Презентація. "Площа круга та його частин"

Про матеріал
Презентація до урок №5 Площа круга та його частин до теми "Правильні многокутники" для учнів дев'ятого класу. Підручник: Геометрія: підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закладів/ А.Г. Мерзляк, В,Б, Полонський, М.С. Якір. - Х. : Гімназія, 2017. - 240 с. : іл.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Площа круга та його частин. Самостійна робота

Номер слайду 2

Мета уроку Виведення формули для знаходження площі круга, кругового сектора, кругового сегмента. Формувати вміння учнів застосовувати виведені формули до розв'язування задач

Номер слайду 3

Перевірка домашнього завдання Практична робота №8* . Завдання 13 20; 11(в); 24(б); 31* Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відповісти на запитання, які в никли в учнів при виконанні домашніх завдань.

Номер слайду 4

R О Означення круга Кругом називається частина площини, обмежена колом. Кругом радіуса R з центром у точці О називається точка О і всі точки, які містяться від точки О на відстані, не більшій від R

Номер слайду 5

R r А В Pn- периметр правильного n- кутника Площа круга Площею круга називається величина, до якої наближається площа вписаного в це коло правильного многокутника за умови, що число його сторін необмежено збільшується.

Номер слайду 6

Круговим сектором називається частина круга, яка лежить у середині центрального кута сектор сектор Круговий сектор

Номер слайду 7

О А В А В О сегмент сегмент Круговий сегмент Круговим сегментом називається частина круга, обмежена хордою і відповідною їй дугою Хорда АВ – основа сегмента

Номер слайду 8

Площа сегмента площа трикутника з вершинами в центрі круга і на кінцях радіусів градусна міра центрального кута, який містить дугу кругового сегмента “+” коли “-” коли

Номер слайду 9

Задача Знайдіть площу круга радіуса 10 см. (Відповідь: 100 см) Знайдіть радіус круга, якщо його діаметр дорівнює 25 см. (Відповідь: 5 см) Знайдіть площу сегмента, радіус якого дорівнює r, а кутова міра дуги становить 900. (Відповідь: )

Номер слайду 10

I варіант Самостійна робота Знайдіть площу круга радіуса 2 см. А см2 Б 2 см2 В 3 см2 Г 4 см2 2. Знайдіть площу кругового сектора, що спирається на дугу в 600, якщо радіус круга дорівнює 6 см. А см2 Б 3 см2 В 6 см2 Г 12 см2 3. Знайдіть довжину кола, що обмежує круг площею 4 см2. А см2 Б 2 см2 В 3 см2 Г 4 см2 4. Знайдіть площу круга, описаного навколо прямокутного трикутника з катетами 6 і 8 см. 5. Знайдіть площу круга вписаного в трикутник зі сторонами30 см, 26 см, 8 см. II варіант Знайдіть площу круга діаметра 2 см. А см2 Б 2 см2 В 3 см2 Г 4 см2 2. Знайдіть площу кругового сектора, що спирається на дугу в 450, якщо радіус круга дорівнює 8см. А 2 см2 Б 4 см2 В 8 см2 Г 16 см2 3. Знайдіть площу круга, якщо довжина кола, що обмежує круг, дорівнює 4 см2. А см2 Б 2 см2 В 3 см2 Г 4 см2 4. Знайдіть площу круга, вписаного в прямокутний трикутник з катетами 3 і 4 см. 5. Знайдіть площу круга, описаного навколо трикутника зі сторонами 13 см, 14 см, 15 см.

Номер слайду 11

Домашнє завдання Повторити Розв'язати задачі. Знайдіть площу круга, якщо довжина кола дорівнює L. Знайдіть відношення площі круга, описаного навколо квадрата, до площі круга, вписаного в нього.

Номер слайду 12

Підсумок уроку Сформулюйте означення круга. Чому дорівнює площа круга? Сформулюйте означення кругового сектора. Чому дорівнює площа кругового сектора? Сформулюйте означення кругового сегмента. Чому дорівнює площа кругового сегмента?

ppt
До підручника
Геометрія 9 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
Додано
16 січня
Переглядів
568
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку