Презентація для виступу на окружному методичному об'єднані для вчителів, які працюють, або працюватимуть в новій українській школі. "Організація освітнього процесу в умовах НУШ".
ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ НУШПідготувала: Киричкова А. С.
Номер слайду 2
Особистісно-орієнтована модель освіти Актуальними для нової української школи є такі ідеї дитиноцентризму:відсутність адміністративного контролю;активність учнів у навчальному процесі;взаємозв'язок особистого розвитку дитини з її практичним досвідом;обов'язкове врахування інтересів кожної дитини;виховання вільної незалежної особистості;забезпечення свободи і права дитини в усіх проявах її діяльності;впровадження шкільного самоврядування.
Номер слайду 3
Формування загальнолюдських цінностей У здійсненні виховного процесу мають ураховуватися такі організаційні орієнтири:виховання не зводиться до окремих виховних занять;до створення виховного середовища залучається весь колектив школи;учитель є взірцем людини вихованої, своїм прикладом він надихає і зацікавлює дитину;у плануванні діяльності враховуються індивідуальні нахили і здібності кожної дитини, створюються належні умови для їх реалізації;співробітництво з позашкільними закладами освіти;активне залучення до співпраці психологів і соціальних педагогів;налагодження постійного діалогу з батьківською спільнотою.
Номер слайду 4
Структура освітнього процесу В початковій школі виділено два цикли навчання: перший – адаптаційно-ігровий (1 – 2 класи); другий – основний (3 – 4 класи). Метою першого циклу навчання, відповідно до його назви, буде природне входження дитини в шкільне життя, послідовна адаптація до нового середовища. Метою другого циклу є здійснення навчального процесу з концентрацією педагогічної уваги на формуванні в учнів відповідальності і самостійності; підготовка до успішного навчання в основній школі.
Номер слайду 5
Організація освітнього середовища Окрему увагу вчителів має привернути розділ Концепції, присвячений опису змін в організації сучасного освітнього середовища. У зв'язку з тим, що в шкільному житті зросте частка групової ігрової, проектної і дослідницької діяльності, мають бути урізноманітнені варіанти упорядкування освітнього простору. Крім класичних варіантів класних кімнат доцільно використовувати новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які можна легко трансформувати для групової роботи.
Номер слайду 6
Предметне оточення класів. Для реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти необхідно змінити просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання учнів початкової школи.
Номер слайду 7
Освітній простір Нової української школи не обмежується питаннями ергономіки. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.
Номер слайду 8
Організація освітнього простору здійснюється через 7 осередків:осередок навчально-пізнавальної діяльності з партами і стільцями;осередок для гри;осередок художньо-творчої діяльності;куточок природи;осередок відпочинку;дитяча класна бібліотечка;осередок вчителя.
Номер слайду 9
Осередок навчально-пізнавальної діяльності
Номер слайду 10
Осередок художньо-творчої діяльності
Номер слайду 11
Куточок живої природи
Номер слайду 12
Осередок відпочинку
Номер слайду 13
Класна бібліотечка
Номер слайду 14
Отже, розбудова Нової української школи – це довготермінова реформа, яка розпочалася вже зараз. Шлях її упровадження супроводжується суттєвими змінами всіх складників освіти. Наразі, сьогоднішні школярі відчувають зміни й отримують кращу якість освіти.