Презентація до уроку образотворчого мистецтва у 6 класі на тему "Передавання настрою у пейзажі за допомогою кольору. Пуантилізм" містить підбірку світлин, які допоможуть учням краще зрозуміти навчальний матеріал.
Передавання настрою у пейзажі за допомогою кольору. Пуантилізм. Виконала: Гуд Світлана Сергіївнавчитель образотворчого мистецтва КЗ “НСЗШ I-III ст. №4”, м. Нікополь6 клас
Номер слайду 2
Мета: Навчальна: поглиблювати знання про пейзажний жанр, навчати передавати настрій у пейзажі за допомогою кольору, розповісти про вплив світла на колір у пейзажному живописі, навчити застосовувати набуті знання в практичній діяльності, ознайомити з технікою пуантилізму;Розвивальна: розвивати кольоросприйняття ока, навички передавання настрою у пейзажі засобами живопису;Виховна: прищеплювати любов до природи, дбайливе ставлення до неї, зацікавленість пейзажними творами образотворчого мистецтва.
Номер слайду 3
Яке враження склали на вас ці роботи? Чим вони різняться?Які засоби виразності використовували художники для зображення цих дерев?Чи передають ці роботи настрій? Який? Шишкін І. -«На півночі дикій» Поль Сіньяк - «Сосна в Сен-Тропе»
Номер слайду 4
Клод Моне(1840-1926)
Номер слайду 5
Серія робіт “Стоги в Живерні” французького художника Клода Моне:
Номер слайду 6
Порівняйте дві роботи. Чи можна вважати ці пейзажі пейзажими-настроями?Клод Моне – “Стоги. Кінець літа. Ранок.”Клод Моне – “Стоги. Похмурий день.”
Номер слайду 7
Клод Моне – “ Враження. Схід сонця. ”Імпресіонізм (від франц. impression – враження) – напрямок у мистецтві останньої третини ХІХ – початку ХХ ст. Найповніше вираження отримав у французькому живопису. Художники-імпресіоністи прагнули зберегти силу і свіжість першого враження, що дозволяє відтворити у живописному творі неповторно характерні риси.
Номер слайду 8
Імпресіоністи відмовилися від змішування кольорів на палітрі, почали писати чистими яскравими фарбами, щільно наносячи їх на полотно окремими мазками. Потрібний тон кольору можна було побачити у разі споглядання роботи на відстані, що отримало назву – оптичне злиття.
Номер слайду 9
Паунтилізм (від франц. роіnt - крапка) – манера живопису мазками у вигляді однакових за розміром кольорових крапок.
Номер слайду 10
Поль Сіньяк(1863-1935)- французький художник. Яскравий представник пуантилізму.
Номер слайду 11
Поль Сіньяк– “Гавань в Марселе.” 1907
Номер слайду 12
Поль Сіньяк– “Бухта.”
Номер слайду 13
Поль Сіньяк– “Гавань у Сен-Тропе.”Поль Сіньяк– “Червоний буй.”
Номер слайду 14
Поль Сіньяк– “Порт Колліура.”
Номер слайду 15
Мотив пейзажу – це сукупність виразних особливостей певного явища або кутка природи. Ю. Клевер– “Зимовий пейзаж.”Б. Кустодієв– “Зима.”
Номер слайду 16
Практична робота учнів: Виконати композицію “Настрій у зимовому пейзажі” в техніці пуантилізму. Послідовність виконання роботи:1. Оберіть мотив своєї роботи.2. Простим олівцем визначте лінію горизонту,окресліть основні елементи пейзажу.3. Виконавши малюнок олівцем, почніть роботу фарбами в техніці пуантилізму.