Мета роботи: виховувати всебічно розвинену, грамотну особистість, порядну людину; формувати в учнів математичні компетентності; зацікавити учнів математикою; максимально розкрити перед учнями спектр застосування математичних знань і навичок; навчити учнів застосовувати набуті навички і знання в реальних життєвих та навчальних ситуаціях, під час вивчення інших предметів; сприяти інтелектуальному розвитку учнів, їхньому логічному мисленню, пам’яті, умінню аналізувати, синтезувати, узагальнювати.
міжпредметні зв’язкизв'язок з раніше вивченим матеріаломдосвід учнівтехнічні засоби, наочність, дидактичні матеріали. Форми та методи навчаннязв'язок з життямстворення ситуації успіхускладання та розгадування математичних кросвордіввипереджувальні завданнявідеофільмиігрові завданняробота в групах, парахпроблемні завдання та ситуаціївикористання цікавих задачтестування. У роботі застосовую:інноваційні технології
Особливості викладання. Кожен наступний урок базується на попередньому, а попереднє зміцнюється наступним. Використання цікавих форм і методів навчання – відкидають одноманітність, посилюють інтерес до предмета, розвивають творче, продуктивне мислення, вчать культурі спілкування, поліпшують міжособистісні взаємини, краще реалізують єдність навчання, виховання і розвитку учнів. Розв'язання задач, у тому числі прикладного характеру, прикладів, вправ, графічні побудови. Усний рахунок – розвивають уважність, ініціативу, підвищують дисципліну, викликають інтерес до роботи, активізують розумову діяльність.
Робота в групах, парах Складові групової роботи:позитивні взаємовідношення між учнямиіндивідуальна відповідальність кожноговзаємне спілкуваннярозвиток комунікативних вмінь: слухати інших, застосовувати, перевіряти знання, розуміти інших…Групова робота – це спосіб спільного розв'язання проблем.
Проблемне питання. Чи можна пов’язати слова «краса» і «пропорція»?Проблемне навчання. Проблемна ситуація. Як Ви вважаєте, чи правильно виконано порівняння: 24,325 менше 24,4?Проблемна задача. Довжина плавального басейну 200м, ширина 50м. В басейн налили 2 000 000 л води. Чи можна плавати в цьому басейні?Використання прикладних задач дозволяє створювати проблемні ситуації на уроці. Такі задачі стимулюють учнів до здобуття нових знань, збагачують учнів теоретичними знаннями з технічних та інших дисциплін.
Прикладні завдання. Задача. Iз 18 т руди виплавили 10 т залізо. Скільки заліза виплавлять з 36 т руди ?Задача. Автомобіль проїхав 120 км за 2 год. Який шлях проїде автомобіль за 3 години?Хімія. Фізика. Задача 4. Знайти за картою України на форзаці підручника вiдстань мiж мiстами Полтава – Львiв, склавши пропорцiю. Географія. Задача. Знайти кількість бензину для подорожі на автобусі з Полтави до Львова, якщо на кожні 100 км автобус витрачає 10л бензину. Задача 6. У 100 г чорної смородини міститься 0,25 г вітаміну С. Скільки треба вживати щодня смородини, якщо добова норма вітаміну С складає 0,05 г?Основи здоров'я