Ми (у, в) країнці. А нашими предками були слов’яни. Жили вони спочатку (у, в) лісах, полювали на звірів, ловили (у, в) озерах рибу. Потім стали розводити худобу, вирощували хліб. Навчилися (у, в) сяких ремесел. Слов’яни вірили (у, в) багатьох богів. Вірили наші предки, що існують нечисті сили: лісовики, домовики, русалки. Слов’яни ділилися на окремі племена. Біля Києва жили поляни, а далі назад — древляни. Кожне плем’я мало свої землі (і, й) свого князя. Пізніше слов’янські племена згуртувались навколо Києва (і, й) утворили свою державу — Київську Русь. Спишіть , правильно вживаючи у — в, і — й. Наші предки
Номер слайду 3
« В гостях у казкових героїв» - виписати слова з орфограмою « знак м’якшення», відгадати загадки. Хто, кругленький і смачненький,Із віконця скік та скік,Втік від Баби і від Діда. До Лисички на язик?Це не Зайчик і не Котик, Не Бичок, не Сірий Вовк,Це веселий й хвалькуватий,Невгамовний
Номер слайду 4
Старенька бабуся у лісі жила, Гостинці для неї онука несла. Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?Як казка ця зветься?Хто б відповів?
Розподільний диктант. Запишіть до першої колонки слова , в яких пишеться знак м’якшення, а до другої – слова без нього. Курін…, степ…, сіл…, кров…, українець…, мудрец…, сот…ня, ніч…, кобзар…, олен…, насип…, сяд…, балкон…чик, тін…, сім…, мен…ший, перец…, перевір… .
Номер слайду 7
«Алфавітний лабіринт»І. Виписати слова з апострофом і розташуйте за абеткоюІІ. Виписати слова без апострофа, розташуйте їх за абеткою Моркв…яний, мавп…ячий, арф…яр, духм…яний, пір…їна, хлоп…ята, р…юмсати, від…їхати, медв…яний, слов…яни, р…ятувальник, роз…яснити, гр…ядка, міжгір…я,бур…я, бур…ян, уз гір…я, р…рюкзак.