Пісня-душа народу. Історичні пісні. 1.Жанри народних пісень. 2.Історичні пісні. 3.Укр.нар.пісня “За світ встали козаченьки”. 4.Слухання музики. 5.Аналіз твору. 6.Розспівка. 7.Розучування пісні. 8.Тестові завдання.
Номер слайду 3
Українська пісня - це бездонна душа українського народу . О. Довженко . Пі́сня — словесно-музичний твір, призначений для співу. Пісня завжди була невід’ємною частиною життя українського народу. Вона супроводжувала людину від народження і до останнього її подиху.У піснях зображене минуле, сучасне і майбутнє. Кожне нове покоління створювало власні твори, але й не забувало про творчий спадок своїх предків та дещо видозмінювало пісні попередніх поколінь.
Номер слайду 4
Жанр- це різновид художнього твору, який залежить від змісту пісні . Які основні пісенні жанри ви знаєте?
Номер слайду 5
Народні пісні Календарно-обрядові пісні Колядки та щедрівки, веснянки; русальні, жниваські, купальські Соціально-побутові пісні Козацькі,кріпацькі,чумацькі,рекрутські, солдацькі , наймитські,заробітчанські Епічні пісні думи,балади, історичні пісні Родинно-побутові пісні Весільні,пісні про кохання і ін.
Номер слайду 6
Українські історичні пісні
Номер слайду 7
Історичні пісні- пісні, в яких зображено важливі події минулого та видатних історичних осіб.
Номер слайду 8
Характерною особливістю історичних пісень є відсутність міфологічних образів, надприродних сил. Тут діють реальні люди - представники певної історичної епохи.
Номер слайду 9
Поміркуйте, які народні пісні можуть називатися історичними?
Номер слайду 10
Козацькі зовнішній вигляд козаків
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Пригадайте,які історичні пісні вам відомі. Про які події в них розповідається? Пісня Марусі Чурай «За світ встали козаченьки»
Номер слайду 15
Народився Микола Віталійович Лисенко 22 березня 1842 р. в с. Гриньки Полтавської губернії. У дворянсько-поміщицькій сім’ї з козацьким корінням. Творчий доробок композитора становлять 11 опер, музика до театральних вистав, інструментальних композицій (серед них - 2 рапсодії, «Українська сюїта», 2 концертні полонези, «Героїчне скерцо», та ін.),близько 100 творів на тексти Т.Шевченка, понад 500 пісень (обробок і авторських), численні хори ( зокрема, й церковні), що є кращим надбанням української та світової музичної культури. Знесилений працею та хворобою, помер 26 листопада 1912 р. у Києві.
Номер слайду 16
УВЕРТЮРА увертю́ра (франц. ouverture, – відкривати) 1. Оркестрова п’єса, що виконується як вступ до опери, балету, кінофільму тощо.
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Мелодія якої пісні звучить в оркестровому виконанні? “За світ встали козаченьки”.
Номер слайду 19
«Козацькому роду нема переводу»
Номер слайду 20
Сяяли на сонці шаблі запорожців, Як вони на конях гнали ворогів. Козацькому роду нема переводу, Лине його слава з далечі віків. Приспів: Гей, співай, козаки, Про любов, про землю святу, Про землю. Славте, гей, козаки, Волю золоту. «Козацькому роду нема переводу»
Номер слайду 21
Пісні , в яких розкриваються різні сторінки історії нашого народу? 1.Колискові. 2.Ліричні. 3.Історичні.
Номер слайду 22
Головні герої укр.нар.пісні”За світ встали козаченьки? 1.Женці. 2.Козаки. 3.Татари.
Номер слайду 23
Характер укр.нар.пісні”За світ встали козаченьки? 1.Бадьорий, вольовий. 2.Ліричний,поетичний. 3.Танцювальний,жартівливий. 4. Трагічний,схвильований.
Номер слайду 24
Увертюра-це? 1.Танець. 2.Вступ. 3.Пісня.
Номер слайду 25
Домашне завдання за бажанням. 1.Створити диск укр.пісень на тему