Урок № 499 клас Хімічні властивості основ:дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями, реакція нейтралізації.
Номер слайду 2
Є бажанняпрацювати. Байдужість до співпраціНіякого бажання працювати немаєПсихологічний тест
Номер слайду 3
Тема уроку: Хімічні властивості основ. Мета уроку: Розширити знання про основи: 1. Ознайомитися з хімічними властивостями основ.2. За допомогою експерименту порівняти хімічні властивості розчинних і нерозчинних основ; 3. Розвивати вміння і навички складань рівнянь хімічних реакцій.
Номер слайду 4
Актуалізація опорних знань. На які групи поділяють неорганічні речовини?Які із них ми вже вивчили?Пригадайте, які сполуки називаються оксидами?Пригадайте, які сполуки називаються кислотами?
Номер слайду 5
Основи. Пригадаємо, що нам відомо про основи1. Які сполуки називаються основами?Основи – складні речовини, до складу яких входить атом металу та одна або кілька гідроксильних груп. Ba(OH)2, Na. OH, Cu(OH)2, KOH, Zn(OH)2
Номер слайду 6
Випишіть та назвіть основи
Номер слайду 7
На які дві групи поділяються основи?
Номер слайду 8
Класифікація основ. Основи. Розчинні у воді або луги. Утворені лужними і лужноземельними металами. Na. ОН, КОН, Са(ОН)2 Нерозчинні у воді основи. Утворені не лужними і не лужноземельними металами. Al(ОН)3, Fe(ОН)2, Cu(ОН)2
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Які фізичні властивості мають основи?
Номер слайду 11
Фізичні властивості основ Основи. Луги (розчинні у воді) Нерозчинні у воді {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} - тверді речовини ,- білого кольору,- милкі на дотик, їдкі, роз’їдають шкіру, тканини, папір, - не мають запаху. - тверді речовини - по-різному забарвлені купрум(ІІ) гідроксид Сu(ОН)2 має блакитний колір, ферум(ІІІ) гідроксид Fe(OH)3 — бурий, a Fe(OH)2 — блідо-зеленкуватий.
Номер слайду 12
Хімічні властивості основ
Номер слайду 13
Номер слайду 14
лакмусметилоранж. Універсальнийундикаторфенолфталеїн. Na. OHNa. OHNa. OHNa. OH1. Основи (луги) змінюють колір індикаторівІндикатори ― це речовини, які змінюють забарвлення залежно від середовища (кислотне, лужне, нейтральне)
2. Основи (всі) реагують з кислотами – реакція нейтралізаціїфенолфталеїн. У пробірку з розчином натрій гідроксиду Na. OH, додамо кілька крапель фенолфталеїну (розчин набуває інтенсивного малинового кольору). Доллємо приблизно такий самий об'єм хлоридної кислоти Дослід не супроводжується ні випаданням осаду, ні виділенням газу. Проте малинове забарвлення зникає, а це є свідченням того, що лугу в розчині не залишилось. Тобто він прореагував із хлоридною кислотою. Na. ОН + H2 SO4 = Na2 SO4 + Н2 О22 Na. ОН основа + кислота = сіль + вода
Номер слайду 17
Ca(OH)2 + HCl → Ca. Cl2 + H2 OCa(OH)2 + 2 HCl = Ca. Cl2 + 2 H2 O