи). протипіхотна фугасна нажимної дії

Номер слайду 25

Ураження відбувається вибуховою хвилею, часто супроводжується втратою свідомості. Крім того, висока температура вибухових газів може заподіяти значні опіки нижнім кінцівкам.

Номер слайду 26

Протипіхотна фугасна міна натискної дії ПФМ-1 (Пелюстка)За короткий термін часу такими мінами може бути забруднена велика площа території з дуже щільним розміщенням вибухонебезпечних предметів, які невеликі за розміром (біля 12 см) та практично непомітні в густій траві.

Номер слайду 27

Встановлюється виключно методом дистанційного мінування на ґрунт. Доставляється до місця касетними боєприпасами, які можуть нести в собі до 320 штук в кожному. Касетна авіабомба , всередині якої видно окремі бойові елементи (суббоєприпаси)

Номер слайду 28

Матеріал корпусу – пластмаса, радіус ураження – 3 м. Зустріч з такою міною може коштувати людині втратою стопи, а інколи і життя.

Номер слайду 29

Завдяки незвичайній формі, що обумовлена аеродинамічними якостями задля розсіювання з повітря, ця маленька міна часто сприймається дітьми як іграшка, що при контакті з нею закінчується дуже плачевно.

Номер слайду 30

«осколкова загороджувальна міна». Протипіхотна вистрибуюча осколкова міна кругового ураження «ОЗМ-72» (міна-жаба чи «злюка» – рос.)Міна спрацьовує, коли людина зачіпляється за дротяну розтяжку. Вона вистрибує на висоту 90-110 см від поверхні землі, розривається та розкидає повз себе 2400 забійних елементів (кульки або ролики).

Номер слайду 31

Номер слайду 32

Номер слайду 33

В радіусі 25-30 м нічого живого лишитися не може – це називається радіусом суцільного ураження. Але смертоносні осколки можуть летіти на відстань до 300 м та завдавати значної шкоди (вбити чи серйозно поранити людину). Одна така міна одночасно може поразити десятки людей.

Номер слайду 34

Особливості міни: Строк бойової роботи міни не обмежений. Завдяки вистрибуючій дії та дуже великій щільності розповсюдження забійних елементів при її спрацюванні уникнути ураження в радіусі 25-30 м практично не можливо.

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Дуже висока чутливість зривника робить знешкодження міни вкрай небезпечним. Може встановлюватися на не витягування за допомогою міни-сюрпризу розвантажувальної дії МС-3 або ж саморобних мін-сюрпризів.

Номер слайду 37

Міна-сюрприз МС-3 Вона призначена для використання як пристрій невилучення для протитранспортних та інших мін, що не мають власного подібного пристрою. Крім того, міна може використовуватися як міна-пастка розвантажувальної дії.

Номер слайду 38

Протипіхотна міна МОН-50 Протипіхотна осколкова міна спрямованого секторного ураження. Ураження людини (або декільком осіб) завдається готовими забійними елементами (кульки або ролики), які вилітають у напрямі робочої дії міни в секторі по горизонту 54 градуси. Дальність ураження – 50 метрів. Висота сектора поразки від 15 см до 4 м на граничній дальності. Міна в ручну встановлюється на ґрунт чи за допомогою струбцини може кріпитися на дерево або іншу вертикальну поверхню. МОН-50 — протипіхотна осколкова міна направленого вражения.

Номер слайду 39

Може використовуватись як керована – підрив проводиться оператором з пульта управління при появі супротивника в секторі поразки, чи як міна-розтяжка – при зачіпанні тонкого дроту.

Номер слайду 40

Міна МОН-50 може бути замаскована гілками дерев та іншою рослинністю вздовж доріг та стежок біля місць ведення бойових дій та знаходження військових позицій.

Номер слайду 41

Якщо міна приводиться в дію за допомогою розтяжки (тонкого металевого дроту, який практично не помітний у густій траві та кущах), її називають міною-розтяжкою. Часто у якості мін-розтяжок використовуються гранати, які кріпляться на кілки чи дерева та приводяться в дію за допомогою розтяжки (зачіпання або перерізання дроту призводить до вибуху).

Номер слайду 42

Номер слайду 43

Протитранспортні міни Протитранспортні міни призначені для спрацьовування від присутності, близькості або контакту з транспортним засобом. На відміну від протипіхотних мін, які були заборонені в 1997 році відповідною конвенцією, використання протитранспортних мін на даний час регулюється, але не заборонене. Протитранспортна міна ТМ-57

Номер слайду 44

Україна у 2016 році зайняла 1-е місце у світі по кількості жертв від протитранспортних мін, випередивши Сирію. Майже чверть світових жертв.5 Польська протитанкова міна MN-121, що встановлюється дистанційним методом

Номер слайду 45

Номер слайду 46

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: Якщо десь були виявлені протитранспортні міни, будьте впевнені, – на даній території є і протипіхотні!Особливості протитранспортних мін: Вони більші за розміром, ніж протипіхотні;Як правило, тарілкоподібної форми, колір зелений, коричневий різних відтінків (в залежності від оточуючого середовища);Поріг спрацювання – від 150-200 кг. Деякі з таких мін складно виявити, бо вони містять мінімальну кількість металу.

Номер слайду 47

Міна ТМ-57 Призначення міни – виведення з ладу гусеничної та колісної техніки супротивника. Встановлюється на ґрунт, під ґрунт, воду чи у сніг вручну або засобами механізації. Особливості міни: Термін бойової роботи міни не обмежений. Чутливість 200-500 кг.

Номер слайду 48

У разі довгого знаходження у ґрунті чи воді корпус міни піддається корозії та руйнуванню, від чого чутливість міни зростає до 3-5 кг! До міни може додаватися допоміжний детонатор невитягування (за допомогою гнізда на бічній стінці, закрите заглушкою) чи вона може встановлюватися на недобування за допомогою міни-сюрпризу розвантажувальної дії МС-3 або ж саморобних мін-пасток.

pptx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для хлопців) 11 клас (Пашко К.О., Герасимів І.М., Щирба Ю.П., Фука М.М.)
Додано
5 грудня 2023
Переглядів
613
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку