Презентація "Писанкарство"

Про матеріал
Презентація "Писанкарство" яскраво демонструє мистецтво виготовлення писанки. Презентацію можна використовувати як ознайомлення з технологією писанкарства.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

автор проєкту: Маковоз Андрій Вікторович

Номер слайду 2

Писанка – символ України, душа українського народу, праматір народного декоративно-прикладного мистецтва. Це шедеври мініатюрного живопису, в яких український народ виявив свій мистецький геній, свою здатність до творчого мислення, художнього узагальнення навколишнього світу.

Номер слайду 3

Писанки — душа українського народу,це «шедеври мініатюрного живопису, в яких український народ виявив свій мистецький геній, свою здатність до творчого мислення, художнього узагальнення навколишнього світу»

Номер слайду 4

З давніх-давен наші предки вірили, що писанка має магічну силу. Старі люди і нині вважають писанку особливою святинею, оберегом, що приносить добро, щастя, достаток, захищає людину від усього злого. Оскільки яйце вважається джерелом життя, символом сонця, початком світобудови, для розпису беруть запліднене яйце від домашньої курки. І в жодному разі його не можна варити, бо з вареного яйця не буде життя. За законами писанкарства, оберіг має зберігатися рік, до нового Великодня, а потім розписується нове яйце. Адже протягом року в житті людини щось змінюється, вона прагне іншого, а отже, «замовляє» щось нове для себе. Стара писанка закопується в землю. Викидати чи розбивати її негоже. Якщо писанка випадково розбилася — треба «поховати» її в землю. Освячену писанку з давніх-давен клали до першої купелі немовляти, щоб воно зростало в силі.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Існує дуже багато видів прикрашання яйця. Кожен вид має свої особливості та правила виготовлення.

Номер слайду 12

Розписують яйця писачком — невеличка дерев'яна паличка, у якій розпеченим цвяхом випалюють дірочку, щоб вставити туди металевий наконечник чи трубочку, згорнуту з фольги. Потім цей наконечник закріплюють ниткою.

Номер слайду 13

У Переддень Великодня 2007 року на острові Хортиця в місті Запоріжжя відкрили пам'ятник українській писанці. Розписане яйце має яскравий червоний колір і висоту в півтора метра, що дозволяє помітити скульптуру здалеку. Що стосується місця розташування, то знаходиться писанка в центрально-східній частині острова, де в ІІІ-ІІ тисячолітті до нашої ери було давнє святилище, що має форму яйця. Це святилище виявили в 2006 році, і було прийнято рішення на цьому місці встановити пам'ятник.

Номер слайду 14

Сучасні майстри використовують власні техніки виготовляння писанок: Вишивані писанки. Писанки з бісеру. Об’ємні писанки, прикрашені стрічками, нитками і т.д. Писанки, вирізблені з яєць.

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гора Тетяна Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
10 листопада 2021
Переглядів
9284
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку