Презентація по темі "Кровоносна система", 8 клас

Про матеріал

В презентації в логічній послідовності представлена кровоносна система людини: серце, кровоносні судини, кола кровообігу.

Показані принципи регуляції роботи серця, причини руху крові по судинам, особливості кровообігу плода, зміни, які відбуваються при народженні дитини.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Кровоносна система: Серце Кровоносні судини – артерії, вени, капіляри

Номер слайду 2

Серце Маса – 250 – 360 г. Інтенсивність роботи – 10 тис. скорочень на добу Термін надійності – 150 років

Номер слайду 3

Серцевий цикл – 0,8 с

Номер слайду 4

Регуляція роботи – автоматія

Номер слайду 5

Провідність серця

Номер слайду 6

Електрокардіограма

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Нервова регуляція

Номер слайду 10

Нервова регуляція Симпатична н . с. Парасимпатична н . с. Прискорює Сповільнює Гуморальна регуляція Адреналін Йони Са+2 Ацетилхолін Йони К+

Номер слайду 11

Артерії – це судини, які несуть кров від серця Кров рухається під великим тиском – 120 – 70 мм. рт. ст. і з великою швидкістю – 0,5 м/с. Рух крові відбувається по фізичним законам: від більшого тиску до меншого. Тиск крові поступово падає, тому що частина енергії витрачається на подолання опору з боку стінок судин.

Номер слайду 12

Швидкість руху крові Швидкість руху крові в артерія поступово падає, тому що великі артерії розгалужуються на більш дрібні і загальний діаметр судин збільшується. Швидкість руху крові в капілярах – 0,1 мм/с. Швидкість руху в венах поступово зростає, тому що дрібні судини об'єднуються і загальний діаметр судин зменшується.

Номер слайду 13

Вени – це судини, які несуть кров до серця Кров рухається з малим тиском – 4 – 0 мм. рт. ст. і великою швидкістю – 0,25 м/с. Рух крові забезпечують активні процеси: - скорочення скелетних м'язів, - присмоктуюча дія серця, - черевний насос. Зворотному руху крові перешкоджають кишенькові клапани.

Номер слайду 14

Скорочення скелетних м'язів

Номер слайду 15

Капіляри – це судини, які з'єднують артерії і вени Капіляри складаються з одного шару епітеліальних клітин, через які легко здійснюється дифузія речовин. На початку капілярного русла гідростатичний тиск перевищує онкотичний – речовини виходять з капілярів. В кінці капілярного русла онкотичний тиск перевищує гідростатичний – речовини надходять до капілярів.

Номер слайду 16

Кола кровообігу

Номер слайду 17

Коронарне коло кровообігу

Номер слайду 18

Тонометр

Номер слайду 19

Кровообіг у плода Через овальне вікно кров із правого передсердя потрапляє в ліве. Тиск крові в правому шлуночку невеликий, тому кров через Баталову протоку потрапляє в аорту. Легені не функціонують, насичення крові киснем відбувається через плаценту.

Номер слайду 20

Зміни при народженні Перерізається пуповина і переривається зв’язок з материнським організмом. Овальне вікно заростає. Тиск крові в правому шлуночку зростає і кров , обминаючи Баталову протоку, потрапляє в легені.

Номер слайду 21

Джерела Інтернет - ресурс

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Петрова Ольга Сергіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Задорожна Лідія Яківна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
18 липня 2018
Переглядів
1228
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку