Паразити що можуть жити у людському тілі. Кожна людина повинна знати, яким чином в його організм можуть проникнути личинки паразитів
У людей, в організмі яких живуть паразити, можуть проявлятися такі симптоми.
Паразитоло́гія (від грец. parasitos — нахлібник, дармоїд і logos — вчення) — наука про паразитичні організми, їх взаємостосунки з організмами, на яких вони паразитують, та довкіллям, структуру й динаміку паразитарних систем, значення паразитів у природних біосистемах і практичній діяльності людини.
Номер слайду 3
Токсокар. Токсокар – круглі паразитуючі черви, що відносяться до класу аскарид. Потрапляючи в організм людини, викликають захворювання токсокароз. Довжина хробака становить близько 30 сантиметрів. Потрапивши в організм людини, Токсокара продукує личинки, які розносяться кровотоком по органах і тканинах. Існує три основних форми токсокарозу: вісцеральна (зачіпаються печінку, легені, серцево-судинна система), прихована і очна. В останньому випадку, найчастіше, доводиться видаляти око. Також існують менш поширені форми, такі як шкірна, неврологічна (уражається мозок, нерви).
Номер слайду 4
Нематоди Згідно ЦПХ, носіями цього паразита є понад півмільйона людей у всьому світі. Анкілостоми живуть в тонкому кишечнику, а їх яйця виходять з тіла з фекаліями. Потім з яєць вилуплюються личинки, які при попаданні на шкіру людини знову повертаються в її організм. Як дізнатися про наявність паразита? Більшість симптомів приховані, але тривале інфікування призводить до розвитку анемії
Номер слайду 5
Коростяний кліщ. Цей вид паразитів живе на поверхні шкіри. Американська Академія дерматології дає наступні пояснення: крихітні восьми-ножні створіння ведуть бурхливу діяльність під верхнім шаром шкіри, результатом якої є свербіж і висип. Неприємна новина в тому, що коростяним кліщем можна заразитися від тілесного контакту, і через предмети, що кишать паразитами. Хороша новина в тому, що цю проблему легко виявить досвідчений дерматолог.
Номер слайду 6
Аскарида. Круглий глист (або аскарида) також входить в список частих непроханих гостей. Як правило, личинки паразитів живуть в землі, контактуючи з якою людина може заразитися ними. Як тільки аскариди виявляються в кишечнику, вони починають рости. Їх довжина може досягти метра. Ознаками інфікування можуть бути: втрата ваги, болі в животі, кров у фекаліях, задишка і кашель. Також глист може вийти під час блювоти.
Номер слайду 7
Плоска шестисома. Цей плоский черв’як більше небезпечний для мешканців тропіків, де їм заражені понад 200 мільйонів людей. Даний вид паразита є причиною такої хвороби як шистосоміаз. Жар, біль у животі, діарея з кривавими виділеннями, — все це говорить про інфікування. Також шистосома викликає проблеми, пов’язані з вагітністю і дітонародженням. Черв’як потрапляє в людський організм через шкіру.
Номер слайду 8
Солітер Цим видом паразита людина інфікується шляхом прийому в їжу їжі і води, забруднених яйцями чи личинками хробака. Яйця, потрапляючи всередину організму, можуть стати причиною розвитку личинкових кіст навколо різних органів і тканин. А потрапляючи в кишечник, вони розвиваються до дорослих особин. Дорослі солітери можуть жити в організмі людини до 30 років, використовуючи для свого виживання поживні речовини з усього, що потрапляє в шлунок. Серед ознак наявності солітерів може бути нудота, слабкість, втрата апетиту, тяга до солоного та інші порушення в роботі шлунково-кишкового тракту.
Номер слайду 9
Остриця Гострики вважаються найбільш поширеним видом кишкових паразитів. В організм вони потрапляють не найприємнішим чином. Поки людина спить, самки гостриків відкладають тисячі яєць в складках шкіри навколо ануса. Тому основною ознакою наявності паразитів є свербіж в районі заднього проходу під час сну. Таким чином, яйця потрапляють під нігті, а потім і на всі предмети, до яких торкається інфікована людина.
Номер слайду 10
Токсоплазма гондіЦі паразити являють собою крихітні одноклітинні організми, які живуть в недовареній їжі, воді і в лотку домашніх котів. І хоча багато людей інфіковані токсоплазмою, видимих симптомів не спостерігається. Це відбувається завдяки сильному імунітету. Однак, як тільки імунна система дає збій, перші ознаки зараження можуть проявитися у вигляді грипозних відчуттів.rrrrr
Номер слайду 11
Кишкові лямбліїЛямблії – це мікроскопічні паразити, які викликають діарейне захворювання лямбліоз. Цей паразит захищений зовнішньою оболонкою, яка допомагає йому виживати за межами тіла, і робить надзвичайно стійким до дезинфікуючих засобів. Ознаками зараження є порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, діарея, метеоризми, нудота і зневоднення.
Номер слайду 12
Печінкова двоустка. Паразити поселяються в маленьких внутрішньопечінкових жовчних протоках, і можуть жити там до 30 років. Більше 35 мільйонів людей на планеті заражені печінковою двуусткою. Зараження зазвичай проходить безсимптомно, але рано чи пізно загострення все-таки наступає. І як зрозуміло з назви, під удар потрапляє печінка і жовчний проток.
Номер слайду 13
Цяп’як. Буває бичачий ціп'як, свинячий ціп'як і цистицеркоз. Найчастіше, ціп'як потрапляє в головний мозок, рідше в скелетні м'язи і очі. Тривалість життя паразита в мозку від 5 до 30 років. На наш мозок, цей паразит чинить токсичний вплив, викликає запалення і набряк. Після загибелі черв починає гнити, що не є добре. Все це виливає на погіршення психіки людини, починаються неврози, депресії і галюцинації, а потім набряк мозку і смерть
Номер слайду 14
Кандіру Ця риба водиться у водах Амазонки і вважається найнебезпечнішою рибою. Іронія в тому, що вона не більше 15 см, а найчастіше розміром з сірник. Цього кровопивцю людина не цікавить, він харчується кров'ю риб, пробираючись в їх тіла через отвори. Але рибка може переплутати. Людина в процесі сечовипускання виділяє запах аміаку, і рибка запливає в організм, думаючи, що це інша риба. Людині, присутня в ній кандіру, заподіює жахливі болі. У підсумку, витягти кандіру можна тільки за допомогою операції. У разі, якщо операція не буде здійснена вчасно, людина загине.
Номер слайду 15
Неглерія ФоулераЄ така амеба - Неглерія Фоулера. Ця істота живе у воді, і при купанні, потрапляючи в ніс, добирається в мозок де і розмножується, харчуючись нашим мозком. Це майже завжди призводить до смерті. На щастя, ця зараза може існувати в дуже теплій воді – більше 30 градусів. Найцікавіше, що амеба не небезпечна, якщо через рот потрапляє до шлунку. Кислота вбиває її. Однак, достатньо, буквально однієї в носі – що б померти через пару тижнів. Неглерія Фоулера викликає рідкісну, але практично завжди смертельну інфекцію.