Дана добірка вправ та задач складена для формування навичок виконання дій над натуральними числами та обчислення площі прямокутника.
УРОК З МАТЕМАТИКИ У 5 КЛАСІ
«ПОДОРОЖ ДО СЕМИ ЧУДЕС
УКРАЇНИ»
ТЕМА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТИПОВИХ
ВПРАВ І ЗАДАЧ
АВТОР МАТЕРІАЛУ:
П.І.Б.: ГУНЬКО ЛЮБОВ ІВАНІВНА
ПОСАДА: ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ
МІСЦЕ РОБОТИ: ЧЕРНІГІВСЬКА
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ СЕРЕДНЯ ШКОЛА I-III
СТУПЕНІВ №21 ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Мета: Формувати навички розв’язування задач на порівняння та обчислення площі прямокутника. Розвивати логічне мислення учнів. Виховувати інтерес до математики, любов до України, взаємоповагу та вміння працювати в команді. ДЕВІЗ: «УКРАЇНА У СЕРЦІ МОЄМУ»
(На уроці працює 7 команд. Кожна
команда відправляється до певного місця.)
1. Реєстрація квитків:
Задача 1. Допоможіть Незнайку порівняти числа, у записі яких замість кількох цифр поставлені зірочки.
1) 42*** і 46***; 2) 8**4 і 8*3; 3) 7*8 і 87*; 4) 38* 1***; 5) 56* і 2***; 6) 37* *** і 34* ***;
7) **47 і 74*.
( Прибуття команд у місце призначення. За відповіддю задач вибрати букви і прочитати вислів.)
2. Завдання (для кожної команди по 1 задачі.)
1) Довжина річки Дніпро (у межах України) становить 981 км. Довжина річки Південний Буг на 175 км менша від неї і на 89 км більша за довжину річки Псел. Знайдіть довжини річок Південний Буг і Псел.
2) Довжина річки Дністер 705 км. Довжина річки Десна на 114 км менша від неї і на 190 км більша за довжину річки Західний Буг. Знайдіть довжини річок Десна і Західний Буг.
3) Довжина річки Горинь 579 км. Довжина річки Ворскла на 127 км менша від неї і на 67 км більша за довжину річки Тетерів. Знайдіть довжини річок Ворскла і Тетерів.
4) Довжина річки Самари 320 км, що на 229 км менша від довжини річки Інгулець і на 59 км більша за довжину річки Прип’ять.
Знайдіть довжини річок Інгулець та Прип’ять.
Завдання 3. 1) Обчислити площу Уманського дендропарку « Софіївка», що має форму прямокутника, довжина якого дорівнює 1420 м, а ширина на 292 м менша.
Ширина 1128 м, а площа 1601766
Ви в курсі, звідки взялася пірамідальна тополя в Україні?
Сам граф Станіслав Потоцький доставив їх до нас з Італії. А ще він створив чудовий парк «Софіївка» для своєї чарівної дружини Софії. На будівництво парку пішло 6 років, і в далекому 1802 графиня вже насолоджувалася своїм подарунком.
Відмінний стан парку приваблює щороку велику кількість туристів. В уманському парку кожен знайде собі заняття до душі: пішохідна екскурсія, водна прогулянка на човні або на невеликому пароплаві, катання на конях …
Прекрасний пам’ятник фортифікаційного архітектурного інтернаціоналізму – Кам’янець-Подільська фортеця, площа якої 2га. Ніхто не проходив повз фортецю, через це вона отримала за роки свого існування впливу не одного народу: турки, українці, поляки, росіяни, вірмени. Зараз в стінах фортеці проводять безліч лицарських турнірів і фестивалів. Так само Кам’янець-Подільський полюбили учасники повітряних видів спорту, щороку в травні десятки повітряних куль пролітають над могутніми стінами заповідника «Кам’янець».
