Презентація "Особисті кордони" ( з циклу "Слухняна дитина у слухняних батьків"

Про матеріал
Особисті кордони — це невидимі лінії, які ми малюємо навколо себе, щоб захистити своє фізичне, емоційне та психічне благополуччя. Вони визначають, ким ми є, що ми відстоюємо і що ми готові (або не готові) прийняти від інших. Без обмежень ми ризикуємо відчути себе пригніченими, обуреними або використаними у стосунках. Презентація може бути використана під час проведення виховних годин, позакласних занять, батьківських зборів та різноманітних тренінгів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Особисті кордони. Як встановити і не порушувати)… «Моя свобода розмахувати руками закінчується там, де починається ніс сусіда». Франсуа Ларошфуко

Номер слайду 2

Про особисті кордони дитина може дізнатися тільки від батьків. Від того, як дорослі сформують свої кордони у відносинах одне з одним та з дитиною, залежать подальші відносини в сім’ї та відносини між дитиною та навколишнім світом. Найпростіше пояснення особистих кордонів — це все, що можна назвати своїм. Моя кімната, мої речі, моє тіло, мій час. До народження малюка є тільки ми та наш вільний час, який повністю в нашому розпорядженні. Народження дитини все змінює. Адже коли жінка стає мамою, егоїстичне «Я» трансформується у «Ми». Зазвичай це приємні зміни, але вони будуть і це потрібно розуміти. Як і той факт, що після народження мама і дитина нерозлучні. Однак це не має продовжуватися довго. З дорослішанням дитині необхідно поступово будувати особисті кордони. Для чого це потрібно? Для того, щоб мама не ототожнювала себе з дитиною, говорячи «ми поїли», «ми поспали», «ми пішли до школи», і так до старості. Ваша дитина — не ваша власність. Вона людина, просто поки ще маленька.

Номер слайду 3

Кордони однаково потрібні як мамі, так і дитині. Мама не повинна відкладати всі справи, бо її трирічка хоче сказати щось прямо зараз. Мама не повинна забувати про свої нагальні потреби, бо малюк плакатиме. Дитина спокійно може погратися з татом, поки мама сходить до вбиральні, прийме ванну чи спокійно повечеряє. Терпіння – це теж важливе вміння, якому варто навчити дитину. Змалку треба навчити дитину, що не все існує лише для неї. Не потрібно робити малюка центром Всесвіту. Бо це не так, і чим раніше дитина про це дізнається, тим краще буде і для вас, і для неї. Діти – це диво, але не ВСЕСВІТ

Номер слайду 4

МОЄ!!!!!Дитина має право на власні речі. Так, поки вона мала, ці речі купуєте їй ви. Але як тільки ви передаєте щось зі словами «це тобі», ви маєте самі розуміти й дитині пояснити, що тепер ця річ належить їй. Тепер вона вирішує, що з нею робити. Предметні кордони

Номер слайду 5

Тактильні кордони. Поки ви мама немовляти, ви 100 % належите дитині. Однак, вже в півтора-два роки важко витримувати всі ці повзання, перелазіння та стрибання по мамі. Не дивно, що мамі іноді хочеться забитися в куточок, і щоб ніхто не займав. Важливо не мовчати та не накопичувати ці почуття. Потрібно окреслити межі. Можна посидіти в мами на ручках, але не можна стрибати по мамі й хапати за волосся. Тіло кожної людини — це її діло. І це нормально, заборонити робити з ним те, що вам не подобається. Гірше навчити дитину терпіти, якщо з її тілом робитимуть щось проти її волі.

Номер слайду 6

Територіальні кордони. Емоційний ресурс молодої мами потрібно постійно відновлювати. І для цього потрібне спеціальне місце. Кімната, наприклад, або невеликий куточок у ній. І всі мають знати, що це мамине місце і там діють мамині правила. Але подбайте й про те, щоб і дитина мала таке місце. Якщо немає можливості виділити окрему кімнату, запропонуйте дитині побудувати халабуду.І в цих місцях мають бути свої правила, які будуть поважати всі члени родини. В дитячій кімнаті можна клеїти наліпки на шафу, а в кімнаті батьків — ні. Перш ніж зайти в кімнату до когось, варто постукати. Таким чином ви зможете захистити своє приватне життя і дасте дитині зрозуміти, що теж поважаєте її власний простір. Малеча навряд чи оцінить це, а от підліток, який буде впевнений в тому, що ви не зайдете в його кімнату без дозволу, не будете порпатися в його речах, — довірятиме батькам. Такі прості правила допоможуть зберегти взаємоповагу між батьками та дітьми.

Номер слайду 7

Словесні кордони Гірше мовчати, коли хтось порушує межі вашого особистого простору. Ви маєте повне право сказати «ні». Головне — пояснити, чому «ні». «Мама втомилася і теж хоче відпочити», «Ні, не можна вилазити мамі на руки, коли вона їсть», «Ні, ти не можеш заходити, коли я в туалеті. Ти можеш зачекати за зачиненими дверима, або ж погратися з татом. Це ж веселіше».Ідеальних мам не існує. Є достатньо хороші. І цього вистачить.

Номер слайду 8

Чужі кордони. Ми вже трохи говорили про те, що для того, щоб навчити дитину поважати чужі кордони, треба так само ставитися й до її меж. Це саме стосується й інших членів родини. Якщо тато не дозволяє дитині брати свій телефон, то і вам не слід давати його «поки тато не бачить». Якщо у вас двоє або більше дітей — прослідкуйте, щоб між ними також була взаємоповага. Брати і сестри можуть сваритися, сперечатися й це нормально, але важливо поважати особистий простір одне одного.

Номер слайду 9

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
8 січня
Переглядів
28
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку