✵ формування ключових компетентностей:уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;інформаційної: розширити географічні знання учнів;громадянської: привернути увагу учнів до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти його збереженню.
2. Гра «Шифрувальник» {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} Розташуйте відповіді у порядку зростання; прочитайте отримане слово. Р 5400 : 100 : 6 x 11 = (99);О 28000 : 7000 х 8 х 10 = (320);Б 810 : 90 x 10 x 8 = (720); И 70 x 50 : 100 x 1000 = (35000)Д 25 x 100 : 10:50 = (5).
У країні Математика, там, де ще не ступала нога людини, мешкали цифри. Але вони не мали своїх будиночків і жили в одному тісному помешканні, яке збудував старенький дідусь Нуль. Одного погожого дня дві подружки Одиниця і Двійка вирушили на прогулянку. - Мені вже набридло житии в цій старій тісній оселі, - зізналася Одиниця. - І мені також, - відповіла Двійка. - А давай побудуємо свій будинок! - О! Це гарна ідея! І заходилися вони будувати собі нове помешкання. Спочатку поміркували, як воно має виглядати. А згодом вирішили, що це обов’язково має бути двоповерховий просторий будинок. За порадами щодо будівництва звернулися до Мінуса. Він надав багато слушних вказівок, але найбільшу увагу приділив перекриттю між поверхами. - Перекриття повинно бути міцним і рівним, - наголосив Мінус. Подружки подякували за поради й почали будувати затишну оселю. Завдяки цінним указівкам, будівництво проходило швидко й весело. І ось будинок споруджено. Не сперечаючись, вирішили, що Одиниця буде жити на другому поверсі, а Двійка – на першому. І назвали вони свою споруду Дробом. А згодом такі самі дроби почали будувати й інші цифри. Так і виникли звичайні дроби.
3. Практична робота. Перегинанням поділити круг на дві рівні частини (червоний). Візьміть зелений кружечок та перегинанням поділіть його на 4 рівні частини. Покажіть четверту частину круга. Заштрихуйте 3/4 круга. Щоб потрапити до першого міста слід виконати завдання № 761. Розгорніть свої підручники на с. 124.- На скільки рівних частин поділений кожен квадрат? (На 2, 3, 4, 5, 6)- Назвіть кожну не зафарбовану частину квадрата? (12, 13, 14, 15, 16)- Як називають такі числа? (Частинами)- Скільки і яких частин у квадратах зафарбовано? (12, 23, 34, 45, 56)- А як такі числа називаються? - Сьогодні на уроці ми дізнаємося як ще називаються такі числа і що означають числа над рискою та під рискою. І вони теж мають свої назви. І це є головним, що нам потрібно дізнатися, а дізнаємося ми про це у нашому головному місті.
Фізкультхвилинка- Ви гарно впоралися із завданням і трішки втомилися, тому слід відпочити. Стомились, не можемо вже працювати. Будем всі відпочивати. Руки вгору, руки вниз,Руки в боки, нахилились: вперед, назад.І направо, і наліво, щоб нічого не боліло. Вліво-вправо повернись.І сусіду посміхнись. Трішки відпочили, а тепер за парти тихо сіли.
№766 У магазин привезли 2 т 4 ц крупів. Третину крупів придбав ресторан, а решту - розфасували в пакети по 4 кг. Скільки вийшло пакетів із крупами? Вивчення умови задачіПро що йдеться в задачі? (Про крупи)Скільки крупів привезли в магазин? (2 т 4 ц)Скільки крупів придбав ресторан? (Третину)Що нам відомо про решту крупів?(Їх розфасували в пакети по 4 кг)Про що питається в задачі? (Скільки вийшло пакетів із крупами?)
А тепер, знаючи, скільки крупів привезли в магазин і скільки придбав магазин то, що за цими даними можна знайти? (Скільки розфасували пакетів?) Якою дією? (Дією віднімання) Складіть вираз.(2400 - 800 = 1600 кг) Знаючи, скільки пакетів з крупами розфасували і те, що їх розфасували по 4 кг, то чи можемо відповісти на питання задачі? (Так) Якою дією? (Дією ділення) Складіть вираз.(1600 : 4 = 400 пак.)
План розв’язання. На скільки дій задача? (На 3) Про що дізнаємося в 1-й дії? (Скільки кілограмів крупів придбав магазин?) Якою дією? (Дією ділення) Що знайдемо в 2-й дії? (Скільки кілограмів крупів розфасували?) Якою дією? (Дією віднімання) А про що дізнаємось в 3-й дії? (Скільки вийшло пакетів із крупами?)Якою дією? (Дією ділення)