10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація "Правила особистої гігієни молодшого школяра"

Про матеріал

Тема: Доглядай за своїм тілом. Правила особистої гігієни.

Практична робота: як правильно мити руки.

Мета: продовжувати знайомити учнів з правилами особистої гігєни, вчити доглядати за своїм тілом, волоссям, руками, зубами; формувати вміння правильно мити руки; розвивати потребу в дотриманні особистої гігєни; виховувати охайність, акуратність.

Обладнання: гребінець, мило,губка, зубна щітка, носовичок, рушник, люстерка; презентація «Правила особистої гігієни молодшого школяра».

Тип уроку: Ознайомлення з новим матеріалом (урок – подорож).

Хід уроку

І.Організаційний момент.

1.Привітання

- Доброго здоров'я, діти, доброго вам дня!

Хай вам ясне сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров'я, любі діти, в світіголовне.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку.

1. Розповідь учителя про чистоту ,як основну вимогу особистої гігієни.

- Ви вже знаєте, що особиста гігієна допомагає зберегти і зміцнити здоров'я. Потрібно стежити за чистотою тіла, одягу, речей. Для того щоб бути чистим і охайним, потрібно не лише щотижня мити все тіло. Необхідно також щоденно мити обличчя, шию, вуха, руки, ноги, чистити зуби. [ Слайд 3]

2. Перегляд малюнків підручника на с.44.

3. Сьогодні на уроці ви ознайомитеся із правилами догляду за руками,

тілом, волоссям, зубамим. Дізнаєтеся, як правильно мити руки.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Гра-подорож океаном «Чистоти».

- Діти, сьогодні ми з вами помандруємо по океону «Чистоти» на кораблі і зупинимось на кожному з остировів, що нам зустрінуться. Мета подорожі припливти до берега «Здоров'я».

а)Відгадування загадок.

- Щоб стати пасажирами корабля треба нам відгадати загадки:

1. Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків

По голівці ходять – волосся в порядок приводять.

(Гребінець)

1.Мию, мию без жалю,

Мию там , де брудно.

А купатись не люблю,

Бо від того худну.

(Мило)

2.Костяна спинка,

На черевці щетинка,

По брамі стрибала,

Крихти виганяла.

(Зубна щітка)

3.Ліг в кишеню і вартую

Плаксі, реві та бруднулі.

Витру вранці струйки сліз,

Не забуду і про ніс.

(Носовичок)

4.Коли миюсь чи вмиваюсь,

Потім ним я витираюсь,

Витирати сухо звик

Мій маленький …(рушник).

Б) Бесіда про предмети індивідуального користування. [Слайд 4]

- Діти, гребінець, мило, зубна щітка, носовичок, рушник, зубна паста - належать до предметів індивідуального користування. Кожен з вас повинен мати ці предмети і сам користуватися ними. (Педмети показати).

- Діт, ви розгадали загадки, тому ми можемо з вами вирушати в подорож.

В )Подорож до острова № 1 « Догляд за руками, тілом і волоссям»

-Діти , наш корабель пливе до першого острова. Наш перший острів називається - «Догляд за руками, тілом і волоссям».

-Діти, ми повинні постійно стежити за чистотю рук. Прийшовши до школи ми з вами за все беремося: торкаємося руками до ручки від дверей, відвідуємо туалет .

-Перегляд фотографій у підручнику на с. 45.

-Тому на ваші руки можуть потрапити мікроби. [Слайд 5]

-Ні в якому разі не беріть руки до роту, а постійно слідкуйте за чистотою рук. Кожного ранку та ввечері всі повинні вмиватися. [Слайд 6]

- Як правильно треба мити руки?

Учиитель розказує, як треба мити руки.

1. Треба спочатку приготувати рушник і мило. [Слайд 7]

2. Потім закотити рукава вище ліктів. [Слайд 8]

3.Відкрити не сильно кран і намочити руки.

4.Взяти мило і намилити руки.

5.Покласти мило.

6.Миємо руки: треба, щоб вони перекочувались одна по одній, як санчата з гори: то права з'їжджає по лівій, то ліва по правій. Потім треба покласти долонька до долоньки і потерти.

7.Після миття рук миємо обличчя, шию, вуха. [Слайд 9]

8.Після цього треба прополоскати руки чистою водою і витерти насухо рушником.

-Діти, а як часто ви підстригаєте нігті на руках? Ногах?

-Отже,

1)Руки треба мити з милом після відвідування туалету, ігор з тваринами, якщо ви звідкись прийшли, після брудної роботи.

2)Нігті на руках слід підстригати 1 раз на тиждень, а на ногах – 1 раз у два тижні.

3)Ніколи не гризіть нігті.

Робота з підручником на с. 46.

9.Своє тіло ми повинні мити кожного дня. Наша шкіра повинна бути завжди чистою. Приймати ванну ми повинні 1 раз на тиждень.

[Слайд 10]

Своє волосся необхідно мити в міру забруднення, прочісувати власним гребінцем або щіткою 2-3 рази на день. Зачіски у дівчаток і хлопчиків повинні бути зручними і охайними. [Слайди 11, 12]

-

-Запам 'ятайте: користуватися чужим гребінцем, заколками , головними уборами – заборонено.

Г) Фізкультхвилинка.

Дорогні мої малята, мийте руки,

мийте шию, мийте ноги і лице,

(виконуються відповідні рухи)

це здоров'я принесе! (Повторити 2-3 разаи).

Д) Слухання і обговорення вірша.

Не знала

Питає бабуся в онуки:

- Чи ти помила добре руки?

- А як же, - Милочка в одвіт, -

Помила з милом так, як слід.

- А де? – бабуся знов питає, -

Води ж у хаті в нас немає …

- Немає? – здивувалась Мила, -

А я не знала і помила.

Грицько Бойко.

Е) Виконання завдання 2 на с. 47 підручника.

(Практична робота: вимий правильно руки.)

Є)Подорож до острова № 2 «Догляд за зубами». [Слайди 13, 14]

- Діти ми пливемо до другого острова «Догляд за зубами».

- Діти, розгляньте свої зуби перед люстерком.

- Між зубами є багато нерівностей. У них легко затримуються часточки їжі.

- Діти, як називають лікарів, які лікують зуби?

- Отже, дот нас в гості завітав лікар – стоматолог. Він нам розповість, як правильно доглядати за зубами:

1)Чистити зуби треба вранці та ввечері перед сном.

2)На зубну щітку видавлюємо трішки зубної пасти.

3)Рухами знизу – вгору чистять нижні зуби, зверху – вниз – верхні зуби. Коловими рухами щітки чистять зовнішню і внутрішню поверхні кутніх зубів.

4)Коли почистите зуби, щітку вимийте з милом і поставте сушитися догори щетиною ( показує)

5)Ніколи не чистіть зуби чужою щіткою.

6)Після вживання їжі слід полоскати рот теплою водою.

7) Не колупайтеся між зубами металевими предметами.

8)Зубну щітку змінюйте 4 рази на рік.

9)Два рази на рік треба приходити в лікарню і перевіряти зуби.

- Я хочу вам на згадку про мене подарувати ці (дарує) зубні щіточки.Користуйтеся моїми порадами і ваші зубки будуть здоровими.

- Діти, давайте подякуємо лікареві за поради.

- Дякуємо!

ІV. Закріплення матеріалу.

-Діти, а щоб допливти нам до берега «Здоров'я» треба виконати завдання.

Завдання 1. Робота в зошитах.

Виконання завдань 1, 2 на с. 15.

Завдання 2 . Гра «Правила гігієни».

Учні стають у коло. Учень, який стоїть усередині кола, кидає м'яча одному з гравців. Той, хзто його зловив, повинен назвати одне правило гігєни. Назвавши його, йде у середину кола, і гра продовжується. Хто не зможе назвати правило, той вибуває з гри.

Завдання 3. Давайте пофантазуємо. Придумайте казку про «Хлопчика Нечепуру, який не хотів митися…». Що з ним може трапитися?

Завдання 4. Поясніть прислів'я.

Чиста вода – для хвороби біда.

V. Підсумок уроку.

-Молодці! Ми виконали всі завдання, тому пливемо до берега «Здоров'я».

-Розкажіть, як треба доглядати за своїм тіло? Коли треба мити руки? Назвіть предмети особистої гігєни.

-Я думаю, що ви всі будете виконувати вимоги особистої гігієни, будете слідкувати за своєю чистотою.

-Діти, наша подорож по океану «Чистоти» закінчилась. Ми на березі «Здоров'я». [Слайд 15]

Отже:

Гігієна – це сила!

Чистота – це клас!

Хай буде здоров'я

У вас і у нас!

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Красноармійський навчально-виховний комплекс“ Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад ”Правила особистої гігієни молодшого школяра Вчитель: Зуєва Вікторія Леонідівна

Номер слайду 2

Мета: прищеплювати навички дотримання особистої гігієни

Номер слайду 3

Особиста гігієна - це догляд за своїм тілом і утримання його в чистоті. Складові особистої гігієни: догляд за шкірою, догляд за зубами, догляд за волоссям.

Номер слайду 4

Засоби особистої гігієни

Номер слайду 5

Мікроби - збудники хвороб

Номер слайду 6

Догляд за шкірою. Кожного ранку та ввечері всі повинні вмиватися

Номер слайду 7

Як мити руки Приготуйте мило і чистий рушник.

Номер слайду 8

- Закоти рукава вище ліктів. - Відкрий не сильно кран і змочи руки водою - Візьми мило і намиль руки до ліктів. - Поклади мило. - Намилюй руки з обох сторін. - Прополощи руки чистою водою. - Витри руки чистим рушником.

Номер слайду 9

Після миття рук миємо обличчя, шию, вуха

Номер слайду 10

1 раз на тиждень приймайте баню

Номер слайду 11

Догляд за волоссям. Волосся треба мити не по розкладу, а за необхідністю. При цьому його необхідно промивати відваром з трав.

Номер слайду 12

Не лінуйся прочісувати волосся вранці і ввечері

Номер слайду 13

Догляд за порожниною рота

Номер слайду 14

Зуби треба чистити 2 рази на день: вранці і ввечері

Номер слайду 15

Гігієна – це сила! Чистота – це клас! Хай буде здоров’я. У вас і у нас!

pptx
Додано
12 квітня 2018
Переглядів
7198
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку