Презентація "Пауль Целан"

Про матеріал
Презентація містить факти життєвого і творчого шляху поета Пауля Целана. Для активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти у презентації є хмарка слів, робота із зображеннями.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пауль целан«Фуга смерті»

Номер слайду 2

Мета уроку. Ознайомитися з біографією єврейського поета Пауля Целана.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Пауль Целан (1920-1970)«класик модернізму» «поетичний провидець» «король новітньої поезії» «орфічний співець» «поетичний маг»Відомий єврейський німецькомовний поет (Пауль Анчель)Павло Львович Анчель

Номер слайду 5

Будинок, у якому народився П. Целан. Колись це була синагога…Пауль Анчель (то його справжнє прізвище) народився 21 листопада 1920 року в містечку Чернівці, яке входило до складу королівської Румунії. Він народився в єврейській родині. Його мати дуже любила читати і прищепила синові любов до літератури. Народження

Номер слайду 6

Навчання. Пауль навчався в декількох школах – єврейській «народній школі», німецькій, а також українській та румунській гімназіях. Він був дуже здібним хлопчиком у вивченні мов (знав гебрейську, румунську, німецьку, латинь, давньогрецьку, португальську, українську та англійську мови) . Але рідною завжди вважав німецьку.

Номер слайду 7

Навчання. За бажанням батьків Пауль Целан вступає на медичний факультет в Турі, Франція. Але медицина мало цікавить його, і він приділяє весь свій час прочитанню книг таких авторів як: Роллан, Пруст, Камю, Пегі, Бретон.

Номер слайду 8

Друга світова війна. У 1939 році він повертається додому на канікули. І це літо змінило його життя назавжди – адже почалася Друга світова війна. Оскільки Німеччина напала на Польщу, то шлях до Франції виявився закритий і Целан вирішує вступати до Чернівецького університету на факультет романістики. У липні 1940 року в Буковину увійшла Червона Армія.

Номер слайду 9

Друга світова війна. Але Німеччина нападає на Радянський Союз і тим самим була вирішена доля румунських євреїв, в тому числі і його. Румунія у війні виступила на боці Німеччини і в липні 1941 вона опинилася у владі нацистів. Початок 1941 року ознаменувався трагедією в житті Пауля – батьків відправляють до концтабору, де його батько помирає від тифу, а матір застрелили. Його відправили на примусові роботи у румунському трудовому таборі.  У своїй творчості Целан робив наголос на темі єврейства, продовжуючи писати німецькою мовою.

Номер слайду 10

Успіх. У 1944 році був виданий перший збірник поезій, у якому були як довоєнні вірші, так і вірші часів війни. Незабаром вийшов його другий збірник, який Пауль разом з попереднім, віддав знайомому поету Альфреду Маргулу-Шперберу та надрукувались вони вже аж після смерті Целана. Альфред вважав Пауля генієм та дуже довгий час дозволяв йому залишатися в нього, поки Целан шукав собі домівку в Румунії. До речі, його псевдонім був вигаданий ні Целаном, а дружиною Маргула, яка запропонувала зробити псевдонім переставивши склади його прізвища “Ап-cel” – “Cel-an”). Саме в Бухаресті вперше з’явилось його ім’я, як поета, адже у 1947 році в журналі “Агора” було надруковано 3 його вірші, які були підписані тоді незнайомою для всіх фамілією – Целан.

Номер слайду 11

Після війни. Письменник змушений весь час переїжджати – в Бухарест, до Відня, Парижа. У 1948 році Целан назавжди оселяється в Парижі. У 1959 році він стає доцентом Сорбонни. Його твори друкуються в усіх великих виданнях ФРН. Пауль Целан мав громадянство: Румунії, СРСР, Австрії.

Номер слайду 12

Особисте життя. У 1952 році одружився з Жизель де Летранж, художницею-графіком. У пари народився син.

Номер слайду 13

Творчість. Найвідомішим твором Целана вважається «В двомовність поезії я не вірю». Завдяки своїй літературній і перекладацькій діяльності Пауль Целан отримав багато літературних премій. Символізм  та сюрреалізм – ці мистецькі напрями вплинули на творчість Пауля Целана. Для творчості Пауля Целана характерним є опис жахів війни, Голокосту, поєднання різних видів мистецтва, незвичні метафори. Свої вірші писав німецькою.

