Тертий пиріг – крихка, ніжна й по-домашньому дуже смачна випічка, від якої просто неможливо відірватися!Готуються такі пироги зазвичай на основі "правильного" пісочного тіста, і вони незмінно виходять апетитними, розсипчастими та мають незрівнянний аромат. Однією з найпопулярніших начинок для тертих пирогів є варення. Однак не менш цікаві й смачні пироги можна спекти і з яблуками, лимоном, різними ягодами, абрикосами, сухофруктами або ж зі згущеним молоком – залежить від смакових переваг. Така випічка стане чудовим смачним доповненням до посиденьок з друзями, а також на приємній ноті завершить сімейний обід або вечерю.
Номер слайду 3
Інтересні факті про пісочне тісто. Пісочне тісто родом з Шотландії
Номер слайду 4
Основні види, що розрізняються за складом:бриз (pate brisee) - без цукру. Використовується для несолодких пирогів і Тарту.сюкре (sucree) - солодке, навіть дуже солодке і жирне. Дуже крихке в роботі через великої кількості цукру. До речі про вплив цукру на тісто почитайте ще тут.шаблі (sable) - щось середнє, класичне пісочне тісто.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Інструктаж з БЖДЗ електроприладами забороняється працювати мокрими руками. Не можна залишати включену плиту без нагляду. Не можна зберігати поруч з плитою легкозаймисті предмети. Під час роботи з плитою не варто забувати, що вона сильно нагрівається, і треба бути дуже акуратним, щоб не отримати опіки. Суворо використовувати непошкоджене обладнання. В першу чергу потрібно перевірити, чи в хорошому стані кухонний інвентар, чи немає сколів та тріщин на посуді. Перед тим, як поставити посуд на плиту, треба переконатися, що він сухий. В іншому випадку може статися замикання. Не можна ставити на плиту пластиковий посуд, бо він швидко розплавиться. Щоб зняти посуд з плити необхідно скористатися рушником або спеціальною ганчіркою, щоб уникнути опіків. Більш небезпечним джерелом неприємностей і травм є кухонна підлога, особливо якщо вона мокра. Один неправильний рух, і можна отримати травму. Щоб цього уникнути необхідно перед початком роботи на кухні перевірити стан підлоги. Під час готування потрібно обов'язково включати вентиляцію. Сковорідки і каструлі потрібно ставити і знімати з плити за допомогою спеціальних ганчірок або рушників. Продукти різати можна тільки на спеціальній дошці і добре заточеними ножами.включену плиту без нагляду.
Номер слайду 7
Для тіста. Борошно – 350 г. Цукор – 170 г. Масло вершкове – 170 г. Яйце куряче – 1 шт. Розпушувач тіста – 10 г. Ванілін Сіль –
Номер слайду 8
Для начинкивишня 200-300 г. Цукор 2ст.л. Якщо у вас морожена вишня, то дайте їй розморозитися. Без соку викладіть на тісто. Сік можна використати для желе. Якщо у вас немає вишні, то можете використовувати варення, джем або інші ягоди. Вишню посипати цукором, а якщо ви берете джем, або варення, то не треба.
Номер слайду 9
Технологія приготування У просіяне з розпушувачем борошно додати цукор, сіль, ванілін, перемішати. Додати яйце та вершкове масло. Добре перемішати в крихту.
Номер слайду 10
У роз’ємну форму висипати половину тіста. І розрівняти по дну форми. На тісто викласти охололу начинку й розрівняти. Висипати решту тіста на начинку. Випікати в розігрітій духовці при температурі 180°C приблизно 40 хвилин. Готовому пирогу дати трохи постояти у формі, потім звільнити від форми й остудити.
Номер слайду 11
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1. Приготувати Пиріг з вишнею під наглядом батьків2. Фото виконаної роботи підписати (школа, клас, прізвище та ім`я), відправити 3. Пройти тест на сайті “На урок”