Розробка уроку до написання переказу містить орфографічну, підготовк, уінтерактивні вправи : складання сенкану та асоціативний кущ ,план та опорні слова.В презентації багато ілюстрацій до даної теми
Урок розвитку зв′язного мовлення. Переказ “Джерельце взимку”Підготувала вчитель початкових класів КЗ Верхівцевського НВК Попова Л. П.
Номер слайду 2
Раптом в лісі посвітліло, Стало всюди чисто й біло. А тепла чогось нема. Це прийшла до нас...
Номер слайду 3
З неба зірки падають,Ляжуть на поля. Нехай сховається під ними. Чорная земля. Багато-багато зірочок. Тонких, як скло;Зірочки холодні,А землі тепло!
Номер слайду 4
Асоціативний кущ СНІЖИНКА
Номер слайду 5
• В даний момент 70 % поверхні Землі покриті водою , а придатний до вживання тільки 1 % цієї води. • Людина може обходитися без їжі 30 діб і лише менше тижня без води.• За добу людина виділяє стільки тепла , що його вистачить , щоб довести до кипіння 33 літри крижаної води.
Номер слайду 6
• В Антарктиді є озеро , вода в якому в 11 разів солоніша морської і замерзає при -50⁰ С. • За даними ЮНЕСКО , найчистіша вода знаходиться у Фінляндії. • Не можна кип'ятити воду більше одного разу , при повторному кип'ятінні виділяється отруйна речовина, що викликає рак.
Номер слайду 7
Джерельце. Джерельце під вербою. Виблискує водою. Прийду до нього й до ладу. Порозчищаю, обкладу. Все дно камінням обмощу,В пісок ні краплі не впущу.І задзвенить, і заспіва. Вода джерельна, мов жива. Я ж кору одколю з корчаІ з неї виріжу ковша. Щоб не поплив у далину,Його до стовбура припну. Немов маленьке гусеня,Попід вербицею щодня. Він хлюпотатись буде. Беріть і пийте, люди! Тамара Коломієць
Номер слайду 8
ДЖЕРЕЛЬЦЕ ВЗИМКУ У казковій красі заснули бори та діброви. Глибокий зимовий спокій охопив природу.
Номер слайду 9
Та що це? У морозяній тиші лісу чути якісь дивні звуки:то кришталевий дзвін, то тихе булькання. У глухому куточку засніженого лісу, серед острівця зелено–срібних ялин, дзвенить незамерзле джерельце.
Номер слайду 10
Клубочиться хмаринка пари, а над нею на голих гілках дерев, що нахилились до води, дрімають рябчики – гріються. Такі джерела не замерзають і в люті морози. Вода пробивається через шар землі й на морозі здається теплою.
Номер слайду 11
Часто біля таких місць узимку збираються мешканці лісу не тільки напитися, а й погрітися. А навколо панує холод, усюди лежить білий сніг.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
- Про який стан природи взимку йдеться? - Що порушує цей спокій? - Якою здається джерельна вода в люті морози? - Чому збираються біля джерела мешканці лісу?