Номер слайду 14

Останні роки. Часто пишуть про те, що декілька останніх років життя Целана були дуже важкими, періодично він лікувався в психіатричній лікарні, був абсолютно самотнім, часто впадав в депресію та постійно думав, що за ним слідкують. Пауль навіть залишив свою дружину, бо боявся, що може колись її вбити, адже були прецеденти.

Номер слайду 15

Смерть поета20 квітня 1970 року Целан наклав на себе руки, кинувшись в Сену з мосту Мірабо. Перехожі одразу здійняли галас та поліція прибула миттєво, але тіло знайшли тільки за 10 днів. Його поховали на кладовищі Тьє, що знаходиться всього в 10 кілометрах від Парижа.

Номер слайду 16

Україна в житті Целана. Місце народження – м. Чернівці, Буковина Навчання в Чернівецькому університетіЗагибель батьків у Задністров’їУкраїна і мати – головні образи в його поезіях«ніколи не забуду буковинських криниць, цих вічних витоків життя,скрип їхніх корб звучатиме для мене неземною музикою…» Памятник Целану у м. Чернівці – поет повертається із забуття. Українською мовою вірші Целана перекладали М. Бажан, В. Стус, П. Рихло та ін.

Номер слайду 17

Як зображення пов’язані з біографією Пауля Целана?

Номер слайду 18

«Фуга смерті»Найвідомішим віршем Пауля стала “Фуга смерті”, яку дуже часто порівнюють з відомою картиною Пабло Пікассо” Ґерніка”, адже вони зображують одну й ту саму проблему. Цей вірш став дуже важливим, адже зображував Голокост, який є дуже болючим, як для євреїв, так і для німців. У цьому вірші поєднується національне і за­гальнолюдське, індивідуальне і колективне. Тільки у роботах Пауля можна побачити, як між собою переплітаються політика, гуманізм, мораль та багато іншого. “Фуга смерті” став справжнім символом Другої світової війни у поезії, так само, як «Герніка» П. Пікассо - в образотворчому мистецтві.

Номер слайду 19

Голокост (гр. спалений цілком) — загибель значної частини єврейського населення Європи (понад 6 млн.) під час систематичного переслідування і знищення його нацистами та їхніми підручними в Німеччині та на окупованих нею територіях протягом 1933— 1945 рр. Фуга – поліфонічний (багатоголосий) твір, який експонує одну, або кілька тем почергово у всіх голосах. Модернізм – загальна назва нових течій кінця ХІХ - початку ХХ ст. нереалістичного спрямування, що виникли як заперечення традиційних форм минулого. Верлібр – вільний вірш без рими і розмірів з довільним чергуванням рядків різної довжини.

Номер слайду 20

Перегляд відео

Номер слайду 21

Читання вірша. С.179-180, підручник.

Номер слайду 22

П. Пікассо “Герніка” – емблема Другої світової війни в образотворчому мистецтві

Номер слайду 23

Історія створення картини «Герніка»  написана в травні 1937 р. на замовлення уряду Іспанської Республіки для павільйону на Всесвітній виставці в Парижі. Тема картини, виконаної в манері кубізму й чорно-білій палітрі, — бомбардування баскійського міста Герніка у квітні 1937 р. Тоді без жодного попередження німецькі літаки з легіону «Кондор», надісланого Адольфом Гітлером на допомогу Франсіско Франко, провели 3-годинне бомбардування Герніки. Хоча формальною метою атаки був сусідній міст, у Герніці загинуло до 1650 мешканців і близько 900 були поранені. За словами очевидців, тих, хто намагався втекти з-під бомб, обстрілювали з бортових кулеметів. Уражений цією подією, Пікассо лише за три тижні створив велике полотно, у якому передав жах війни й негуманного ставлення людини до собі подібних.

Номер слайду 24

Підсумок уроку. Ознайомитися з біографією єврейського поета Пауля Целана.

Номер слайду 25

Домашнє задання. С. 179-180, виразне читання вірша.

Номер слайду 26

Джерелаhttps://dovidka.biz.ua/paul-tselan-biografiya-skorocheno/https://lib.com.ua/uk/author/paul-tselan/biography/

pptx
Додано
15 лютого
Переглядів
183
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку