18-20 лютого - четверта річниця розстрілів на Майдані. Ті дні стали одними з найтрагічніших в історії сучасної України.
Номер слайду 3
Є́вромайда́н (також Є́врореволю́ція, Революція гідності) — національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України.
Номер слайду 4
Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Виступи були виключно мирними.
Номер слайду 5
Євромайдан почався саме зі столиці України — Києва. На Майдані Незалежності люди почали збиратися близько 22:00 і до кінця доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 осіб. На Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери.
Номер слайду 6
Стали з'являтися міліція та посилені загони Беркуту…
Номер слайду 7
Протистояння загострилося після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада.
Номер слайду 8
Близько 4 години ранку, коли на Майдані Незалежності залишалося близько 400 протестувальників, площу оточили озброєні бійці «Беркуту» та силою витіснили людей з площі. Під час розгону мітингувальників бійці «Беркуту» застосовували вибухові пакети, били людей кийками, скидали людей на землю та давили ногами. Серед мітингувальників багато поранених.
Номер слайду 9
Одразу ж мітингувальниками було створено Штаб національного спротиву — координаційний центр Євромайдану, що був розташований у Будинку профспілок. Головними вимогами штабу стали відставка Кабміну, а також проведення позачергових виборів президента й уряду. Для реалізації цих цілей проголошений був призив до загальнонаціонального страйку.
Номер слайду 10
Понад два місяці по всій Україні відбувалися акції протесту.
Номер слайду 11
Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні протестувальників і кілька тисяч було травмовано.
Номер слайду 12
Вранці 20 лютого 2014 року українці прокинулись в іншій країні – в країні, де влада вбиває своїх громадян. Тоді ця інформація ошелешила весь цивілізований світ – на Майдані силовики розстрілюють беззбройних активістів.
Номер слайду 13
Ці фотографії облетіли увесь світ
Номер слайду 14
Підтримка українського Євромайдану в усьому світі
Номер слайду 15
Закінчилося протистояння ганебною втечею Януковича і його посіпак з України…
Номер слайду 16
… і перемогою Євромайдану!
Номер слайду 17
Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначається 20 лютого. Його встановлено указом Президента України Петра Порошенка № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні». «З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».
Номер слайду 18
Хтось мудрий сказав: із втратою кожної людини ми втрачаємо цілий Всесвіт. Чотири роки тому на Майдані та Інститутській ми втратили нашу Небесну Сотню. Героїв, які поклали життя, щоб ми могли жити в іншій, кращій Україні. Вони теж хотіли жити. Кожен мав свої мрії, будував плани на майбутнє, малював в уяві свій маленький світ.
Номер слайду 19
Сьогодні, через чотири роки після тих жахливих подій, ми можемо з впевненістю сказати: хоч далеко не всі прагнення людей реалізувалися, та українці отримали головне. Вони отримали свободу. Свободу вибору і право сповідувати європейські цінності. І це стало можливим завдяки самопожертві найкращих синів і доньок України.