Презентація "Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста, велика популярність і значення його усмішок. Письменник і його час. «Моя автобіографія»

Про матеріал
Ця презентація буде корисною для учнів та вчителів під час вивчення життєвого і творчого шляху Остапа Вишні та його усмішки "Моя автобіографія". У матеріалі зображено трагічну долю гумориста та популярність його творів на той час.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста, велика популярність і значення його усмішок. Письменник і його час. «Моя автобіографія»

Номер слайду 2

Ніколи не сміявся без любові до вас усіх, до сонця, до вітру, до зеленого листу! Остап Вишня

Номер слайду 3

Батьки Остапа Вишні

Номер слайду 4

Життєвий шлях. Закінчив двокласну Зіньківську школу.1907 р. Закінчив військово-фельдшерську школу в Києві. 1917 р. вступив на історико-філологічний факультет Київського університету. Працював фельдшером у Київській залізничній лікарні. У 1919 р. за підписом Павло Грунський опубліковано перший сатиричний твір (фейлетон) «Демократичні реформи Денікіна» (текст про труднощі письменницької праці). Працював у «Селянській правді» та у журналі «Червоний перець». 1921р. — усмішка «Чудака, їй-богу» — вперше під підписом Остап Вишня.26 грудня 1933 року, коли почалися масові репресії проти української інтелігенції, письменника заарештували. 22 лютого 1934 року засудили до розстрілу, проте 3 березня розстріл замінили на 10 років заслання.

Номер слайду 5

На засланні Остап Вишня практично нічого не писав, крім що­денника. Відбувши 10-річне заслання Остап Вишня повернувся до Москви. Треба було отримати документи, житло, пройти перевірку. Йшла війна. Київ був звільнений, житло письменника було конфісковано, а сім'ю виселили за межі України. Його зустріли друзі-письменники: М. Бажан, М. Рильський, Ю. Смолич. Усіх мучило питання, чи буде Павло Губенко знову продовжувати літературну діяльність. Але відповідь була невтішна: “Хіба я тепер зумію?”

Номер слайду 6

1944р. — перший твір після заслання «Зенітка». Працював у журналі «Перець». У 1955р. реабілітовано. 28 вересня 1956р. помер, похований на Байковому кладовищі.

Номер слайду 7

Стрічка часу. Життєвий і творчий шлях Остапа Вишні

Номер слайду 8

Остап Вишня – письменник, який у 20-х рр. ХХ ст. заохотив мільйонні маси до читання української літератури. Він був «королем українського тиражу». За життя гумориста побачили світ понад 100 збірок його творів, деякі неодноразово передавалися.

Номер слайду 9

Асоціативне гроно

Номер слайду 10

Теорія літератури. Усмішка – різновид гуморески, у якому поєднано жанрові особливості гумористичного оповідання, анекдоту, фейлетону.

Номер слайду 11

Що таке автобіографія?У якому стилі використовується цей документ? Чи можна вважати твір «Моя автобіографія» автобіографією?. Чим цей твір відрізняється від документа?

Номер слайду 12

Робота з текстом твору Дослідити мову твору “Моя автобіографія”. Знайти і зачитати засоби комічного в творі:- змішування стилів (художній та діловий)- використання парадоксів (поєднання несумісних понять, що виключають чи протирічать один одному)- вживання іронії (прихованої насмішки, коли про якесь явище чи особу говориться в позитивному тоні, а на увазі мається зовсім протилежне)

Номер слайду 13

Ніколи не сміявся без любові до вас усіх, до сонця, до вітру, до зеленого листу! Остап Вишня

Номер слайду 14

Психологічний портретщирий

Номер слайду 15

«Валіза»Що з сьогоднішнього уроку ви хотіли б забрати з собою?

Номер слайду 16

Домашнє завдання Прочитати та вміти аналізувати усмішку «Сом», скласти власну усмішку.

Номер слайду 17

Частіше посміхайтеся!Сміх продовжує життя!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лебедь Іванна Леонідівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
3 грудня 2020
Переглядів
9891
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку