11 травня о 15:00Вебінар: Закінчення навчального року: документи, звіти, аналіз, планування та власний емоційний стан

Презентація "Особливості соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель"

Про матеріал
Презентація "Особливості соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель". Тема: "Українські землі в складі Австро-Угорщини в ІІ половині ХІХ ст."
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Особливості соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель. Українські землі в складі Австро-Угорщини в ІІ половині ХІХ ст.

Номер слайду 2

План уроку. Сільське господарство після аграрної реформи 1848р. Промисловий розвиток. Торгівля. Розвиток міст.

Номер слайду 3

СУТЬ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ 1848 р. • скасування панщини і кріпосних повинностей за викуп;• збереження поміщицьких землеволо-дінь;• проголо-шення поміщиків єдиними власниками лісів та пасовищ;• одержання селянами громадянсь-ких прав.

Номер слайду 4

Стан сільського господарства. Залишки кріпосницькогогосподарювання• Зберігалися поміщицькі землеволодіння (40 % зе-мель належало великим поміщикам);• існувала велика кількість безземельних і малоземельних селян, які продовжували працювати на поміщиків;• поміщики мали права на сервітути;• селяни сплачували великі податки. Нові явища в сільськомугосподарстві• У господарствах використовувалася праця найманих робітників;• відбувається застосування с/г техніки;• виникає спеціалізація районів;• господарства поміщиків і заможних селян втягуються в ринкові відносини;• починається масова еміграція українського селянства

Номер слайду 5

Робота з діаграмою. Підручник, стор.157

Номер слайду 6

Особливості соціально-економічного розвитку

Номер слайду 7

Особливості соціально-економічного розвитку

Номер слайду 8

Кооперативи – добровільні об’єднання людей для спільної господарської діяльності. Стор.158, схема

Номер слайду 9

Причини зародження кооперативного руху:прагнення західноукраїнської демократичної інтелігенції полегшити долю селянствазахистити західноукраїнське населення від впливу іноземного капіталузабезпечити допомогу незаможним, зокрема захистити від лихварства, що набуло масового характеру (річні відсоткові ставки – 150-250%).

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Одним із засновників західноукраїнського кооперативного руху був. Василь Нагірний (1883р. заснував споживчий кооператив «Народна торгівля»)Підручник, стор.157

Номер слайду 12

Трудова еміграція – явище економічного життя, яке характеризується від’їздом працездатного населення з районів аграрного перенаселення або хронічної депресії для заробітку в інші території, країни. Причини трудової еміграції:безземелля і малоземелля селянхронічний голод, злидніпостійне безробіттявеликі податкидемографічний вибух (1857р. – 3.9млн.чол., к. ХІХ ст. – 6.9млн.чол.)

Номер слайду 13

Трудова еміграція розпочалася у 1877р., коли перша хвиля українських переселенців прибула із Закарпаття до США. У 90-х роках ХІХ ст. із Західної України емігрувало понад 250 тис. чоловік (до Канади, США, Австралії, Бразилії, Аргентини). Перша хвиля трудової еміграції з західноукраїнських земель тривала до початку Першої світової війни.

Номер слайду 14

Економіка західноукраїнських земель носила колоніальний характер, українські землі були джерелом сировини та ринком збуту готових товарів

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Робота з підручником. Стор.160, п.3 Які міста були найбільшими на західноукраїнських землях?Які особливості соціальної структури української спільноти краю?

Номер слайду 17

Робота з діаграмою та документами. Стор.161

Номер слайду 18

Причини повільного промислового розвитку західноукраїнських земель. Політика австрійського уряду, яка була спрямована на перетворення західноукраїнських земель в аграрно-сировинний придаток;• переважання в промисловості іноземного капіталу;• ввезення промислових виробів із Австрії та інших держав;• низький рівень техніки і технології виробництва;• невелика кількість міст;• переважання дрібних підприємств;• високий рівень безробіття;

Номер слайду 19

Аграрна реформа 1848 р., без сумніву, сприяла переходу сільського господарства на капіталістичні рейки і втягуванню його в ринкові відносини. Але економіка західноукраїнських земель мала чітко виражений колоніальний характер, що позначилося на її структурі та динаміці розвитку.

Номер слайду 20

Домашнє завдання. Опрацювати параграф 23 Завдання 4 на стор.162 виконати письмово

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Мільчева Оксана Дмитрівна
  Дякую, чудова презентація!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
До підручника
Історія України 9 клас (Бурнейко І.О., Хлібовська Г.М., Крижанівська Н.Є., Наумчук О.В.)
Додано
17 лютого 2019
Переглядів
12268
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку