20 червня о 18:00Вебінар: Особливості організації навчальної діяльності учнів, що мають розлади аутистичного спектру

Презентація "Повість Булгакова Собаче серце"

Про матеріал
Презентація містить історію створення повісті, аналіз образів головних героїв та посилання на фільм В.Бортко
Зміст слайдів
Номер слайду 1

М. Булгаков «Собаче серце»

Номер слайду 2

Історія народження повісті «Собаче серце»7 березня 1925 р. Після прочитання повісті «Собаче серце» на літературних зборах були висунуті різні думки з просування її в світ. Один із слухачів, М. Я. Шнейдер, заявив, що це перший літературний твір, який насмілюється бути самим собою. Але зовсім інакше оцінив цю повість агент ОГПУ, назвавши її небезпечною і недоступною для суспільства. Такого роду повідомлення насторожили інстанції, які контролювали літературний процес, і зробили неминучою заборону повісті.

Номер слайду 3

Історія народження повісті «Собаче серце»Однак люди, що відносилисьдо Булгакова з симпатією, пускалися на різні хитрощі, сподіваючись добитися дозволу. Один з таких прохачів надіслав Булгакову лист, в якому викладалася стратегія чергової спроби домогтися дозволу влади. Потрібно було терміново переправити екземпляр в Боржом. Але рукопис так і не був відправлений. Він пролежав до 1987 року, поки був опублікований в журналі «Знамя».

Номер слайду 4

Історія публікації Згодом Булгаков написав п'єсу за мотивами оповідання і 1926 році намагався поставити її в Московському художньому театрі. Тим не менше, спектакль було скасовано після того, як рукопис і копії були конфісковані таємної поліції, або ОГПУ. Зрештою, Максим Горький втрутився і отримав рукопис. Перша публікація в світі відбулася в 1968 році одночасно в журналі «Грані» (Франкфурт) та в журналі Алека Флегона «Студент» (Лондон). І лише в 1987 році повість було видана в СРСР(6-й номер журналу «Знамя»), більше 60 років після її написання, але популярність у читачів роботі Булгакова дав «Самвидав». Фільм режисера В. Борткоhttps://www.youtube.com/watch?v=o9 P3fw. WMWwo

Номер слайду 5

Порядкове малювання образупортретдіїШарик. Шариков. ПРОБЛЕМАдумкиповедінка

Номер слайду 6

Композиція? Шарик. Шариков. КІЛЬЦЕВА

Номер слайду 7

Профессор Преображенский. Головний герой повісті «Собаче серце» - вже немолодий професор медицини Пилип Пилипович Преображенський. Він практикує модне в той час омолодження людини. Треба віддати належне таланту вченого: Преображенський відомий своїми працями і за кордоном. Вдень він приймає пацієнтів, а ввечері береться за вивчення медичної літератури. Професор постає перед нами як втілення освіченості і високої культури. За переконанням це прихильник старих дореволюційних порядків.

Номер слайду 8

БОРМЕНТАЛЬУ професора є помічник Борменталь, з яким він любить базікати на різні слизькі теми. Це типовий інтелігент, якому радянська влада не встигла створити умови, що не дозволяють в повній мірі розкривати і реалізувати свій талант.

Номер слайду 9

ШАРИКСлавний вуличний пес Шарик, який умів «читати по квітам» і до того ж знав всі торговельні лавки на вулицях Мясницкій і Моховій в Москві. Дуже розважливий і спостережливий пес. Шарик дуже добре розбирався в людях і судив він їх не по одягу. «Ви думаєте, я суджу по пальто? Вздор. Пальто тепер багато хто з пролетарів носять ... А ось по очах - тут вже й поблизу і здалека не сплутаєш. О, очі - значна річ. »

Номер слайду 10

Клим Чугункін. Людиною, який дає собаці свій гіпофіз, стає Клим Григорович Чугункин, 25 років, який судився три рази і виправданий: у перший раз завдяки нестачі доказів, другий раз походження врятувало, в третій - умовно каторга на 15 років. Маленького зросту, погано складений. Печінка розширена (алкоголь). Професія-гра на балалайці по корчмах. Причина смерті - удар ножем в серце в пивній «Стоп-сигнал» біля Преображенської застави ».

Номер слайду 11

Швондер - голова будинкому Швондер з почтом - це манекени, у яких за душею немає нічого: вони жалюгідні, хоча у них амбіції; значні, злісні, вони вважають себе організаторами нового життя. Професор :«Ну так от, Швондер і є найголовніший дурень. Він не розуміє, що Шариков для нього грізніша небезпека, ніж для мене. Їх принцип - відібрати і поділити. Вони хочуть отримувати від життя все, нічого не роблячи, заважаючи працювати таким, як Борменталь і Преображенський

Номер слайду 12

Завдання Преображенського:-пересадка органів з метою продовжити період життєвої активності людини,-поліпшення людської породи (прізвище героя Пре -ображенський). Логіка Швондера:- трудівник - той, хто нічого не має;- навіщо працювати, якщо можна відняти, - будь - який пролетарій- господар життя в силу свого походження.

Номер слайду 13

У повісті професору Преображенському вдається повернути все на свої місця: Шариков знову стає звичайною собакою. Чи вдасться нам коли-небудь виправити всі ті помилки, результати яких ми до сих пір відчуваємо на собі?

Номер слайду 14

Використані джерелаhttp://mykniga.com.ua/biograph/mixajlo-bulgakov-biografiya-korotko-cikavi-fakti-zhittya-i-tvorchosti-pismennika.htmlhttp://poradu.pp.ua/nauka/17195-tvorchst-korotka-bografya-bulgakova.htmlhttp://svitppt.com.ua/biografiya/mihaylo-bulgakov1.htmlhttp://www.oblosvita.kiev.ua/6443/tvorchij-i-zhittyevij-shlyax-bulgakova-mixajla-opanasovicha/Дякую за увагу!Підготувала вчитель Рубцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Хандога Людмила Олександрівна

pptx
Додано
23 березня
Переглядів
415
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку