Презентація. Правила гри у волейбол

У цій презентації коротко і доступно подані основні моменти і правила гри у волейбол
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВОЛЕЙБОЛПРАВИЛА ГРИПідготувала. Вовк Н. Б.

Номер слайду 2

СПОРУДИ ТА ОБЛАДНАННЯ

Номер слайду 3

Лінія атаки. На кожному майданчику лінія атаки, задній край якої нанесений на відстані 3 м від осі центральної лінії, позначає передню зону. Центральна лінія. Вісь центральної лінії розділяє ігровий майданчик на два рівні майданчики розміром 9м х 9м кожен; однак вся ширина лінії вважається такою, що належить обом майданчикам в рівній мірі. Ця лінія проведена під сіткою від однієї бокової лінії до іншої бокової лінії

Номер слайду 4

М’ЯЧІМ'яч повинен бути сферичним, з покриттям зробленим з еластичної натуральної або синтетичної шкіри і з внутрішньою камерою, зробленою з гуми або подібного до неї матеріалу. Його колір може бути однотонним світлим або комбінацією кольорів. Усі м’ячі, які використовуються в матчі, повинні мати однакові стандарти щодо окружності , ваги, тиску, типу, кольору і т.д..

Номер слайду 5

СКЛАД КОМАНДИСклад команди на матч може бути до 12 гравців, плюс ТРЕНЕРСЬКИЙ СКЛАД: один головний тренер, максимум два асистенти головного тренера, • ЛІКАРСЬКИЙ СКЛАД: один масажист і один лікар. Тільки ті члени команди, котрі записані в протоколі, можуть входити в Змагальну/ Контрольну зону і брати участь в офіційній розминці і в матчі. Один з гравців, але не Ліберо, є капітаном команди, який повинен бути відмічений в протоколі. Тільки гравці, записані в протоколі, можуть вийти на майданчик і грати в матчі. Коли головний тренер і капітан команди підписали протокол, записані гравці не можуть бути змінені

Номер слайду 6

Заборонено носити предмети, які можуть призвести до травми, або надати штучну перевагу гравцю. Гравці можуть носити окуляри або лінзи на свій власний ризик. Обидва,капітан команди і головний тренер, відповідають за поведінку і дисципліну членів своєї команди. Гравці Ліберо не можуть бути капітаном команди, або ігровим капітаном команди. ПЕРЕД МАТЧЕМ капітан команди підписує протокол і представляє свою команду на жеребкуванніПІД ЧАС МАТЧУ капітан команди є ігровим капітаном, доки він/вона на майданчику. Коли капітан команди не на майданчику, головний тренер або капітан команди зобов'язаний призначити іншого гравця на майданчику, (але не Ліберо), який приймає на себе функції ігрового капітана. Цей ігровий капітан зберігає свої обов’язки до заміни, повернення капітана команди в гру або до завершення партії.

Номер слайду 7

Команда набирає очко:- при успішному приземленні м'яча на майданчик суперника- коли команда суперника здійснює помилку;- коли команда суперника отримує зауваження. Розігрування та завершене розігрування. Розігрування - це послідовність ігрових дій з моменту удару на подачі гравцем, що подає, до того моменту, коли м'яч вийде з гри. Завершене розігрування - це послідовність ігрових дій результаті яких здобувається очко:

Номер слайду 8

Виграш партіїПартія (за винятком вирішальної 5-ої партії) виграється командою, яка першою набирає 25 очок з перевагою мінімум в два очки. У разі рівного рахунку 24-24, гра триває до досягнення переваги в 2 очки (26-24; 27-25; ...)Переможцем матчу є команда, яка виграє три партії. При рівному рахунку 2-2, вирішальна партія (5-а) грається до 15 очок з мінімальною перевагою в 2 очки. Якщо гратиметься вирішальна партія, то необхідно провести нове жеребкування.

Номер слайду 9

Стартове розташування команди. У грі завжди повинні брати участь по шість гравців від кожної команди. Стартове розташування команди вказує порядок переходу гравців на майданчику. Цей порядок повинен бути збережений впродовж всієї партії. Перед початком кожної партії головний тренер повинен надати стартове розташування своєї команди в картці розташування. Після надання картки розташування другому судді або секретареві змінювати розташування без звичайної заміни не дозволяється

Номер слайду 10

Якщо на майданчику виявиться гравець який не внесений в список гравців у протоколі, очки набрані командою суперника зберігаються і вона отримує очко і право подачі. Всі очки та/або партії (0:25, при необхідності) набрані командою з моменту порушення до моменту виявлення анулюються та команда повинна надати нову перевірену картку розташування, і відправити нового зареєстрованого гравця на майданчик, на позицію незареєстрованого гравця.

Номер слайду 11

ПозиціїПозиції гравців пронумеровані таким чином:- три гравці вздовж сітки є гравцями передньої лінії і займають позиції 4 (передній-лівий), 3 (передній - центральний), і 2 (передній-правий);- інші три гравці є гравцями задньої лінії, займаючи позиції 5 (задній - лівий), 6 (задній - центральний) і 1 (задній – правий).- Після удару на подачі гравці можуть вільно пересуватися і займати будь-яке місце на своєму майданчику і у вільній зоні.

Номер слайду 12

Розміщення гравців на майданчику по зонах. Коли команда отримує право подавати, гравці переміщуються на одну зону за годинниковою стрілкою.

Номер слайду 13

ІГРОВІ ДІЇ○Гравець не може вдарити м’яч два рази поспіль○Два або три гравці можуть торкатися м’яча одночасно.○Коли два суперники торкаються м’яча одночасно над сіткою і м’яч залишається в грі, то команді, що приймає м’яч, дається право ще на три удари. ○ М’яч може торкатися будь-якої частини тіла.○ М’яч не повинен бути схоплений і/або кинутий. Він може відскочити в будь-якому напрямку.○

Номер слайду 14

ГРАВЕЦЬ ПІД СІТКОЮ□ При блокуванні, гравець, що блокує може торкатися м'яча на іншому боці сітки, за умови, що він/вона не заважає грі суперника до або під час його атакуючого удару.□ Після атакуючого удару гравцеві дозволено переносити руку через сітку, за умови, що сам удар був здійснений в межах свого власного ігрового простору.□ Дозволено проникати в простір суперника під сіткою, за умови, що це не заважає його грі.□ дозволено торкатися майданчика суперника стопою (стопами), за умови, що яка-небудь частина стопи (стоп), що переноситься, торкається центральної лінії або знаходиться безпосередньо над нею; □ дозволено торкатися майданчика суперника будь-якою іншою частиною тіла вище стоп, за умови, що це не заважає грі суперника.□ Гравець може проникати на майданчик суперника після виходу м'яча з гри. □ Гравці можуть проникати у вільну зону суперника, за умови, що вони не заважають грі суперника

Номер слайду 15

ПОДАЧА○Удар по м’ячу повинен бути завданий однією кистю або будьякою частиною руки після того, як він буде підкинутий або випущений з руки (рук))○ Дозволяється підкинути або випустити м’яч тільки один раз. Постукування м’ячем або перекидання його в руках дозволяється.○ Гравець, що подає, повинен здійснити удар по м’ячу протягом 8 секунд після свистка першого судді на подачу. ○ Подача, здійснена до свистка судді, не зараховується і повторюється. Блокувати подачу суперника заборонено

Номер слайду 16

ГРАВЕЦЬ ЛІБЕРО●Кожна команда має право призначити зі списку гравців в протоколі одного або двох спеціалізованих захисних гравців Ліберо.● Тільки один Ліберо може знаходитись на майданчику в будьякий час.● Гравці Ліберо повинні носити форму , яка має домінуючий колір, що відрізняється від будь-якого кольору форми інших членів команди.● Ліберо дозволяється заміщати будь-якого гравця на задній лінії● він/вона обмежений в діях, як гравець задньої лінії, і йому не дозволяється завершувати атакуючий удар з будь-якого місця● він/вона не може подавати, блокувати або здійснювати спробу блокування