Презентація Нерудні корисні копалини України

Про матеріал
До вашої уваги презентація для 8 класу на тему "Нерудні корисні копалини", вона виконана на основі підручника Довгань з використанням сучасних даних про розташування родовищ та їх запасів
Зміст слайдів
Номер слайду 1

НЕРУДНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ

Номер слайду 2

Класифікація корисних копалин Паливні Рудні (металеві)Нерудні (неметалеві) Нафта природний газгорючі сланцівугілля торф Руди чорних металів (залізна і марганцева руда ) Руди кольорових металів (титанові, алюмінієві, мідні , нікелеві тощо)Гірничо-хімічна сировина (сірка, кам’яна та калійна сіль)Будівельна сировина (пісок, крейда, граніт)сировина для металургійної промисловості ( кварципи, глини, флюсові вапняки)Осадовий чохол платформ, западини, крайові прогини Області складчастості, давні кристалічні щити

Номер слайду 3

Нерудні (неметалеві) корисні копалини видобувають і використовують без переробки.кам’яна сіль калійна сіль глина пісок кварцит сіркат

Номер слайду 4

В Україні станом на 2019 рік налічувалося приблизно 4676 родовищ неметалевих корисних копалин

Номер слайду 5

Родовища кам’яної солі Найбільші запаси кам'яної кухонної солі зосереджені на Донбасі, де у потужних пластах на незначних глибинах (Слов'янськ, Артемівськ) залягають ресурси дуже високої якості. Загальна потужність шару солі в Донбасі коливається від 100 до 200 м. Тут видобувається найбільша кількість кухонної солі в Європі. В обмежених обсягах кухонну сіль добувають у Дрогобичі, Калуші, Долині (Прикарпаття), Солотвиному (Закарпаття).

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Родовища калійної солі Передкарпатський прогинродовища : Калуш, Стебник

Номер слайду 8

Родовища сірки Сіркародовища : Яворівське, Язівське, Роздольське, Немирівське Вона залягає неглибоко від поверхні (до 50 м) і розробляється відкритим способом.

Номер слайду 9

Родовища фосфоритів В Україні є також незначні родовища фосфоритів - сировини для виробництва добрив (у Придністров'ї в межах Тернопільської, Хмельницької і Вінницької областей; найбільш відоме Незвиське); на північному сході республіки знаходяться Кровельницьке (Сумська обл.); на північному сході Харківської обл. - Ізюмське родовища.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Родовища графіту У межах Українського кристалічного щита розташовані близько 100 родовищ та проявів кристалічного графіту. Розробляється лише два : Завалівське, Побузьке

Номер слайду 12

Сповільнювач нейтронів в ядерних реакторах (Ядерний графіт). Компонент для виготовлення стержнів для чорних графітових олівців (в суміші з каоліном). Для отримання синтетичних алмазів. Як добавка під час виробництва сталі. Засіб для обробки ливарних форм — це фарба на водній основі аморфного або тонкодисперсного лускуватого графіту. Якщо пофарбувати внутрішню частину форми та дати їй висохнути, утвориться тонкий графітовий шар, який полегшить відокремлення відлитого об’єкта після того, як гарячий метал охолоне. для виготовлення електродів в акумуляторах.

Номер слайду 13

В Україні є багато родовищ різноманітної сировини для виробництва будівельних матеріалів (наприклад, 36 родовищ цементної сировини, 61 - крейди). Україна багата на родовища облицювального каменю: Гранітів,Мармуру,Лабрадоритів,Базальту. Поклади облицювального каменю є в більшості областей, але найцінніші види його залягають у Поліських областях: Рівненській,Житомирській,Запорізькій,Закарпатській,Хмельницькій.

Номер слайду 14

Найбільші родовища коштовних каменів в Україні: Волинське (топаз, берил, кварц, графічний пегматит);Клесівське (бурштин);Головинське та Федорівське (іризуючий лабрадор);Калюсицьке (онікс мармуровий);Прилуцьке (родоніт, родохрозит);Кур'янівське та Нагорнянське (агальматоліт).

Номер слайду 15

В Україні фахівці стверджують, що перспективні місця для видобутку самого твердого на планеті мінералу знаходяться відразу ж у п’яти областях - Запорізькій, Рівненській, Хмельницькій, Донецькій та Вінницькійу Волинському регіоні знайдено понад 200 розсипних кристалів, проте більшість із них – мікроалмази розміром до 0,5 мм.

Номер слайду 16

Кімберлітові труби в світі

pptx
Пов’язані теми
Географія, 8 клас, Презентації
Додано
10 листопада
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку