Презентація,"Поезія Костянтин Москалець Вірш та пісня «Вона»".

Про матеріал
«Пісню «Вона» я написав, у Львові. Я тоді працював у театрі-студії «Не журись!», виступав як актор-виконавець власних творів. Трапився якийсь проміжок вільного часу між концертами, я не мав що робити, отже, засів з гітарою у своєму тодішньому помешканні на вулиці Сковороди і за три дні склав цю пісню.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вірш та пісня «Вона». Поезія Костянтин Москалець Запорізька гімназія №75 Авторка Лариса Некіга. Позакласне читаннясвіт української поезії

Номер слайду 2

світ української поезіїБіографія. Кость Москалець народився 1963 року в сім'ї українського письменника. 1980 року закінчив школу. Після служби в армії працював у легендарному львівському театрі-студії «Не журись!», закінчив Літературний інститут ім. Горького в Москві.

Номер слайду 3

З 1991 року Кость Москалець займається лише літературною творчістю.світ української поезії Про це чудово свідчить його доробок: «Думи» (1989), «Songe du vieil pelerin» (1994), «Рання осінь» (2000), «Нічні пастухи буття» (2001), «Символ троянди» (2001), «Досвід коронації» (2009), «Мисливці на снігу» (2011). Крім поезії та прози Кость Москалець — уважний літературний критик. Він видав збірки літературної прози та есеїстики «Людина на крижині» (1999) та «Гра триває» (2006). Новіші критичні тексти кожен читач має змогу прочитати в блозі Москальця. А всі охочі до деталей особистого життя та секретів літературної робітні письменника можуть прочитати його щоденник «Келія Чайної Троянди» (2001).

Номер слайду 4

Назва його власноруч збудованого помешкання в селі Матіївка на Чернігівщині. Чи не всі в Україні знають бодай один текст Костя Москальця: «Завтра прийде до кімнати / твоїх друзів небагато / вип'єте холодного вина... Впізнали? Ну справді, хто хоч раз у житті не заспівав під гітару рядок «Лиш вона, лиш вона сидітиме сумна» з пісні «Вона»? Кость Москалець — автор слів і музики до пісні, яку співає вже не одне молоде покоління. Келія Чайної Трояндисвіт української поезії

Номер слайду 5

в одному з інтерв’юсвіт української поезіїPage 03 0f 10 May 28, 2022 Костя Москалець: «Пісню «Вона» я написав, у Львові. Я тоді працював у театрі-студії «Не журись!», виступав як актор-виконавець власних творів. Трапився якийсь проміжок вільного часу між концертами, я не мав що робити, отже, засів з гітарою у своєму тодішньому помешканні на вулиці Сковороди і за три дні склав цю пісню. Сталося це 25 серпня 1989 року. Graphic Designer. Social Media Marketing

Номер слайду 6

світ української поезіїГалина Пагутяк - перша дружина автора пісні. Хто ж вона?«тонкі вуста»«я люблю твоє волосся»«моя доле золота»

Номер слайду 7

світ української поезії«Вона» це більше символічний, ніж реальний образ. Кожна дівчина або жінка може без найменших докорів сумління вважати, що «Вона» - це вона. А проте дівчинка, яка надихала мене в той час, справді існувала. Однак на написання його надихнула Аліна Бжезінська-Лазоркіна, яка на той момент часу вчилася в музичній школі ім. Соломії Крушельницької, пізніше закінчила львівську консерваторію за класом арфи«Вона»

Номер слайду 8

світ української поезіїВсесвітньо відома арфистка Аліна Бжезінська-Лазоркіна23 лютого 2018 А вона...15 років живе у Великобританії, викладає в Королівській музичній академії в Глазго, має концерти по світу. Україна не «йде до Європи», вона завжди там була — територіально, ментально, культурно...

Номер слайду 9

1995 року пісня увійшла до другого альбому гурту «Плач Єремії» «Най буде все як є…», з вокалістом якого, Тарасом Чубаєм, Москалець приятелює з 1987 року.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

світ української поезіїВже багато часу Кость Москалець майже ніколи не виїжджає зі своєї Келії Чайної Троянди. Він пише, читає, п'є запашний чай і рибалить у компанії Тараса Чубая. До цього видання увійшло все найкраще зі старого й нового прозового доробку письменника.

Номер слайду 12

Лауреат премійсвіт української поезіїНаціональна премія України імені Тараса Шевченка 2015 року — за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи»Журналу «Сучасність» (1994)Імені О. Білецького (2000)Імені Василя Стуса (2004)Імені Володимира Свідзінського (2004)Імені Михайла Коцюбинського (2005)Імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (2006)Мистецької премії «Глодоський скарб» (2010)Імені Юрія Шевельова (2014)[2][3]Нагороди

Номер слайду 13

Номер слайду 14

«Ясно, що час війни не дуже сприяє натхненню. Коли говорять гармати, музи мовчать. З іншого боку — моя творчість останніми роками не дуже й потребує натхнення, радше — зосередженості і доброї бібліотеки або принаймні швидкого Інтернету. Решту завдань натхнення беруть на себе досвід і те, що називають набитою рукою. Емоційно ця війна не була для мене несподіванкою, я побачив її й пережив значно раніше, результатом чого став альбом пісень "Армія Світла", записаний і виданий Віктором Морозовим у 2008 р. Вірші, як відомо, збуваються; пісні теж. Тому нам залишається тільки одне: перемогти, буде для цього натхнення чи ні.»Коли говорять гармати, музи мовчать.

Номер слайду 15

Серед віршів і пісень "Срібного поля" є кілька, присвячених моїй коханій, найдорожчій на світі Богданці, зокрема, "Літо назавжди", пісня, яку багато хто любить, хоч є тільки один чи два записи її, зроблені у хатніх умовах, під гітару. ЛІТО НАЗАВЖДИ Богдані Матіяш Це літо — назавжди. Тут білі ромашки Зриває тендітна рука. То сонце, то зливи, Світ мокрий, щасливий, Я знаю: то ти ворожиш На пелюстках. Тут холодна біжить ріка, Тут, на пісках, я шукав любов. Тут казали: «ЇЇ — нема!» Тут я тебе все одно знайшов. Де зірка зелена- Там сходи на небо, Любов там сильніша за смерть. І зовсім невинний Квітками нічними Повільно тече і тане Твій ніжний мед. Я вивчу губами Це літо напам’ять,Як дивне, чужинське ім’я. Над нами ромашки, Ти кажеш: «Ще трошки...» Я хочу тебе любити Усе життя. ЛІТО НАЗАВЖДИ Богдані Матіяш

Номер слайду 16

Думка в подарунок... Дивись на цю хризантему, надивляйся, бо завтра або її, або тебе, або вас обох не стане. Будь собою тут і тепер, не зволікаючи, не відкладаючи себе на завтра.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Христова Світлана
    Дякую. Цікавий корисний матеріал! Творчого натхнення автору.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
23 жовтня
Переглядів
87
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку