«Немає токсичних речовин, є токсичні дози». Алхімік Парацельс
Номер слайду 2
Небезпечні хімічні речовини: причини та наслідки використання
Номер слайду 3
Небезпечна хімічна речовина (НХР) – хімічна речовина, безпосередня чи опосередкована дія якої може спричинити загибель, гостре чи хронічне захворювання або отруєння людей і завдати шкоди довкіллю.небезпечні для людини. Залежно від їх практичного використання хімічні речовини можна поділити на:1. Промислові отрути (ртуть, свинець).2. Отрутохімікати, що використовуються у с/г3. Лікарські препарати.4. Речовини побуту. Шкідливі речовини потрапляють в організм трьома шляхами:1. Органи дихання.2. Органи травлення (шлунково – кишковий тракт).3. Через шкіру та слизові оболонки.
Номер слайду 4
Відео репортаж «вдома»
Номер слайду 5
Відвідуємо магазин. Мама дає доручення доньці купити в магазині пральний порошок, відбілювач для білизни та хліб. Донька виконує доручення, але всі куплені речі складає в один пакет. Питання : «Що дівчинка зробила неправильно?»
Номер слайду 6
За останні 30 років, як свідчить статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), збільшилася кількість отруєнь хімічними сполуками. Серед летальних випадків гострих отруєнь – 17,5% реєструється серед осіб дитячого віку. Кількість летальних випадків від гострих отруєнь посідає 4-те місце у структурі дитячої смертності.
Номер слайду 7
Визначаємо Рн середовище. Інструктаж з техніки безпеки. Пам’ятайте ! Кислоти спричиняють опіки!Луги є їдкими!
До складу побутової хімії можуть входити: хлор, Фосфати (заборонені вбагатьох країнах) , А-ПАР, Триклозан , Формальдегід , Феноли, крезоли тощо. Засоби побутової хімії умовно поділяють на чотири групи: майже безпечні - лайк (небезпечними стають, якщо застосовують не за прямим значенням);відносно безпечні - смайл (небезпечні для шкіри й очей, для роботи з ними треба одягати захисні рукавички);вогненебезпечні;Отруйні- оплески .
Номер слайду 10
Динаміт як вибухова речовина Це вибухова речовина, яка складається з нітрогліцерину, нітрату калію або натрію і діатомової землі (кизельгуру), залежно від обсягу може рознести машину, будинок, зруйнувати скелю.
Номер слайду 11
Хімічна зброя. Хімічна зброя – один із видів ЗМУ, дія якої ґрунтується на використанні бойових токсичних хімічних речовин. До них відносяться:– отруйні речовини;– токсини;– фітотоксиканти. Бойові отруйні вечовини: хлор (1774), синильна кислота (1782), хлороціан (1802), фосген (1812), іприт (1822), хлоропікрин, етилбромоацетат, хлороацетон, ксилілбромід, бензилбромід, бромоацетон, бромбензилціанід, акролеїн, сльозогінним етилбромоацетатом, амоніак, нітратна кислота, .
Номер слайду 12
29 квітня - День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї
Номер слайду 13
«Моделювання допомоги при потраплянні на тіло та в очі хімічних речовин». Пам’ятка “Перша допомога в разі потрапляння хімічних речовин на шкіру та в очі”.1. З’ясувати, яка саме хімічна речовина спричинила опік2. Зняти з потерпілого одяг, на який потрапила хімічна речовина.3. Струсити сухі хімічні речовини зі шкіри. Промити пошкоджену ділянку шкіри або очі під струменем холодної води з крана або душу впродовж 15 - 20 хвилин. Після надання першої допомоги потерпілого слід негайно відправити до лікарняного закладу. Не викидати упаковку, у якій була речовина, що спричинила отруєння. Лікар має знати, який це засіб.
Номер слайду 14
Небезпечні хімічні речовини: Причини використання Наслідки використання