Дана презентація допоможе учням більш повно сформувати уявлення про добу Відродження , дослідити, якою вона була - людина епохи Відродження, що відрізняло її від представників попередніх епох. Чому саме цей час подарував стільки геніїв та світових шедеврів? Що об'єднує наш час з епохою Ренесансу? Отже, знання, здобуті на сьогоднішньому уроці ,стануть дуже небхідними для розуміння тематики творів авторів даної епохи, для пояснення багатьох вчинків героїв різних творів .Отже, знання, здобуті на сьогоднішньому уроці ,стануть дуже небхідними для розуміння тематики творів авторів даної епохи, для пояснення багатьох вчинків героїв різних творів .
План 1.Причини початку доби Відродження (Ренесансу), її хронологічні межі та етапи та визначення терміну «відродження». (Історики) 2.Характеристика гуманістичного світогляду людини доби Відродження. (Філософи) 3.Відродження- доба географічних та астрономічних відкриттів. (Географи та винахідники) 4.Нове мистецтво Відродження. (Мистецтвознавці) 5. Людські почуття та пристрасті у віршах поетів Відродження. (Читці)
Причини початку доби Відродження (Ренесансу): Втрачали свою привабливість спосіб життя та культура лицарства; бурхливе піднесення промисловості і культури, розквіт мистецтв і наук; більшість країн Західної Європи вступає на шлях капіталістичного розвитку- зародження капіталістичного ладу як нової суспільно-політичної формації.
хронологічні межі та етапи Відродження або Ренесанс (з фр. “розквіт”) - це доба в історії світової літератури, що припадає на 14-16 ст. в Італії (батьківщині Відродження), а в інших країнах Європи на кінець 15 -початок 16 ст. і характеризується відродженням , тобто поверненням до життя , відновленням античних зразків мистецтва та моральних цінностей. Періодизація Відродження Раннє Відродження (14ст.) Високе Відродження (15-16 ст.) Пізнє Відродження (кінець 16-початок 17 ст.)
Характеристика середньовічного світогляду -Людина – слабка істота, життям якої керує Бог; -творче начало притаманне лише Богові; -людина вмістилище гріха; -людина може любити лише Бога; -земне життя людини-короткий місток для підготовки до вічного потойбічного життя її душі; -земний шлях людини сповнений страждань і аскетизму; -центр Всесвіту –Бог;
Характеристика гуманістичного світогляду -Людина гармонійна особистість, здатна творити і самостійно змінювати своє життя; -людина –доброчесна; -земне життя –прекрасна дійсність , у якій кожен має право розкрити свої таланти, можливості, свою неповторність; -людина впевнена в своїх творчих та розумових можливостей; -людина має право на земне щастя, на пізнання почуття кохання; -життя людини на землі- це шлях пізнання, радості, творчості, звершень. -людина--центр Всесвіту.
Фернандо Магелан Як і Колумб, вірячи, що земля - куля, Магеллан запропонував іспанському королю Карлосу свій проект відносно віднайдення західного шляху до Азії („до островів прянощів”) і уклав вигідний для себе договір. Для плавання Магеллана було споряджено пять невеликих кораблів: „Трінідад”, „Сан-Антоніо”, „Сантьяго”, „Консепсіон” та „Вікторію”. Весь екіпаж складався з 293 осіб. Серед них був і Антоніо Пігафетта, який став літописцем експедиції. Уперше, обійшовши навколо земної кулі, експедиція довела своїм плаванням, що Земля справді має форму кулі. Перші кругосвітні мореплавці привезли в Іспанію на одному кораблі стільки прянощів, що продаж їх цілком виправдав усі витрати на спорядження цієї героїчної експедиції