Хотинська фортеця, Хотин, Чернівецька область
Усі, напевно, пам’ятають фільм «Три мушкетери» з Боярським у головній ролі!? Так ось зйомки його проходили в прекрасній
Хотинській фортеці. У XIII столітті в стародавньому місті Хотині на березі Дністра спорудили фортецю. І хто володів фортецею, той ставав володарем тутешніх територій. Правителями фортеці за всі
вісім століть побували як українці, так і турки, і поляки, і молдавани, і австрійці, і росіяни, і знову українці.
Як і Кам’янець фортеця, в Хотині проходили зйомки багатьох фільмів радянських часів. У стінах фортеці знімали такі кінокартини: «Стріли Робін Гуда», «Балада про доблесного лицаря Айвенго».
•Обчислити площу будівлі Софіївського собору, що має форму прямокутника, ширина якого дорівнює 42 м, а довжина – 55 м.
•Обчислити площу території острова «Хортиця» Запоріжжя, що має форму прямокутника, ширина якого дорівнює 2500 м, а довжина – 12500 м.
Найбільший острів на Дніпрі (довжина в 12,5 км, площа 3125 га) –
Хортиця. Але не цей факт став причиною внесення його до списку 7 Чудес України. У XV-XVIII століттях на острові утворилися козацькі укріплення Запорізької Січі. На Хортиці жили запорізькі козаки, готувалися до бойових походів, займалися будівництвом своїх знаменитих кораблів – «чайок». У 1709 році Запорізька Січ була зруйнована московськими військами.
Лише через 300 років, вона частково була відновлена. Тепер вона виступала в ролі історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на острові Хортиця. Тепер кожен може потрапити в атмосферу тодішньої незалежної республіки козаків, подивитися, як жилося нашим мужнім предкам в куренях, зайти до церкви, побачити роботи козацьких ремісників, поспостерігати, якими умілими вони були наїзниками.
•Обчислити площу території Херсонес, Севастополь, що має форму прямокутника, ширина якого дорівнює 50 м, а довжина – 880 м.
Херсонес, Севастополь
Площа території Херсонес-44000м²
2000 років тому Чорне море вони називали Понтом
Евксинським. Ними були древні греки, які населяли Крим, Приазов’я і Південь сучасної України. Греки були великим народом, який будував міста, воював і успішно займався торгівлею. На пам’ять про колишні часи греки залишили нам руїни Херсонеса. Зараз кожен може прогулятися стародавніми вулицями міста греків, які були знайдені при розкопках археологів. Відвідайте Севастополь, і Ви зможете помилуватися давньогрецькою архітектурою, дізнатися про побут цього народу, не виїжджаючи за межі України.
•Обчислити площу у га території Києво- Печерської лаври, що має форму прямокутника, ширина якого дорівнює 250 м, а довжина – 880 м.
Києво-Печерська Лавра, Київ Площа 22 га.
У 1051 році два монаха Анатолій і Феодосій з іншого міста прибули до Києва. Оскільки жити було ніде – почали рити печери і використовувати їх в якості житла. По правді кажучи, у ті далекі часи практично все населення Києва жило в печерах і землянках, за винятком, звичайно ж, знаті. З часом все більшу кількість ченців з’їжджалися в тутешні краї. Підземне місто продовжувало зростати, а пізніше – і надземні кам’яні споруди з храмами. Були зведені могутні стіни, що закривали собою собори, церкви, дзвіниці, входи в безліч печер. У стінах КиєвоПечерській Лаврі похований Нестор Літописець, автор відомої «Повісті временних літ», і засновник Москви – Юрій Долгорукий. Зараз Лавра – найбільший православний монастир України.
Реєстрація квитків повернення додому. 4) Обчислити найзручнішим способом:
а) 375·78+375·22; б) 274·63+274·37;
в) 1408·65+1408·35; г) 658·43+658·57;
д) 782·53+782·47; е) 679·27+ 679·73;
є) 804·42+804·58.
Підсумок подорожі.
Дякую за увагу!