Презентація містить поради щодо правильної поведінки в громадських місцях, а саме: на вулиці, в транспорті, театрі, кінотеатрі, музеї, на виставці тощо. Сподіваюсь, що ця робота буде корисна і цікава як учням, так і вчителям, батькам.
28 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ. У 2021 р. Міжнародна організація праці визначила девіз«Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ»Онлайн – презентація (година спілкування) на тему: “Правила безпечної поведінки в громадських місцях (транспорті, театрі, кінотеатрі)” 6 – Б клас , ЗОШ № 25, 2021 р.
Номер слайду 2
ГРОМАДСЬКІ МІСЦЯ – ЦЕ:
Номер слайду 3
ЗАПАМ’ЯТАЙ: На вулиціВелику частину часу ми проводимо в колі незнайомих нам людей на вулиці, в транспорті. І від того, як ми поводимося, залежить не тільки наш настрій, але і наше життя й оточуючих нас людей. Головне правило поведінки на вулиці – не завдавати незручностей і неприємностей оточуючим.
Номер слайду 4
-У нас в країні правосторонній рух, тому, йдучи тротуаром, треба триматися його правого боку. -Не йдіть тротуаром проти руху.-Намагайтеся під час руху не зачіпати оточуючих. Несіть свої речі так, щоб не заважати тим, хто рухається назустріч, тобто тримайте сумку в правій руці.-Якщо ви запізнюєтеся або поспішаєте і вам необхідно обігнати того, хто йде попереду, обходьте його зліва (при цьому не забудьте вимовити: «Дозвольте пройти», «Будьте ласкаві»).-
Номер слайду 5
Правила безпечної поведінки пасажирів у транспорті- треба сидіти або стояти (якщо дозволено) у призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інші пристосування;- під час пересування в транспорті, обладнаному ременями безпеки, треба бути пристебнутим.
Номер слайду 6
-Під час руху не можна відволікати водія запитаннями. Купувати у нього квиток можна тільки на зупинках.-Не можна стояти в дверях, заважаючи входу і виходу інших пасажирів.
Номер слайду 7
Як поводитися у театрі? -До театру слід приходити за 10–15 хвилин до початку вистави, щоб роздягнутися і спокійно знайти свої місця в залі. -В антракті можна прогулятися вестибюлем або фойє. При цьому не треба поспішати й штовхати оточуючих.
Номер слайду 8
-Коли спектакль закінчиться, також не варто поспішати залишати залу. Дочекайтеся, поки більшість людей вийде із приміщення. - Не штовхайтесь, зберігайте спокій! Як поводитися у театрі?
Номер слайду 9
Сходинки Часто сходинки стають причиною травм. Спускаючись сходами, чоловік завжди повинен йти попереду. Вгору по сходах першою йде жінка, чоловік – злегка позаду. Однак, якщо сходи темні, круті або ви в зовсім незнайомому місці, тоді чоловік має йти попереду. Як поводитися у театрі?
Номер слайду 10
Коли на сходах зустрічаються чоловік і жінка, що рухаються в різних напрямках, жінка не зобов’язана відходити від перил, навіть якщо це суперечить правилу правостороннього руху. бік сходів із поручнями – привілей жінок, літніх людей, дітей. Як поводитися у театрі?
Номер слайду 11
Якщо назустріч іде хтось з речами, треба затриматися на майданчику і почекати, коли людина пройде. Якщо хтось поштиво поступився вам дорогою, треба, проходячи повз, або злегка вклонитися, або сказати: «Вибачте», «Дякую вам». Як поводитися у театрі?
Номер слайду 12
Забороняється: порушувати пожежну безпеку, приносити та застосовувати на території кінотеатру легкозаймисті, отруйні, токсичні речовини, зброю та небезпечні предмети, які можуть завдати шкоди оточуючим; Як поводитися у кінотеатрі?
Номер слайду 13
Дозволяється: - спокійно рухатися залом до початку і після сеансу; - після закінчення демонстрації фільму, дочекатися, поки увімкнеться світло, а тоді рухатись до виходу; - йти не поспішаючи, не штовхаючи оточуючих. Як поводитися у кінотеатрі?
Номер слайду 14
При великому скупченні людей треба виконувати такі правила: - йти один за одним; - різко не зупинятися; - не штовхатися (особливо на сходах); - у разі виникнення надзвичайної ситуації : не панікувати, зберігати спокій, слухати старшого. Отже, запам’ятайте:
Номер слайду 15
Не дозволяється:бігати залами музею, штовхатися;підходити надто близько до інших відвідувачів;стояти близько до картин, затуляючи їх спиною від інших глядачів;Як поводитися в музеї, на виставці?
Номер слайду 16
не торкатися і не притулятися до скляних вітрин, підставок, стін, картин;не заходити за огородження.чіпати експонати руками!Як поводитися в музеї, на виставці?
Номер слайду 17
Культу́ра поведі́нки — це сукупність сформованих, соціально значущих якостей особистості, щоденних вчинків людини в суспільстві, що ґрунтуються на нормах моралі, етики, естетики та культури
Номер слайду 18
На вулиці і в громадських місцях розмовляти без крику, не шуміти, не заважати іншим людям. Виявляти ввічливість до дорослих людей, допомагати маленьким. Бути уважними до людей з обмеженими можливостями. Дотримуватися чистоти в громадських місцях – не смітити, не плюватися, берегти зелені насадження. ЗАПАМ’ЯТАЙ:
Номер слайду 19
Берегти суспільне і чуже майно. Не робити негідних вчинків і оберігати від них друзів. Це означає: не ображати інших, не брати чужі речі, не знущатися над тваринами і ін. Без супроводу дорослих діти до 16 років не можуть перебувати на вулиці після 21 години вечора. ЗАПАМ’ЯТАЙ:
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Номер слайду 24
Номер слайду 25
МИ В ТЕАТРІ (КІНОТЕАТРІ)
Номер слайду 26
Номер слайду 27
МИ В МУЗЕЇ
Номер слайду 28
МИ В МУЗЕЇ
Номер слайду 29
https://youtu.be/HHgl. J8d. B6a. YПРАКТИЧНІ ПОРАДИ