Презентація по темі: "Металічний зв'язок"

Про матеріал
Презентація по темі: "Металічний зв'язок". Механізм утворення та особливості металічного зв'язку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Металічний зв'язок

Номер слайду 2

Проаналізуйте діаграми та схарактери-зуйте вплив водневих зв'язків на фізичні властивості речовин

Номер слайду 3

Хімічний зв’язок

Номер слайду 4

Залежність типу зв'язку від різниці електронегативностей елементів: а — ковалентний неполярний; б — ковалентний полярний; в — йонний.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Зміна розподілу електронної густини між ядрами атомів залежно від типу хімічного зв’язку в сполуках

Номер слайду 7

Обмінний механізм утворення ковалентного зв'язку

Номер слайду 8

Донорно-акцепторний механізм утворення ковалентного зв'язку

Номер слайду 9

Утворення водневого зв’язку на прикладі молекул води

Номер слайду 10

Утворення водневого зв’язку на прикладі молекул води

Номер слайду 11

Хімічний зв'язок, що реалізується через електростатичне притягання позитивних йонів у ґратках вільними електронами, називають металічним.

Номер слайду 12

У металах у вузлах кристалічних ґраток розташовані катіони металічних елементів, навколо яких вільно пересуваються електрони

Номер слайду 13

Друде Пауль (1867-1906). Німецький фізик, автор теорій електронної провідності металів, поляризації світла, відбитого від металевої поверхні, дисперсії світла

Номер слайду 14

Порівняння металічного зв'язку з йонним. Подібно до йонного зв’язку, металічний утворюється завдяки електростатичному притяганню протилежно заряджених частинок. Але в речовинах із йонним зв’язком у вузлах кристалічних ґраток розташовані і позитивно, і негативно заряджені йони, що утримуються разом. А в речовинах із металічним зв’язком у вузлах кристалічних ґраток розташовані тільки позитивно заряджені йони, що утримуються разом за рахунок електростатичного притягання до «електронного газу».

Номер слайду 15

Порівняння металічного зв'язку з ковалентним Подібно до ковалентного, металічний зв’язок утворюється за рахунок усуспільнення електронів. Але в ковалентному зв’язку спільною є тільки пара електронів, і вона належить лише двом атомам, а в металічному зв’язку всі електрони є спільними для всіх йонів металічного кристала.

Номер слайду 16

Схематичне зображення металічних кристалічних ґраток. Атоми (1) металічного елемента та його катіони (2) взаємоперетворються внаслідок втрачання електронів (3) зовнішнього рівня атомами та приєднання їх катіонами. А . Хаотичний рух усуспільнених електронів. Б. Спрямований рух електронів за наявності різниці потенціалів.

Номер слайду 17

Унаслідок удару чи іншого механічного впливу (1) відбувається зсув шарів йонів у шматку металу (2), однак це не спричиняє його руйнування, оскільки всі електрони, які забезпечують існування хімічних зв’язків, - спільні.

Номер слайду 18

Наявність вільних електронів, що можуть пересуватися в певному напрямку, зумовлює електропровідність речовин із металічним зв'язком

Номер слайду 19

Вільні електрони, неначе тісто, скріплюють катіони металічних елементів незалежно від просторової форми металевого виробу, що зумовлює можливість надання будь-якої форми металічним кристалам

Номер слайду 20

Існування металічного зв’язку, тобто «електронного газу», здатного вільно пересуватися, зумовлює низку фізичних властивостей речовин із таким зв’язком: електропровідність, гнучкість (ковкість або пластичність), металічний блиск, теплопровідність тощо.

Номер слайду 21

Металічний зв’язок: • у вузлах кристалічних ґраток розташовані катіони металічних елементів; • вільні електрони («електронний газ») утримують разом катіони; • характерний для металів та їхніх сплавів

Номер слайду 22

Кристалічні ґратки деяких металів

Номер слайду 23

В атомах металічних елементів на зовнішньому енергетичному рівні міститься від одного до трьох електронів, зрідка - чотири. Металічні елементи легко віддають електрони, унаслідок чого утворюються катіони. Кристалічні ґратки металів складаються з катіонів та атомів, між якими хаотично рухаються усуспільнені електрони. Такий хімічний зв’язок називають металічним. Саме він зумовлює фізичні та хімічні властивості металів - насамперед їхні високі тепло- та електропровідність.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Куделя Григорий Павлович
  Загальна:
  4.3
  Структурованість
  4.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  4.0
pptx
Додано
8 жовтня 2019
Переглядів
1058
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку