Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація "Практична риторика. Види суперечок"

Про матеріал
Презентація допоможе творчому вчителю пояснити учням про види суперечок, про важливу роль дискусії у сучасному житті. Містить практичне завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична риторика. Тема: Суперечка як вид комунікації. Види суперечки. Підготувала: викладач ДНЗ «Василівський професійний ліцей» МОВЧАН О. М.

Номер слайду 2

Поговоримо про те, що таке суперечка та якою вона може бути…

Номер слайду 3

Прочитайте поради давніх римлян. Поясніть, як ви розумієте ці висловлення. Якщо не вмієш говорити, навчися слухати. (Auscultare disce, nescis toqui.)Не кажи про те, чого не знаєш. (Neс sutor ultra crepidam)Потрібно вислухати й іншу сторону в суперечці.( Audiatur et altera dars)

Номер слайду 4

Суперечка - це комунікативна ситуація, під час якої кожна зі сторін аргументовано відстоює свою позицію й намагається розкритикувати, спростувати позицію іншої сторони. Суперечка - процес обміну протилежними думками.

Номер слайду 5

Учасники суперечки Пропонент — це той, хто висуває, обстоює деяку тезу. Опонент — це той, хто заперечує, піддає сумніву істинність або слушність тези, що висунув пропонент. Аудиторія — це колектив, який має свої переконання, свої позиції, точки зору з приводу обговорюваного питання.

Номер слайду 6

Толерантність. Багато хто в сучасному суспільстві не вміє толерантно вести суперечку, брати участь у конструктивному діалозі, аргументувати свою позицію. Тому суперечка часто перетворюється на сварку, опоненти просто ображають одне одного, поводяться брутально.

Номер слайду 7

Причини деструктивних суперечок:• нетерпимість до чужої думки;• упевненість у власній непогрішності;• категоричність суджень;• нездатність іти на компроміс; нерозуміння реальних процесів, що відбуваються в суспільствіНіколи не сперечайтеся з дурнем - з боку можуть не помітити різниці (Закон Мерфі)

Номер слайду 8

Такі деструктивні суперечки перетворюються на сварки та конфлікти. Сварка –це гостра суперечка, що супроводжується взаємними докорами та образами. Конфлікт – це зіткнення протилежних думок, що супроводжуються негативними емоціями. Поміркуйте, що потрібно, щоб уникнути конфлікту?

Номер слайду 9

Попрацюйте в парах

Номер слайду 10

 Від чого залежить розвиток обдарованості дитини: від генетичних здібностей чи від впливу зовнішніх факторів Що важливіше: ким бути чи яким бути? Сформулюйте за одним із запитань дві протилежні позиції. Розподіліть між собою ці позиції та аргументуйте їх. Спробуйте знайти компромісний варіант відповіді на обране запитання.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Дискусія (лат. дослідження, розгляд) — це публічна суперечка, спрямована на пошук істини, напрацювання спільного рішення

Номер слайду 13

Полеміка (грец. ворожий, войовничий) — це суперечка, де є конфронтація, протистояння, протиборство сторін, ідей, думок.

Номер слайду 14

Диспут (лат. міркувати) — це публічна суперечка з приводу наукового або суспільно важливого питання.

Номер слайду 15

Дебати (франц. суперечка) — це суперечки, які виникають при обговоренні доповідей, виступів на зборах, засіданнях, конференціях і т. ін.

Номер слайду 16

БУДЬТЕ УСПІШНИМИ І КОНСТРУКТИВНИМИ!

pptx
Додано
21 червня
Переглядів
23
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку