Мета: ознайомити та пояснити учням необхідність дотримання правил безпеки на воді. Підготувала вчитель фізики Галина Фургало
Номер слайду 2
Вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Плавання зміцнює організм, розвиває силу спритність, витривалість. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.
Номер слайду 3
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному!Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно Бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя,а також отриманнязадоволення від відпочинку.
Номер слайду 4
Перед купанням треба відпочити, в воду входити швидко, треба тільки на мілководді. Під час купання не можна стояти без руху. температурі води нижче 17 – 19 С і температу. Не рекомендується купатися при рі повітря нижче 21 – 23 С. Тривалість купання не повинна перевищувати 15 - 20 хвилин.
Номер слайду 5
Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Але не під час обідньої спеки. Купайтеся краще там, де є рятувальні пости.
Номер слайду 6
Купатися можна лише у спеціально відведених і пристосованих для цього місцях під наглядом дорослих
Номер слайду 7
Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі. Не купайтеся в холодній воді. Переохолодження – одна з головних причин трагічних випадків. У воді бажано перебувати до 20 хвилин.
Номер слайду 8
Пустощі на воді небезпечні. Не грай у воді в небезпечні ігри. Не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість. Не використовуйте для плавання саморобний пристрій. Він може не витримати вашу вагу і перекинутися.
Номер слайду 11
Не запливати за обмежувальні знаки – буї. Не залізати на них. Не підпливати до моторних суден, вітрильників та інших плавзасобів
Номер слайду 12
Не пірнайте в незнайомих місцях. Невідомо, що там може виявитися на дні і яка там глибина. Не стрибай у воду з човнів, катерів, містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
Номер слайду 13
Не можна кликати на допомогу жартуючи.
Номер слайду 14
Не купайся біля обривів,зарослих рослинністю берегів. Не стій і не грайся в тих місцях, звідки можна впасти у воду.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Не засмічуй воду та узбережжя. Не кидай пляшки та інші предмети. Не залишай біля води сміття.