Презентація " Прийоми читання"

Про матеріал

Матеріал презентації допоможе дітям читати швидко та розуміти те, про що читають. Методи та прийоми читання, про які говориться в презентації допоможуть дітям не тільки 2 класу, але й учням середньої ланки.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: Кулініч М. М.

Номер слайду 2

Прищепити любов до читання - це значить переконати дитину у необхідності дружити з книгою, відчувати її корисність у повсякденному житті як неоціненного джерела знань та засобу спілкування між людьми.

Номер слайду 3

"Читання - це віконце в світ, найважливіший інструмент навчання, воно має бути вільним, швидким - лише тоді цей інструмент буде готовий до дії“ В. О. Сухомлинський

Номер слайду 4

Види читання читання вголос читання мовчки

Номер слайду 5

Особливості кожного з видів читання : Голосне читання є основним засобом, щоб взагалі навчитися читати, стати письменною людиною. Воно сприяє розвиткові живої усної мови, виховує вміння говорити правильно, виразно. 3)Читання вголос дає можливість учням із розвиненою більше слуховою пам'яттю краще запам'ятати читаний матеріал. 4)При голосному читанні вчитель має можливість виявити і перевірити уміння учнів правильно читати.

Номер слайду 6

5) Голосне читання запобігає виробленню шкідливої звички читати не весь текст, а тільки дещо з нього, задовольняючись з загальної орієнтації в прочитаному, замість глибокого засвоєння його; отже, привчає до уважнішого і вдумливішого читання. Таке читання необхідно для слухання його іншими (виступи, доповіді, художнє читання і ін.). 7) Є ряд творів (вірші, байки, загадки, казки), що розраховані тільки на голосне читання і дістають своє смислове і зовнішнє оформлення тільки при читанні вголос. 8) Читаючи вголос, учитель дає учням зразки правильного, виразного читання.

Номер слайду 7

Недоліки при мовчазному читанні: Перед читанням не дається певних завдань учням, а тому учні не знають мети мовчазного читання; Не дається вказівок учням, як читати (учитель не реагує на рух губами, язиком під час читання мовчки, що затримує розвиток мовчазного читання); Після мовчазного читання не проводиться ніякої роботи над прочитаним текстом, а тому знижується ступінь свідомого ставлення до тексту в час мовчазного читання; Матеріал до читання не обмежується часом, а тому в учнів немає стимулу виробляти навички швидкого мовчазного читання.

Номер слайду 8

Вправи для формування повноцінної навички читання: Гра "Буква заблукала". Гра "Будь уважним". Гра "Слово заховалось". Прочитай віршовані рядки. На місці крапок встав потрібні слова. Визнач межі речень, прочитай текст. Вправи для розширення кута зору.

Номер слайду 9

Прийоми читання: Діти читають хором. накрапає дощ – читають тихо дощ пускається сильніше – діти читають голосніше злива – читають голосно дощ слабшає – читають тихіше дощ перестає – читання припиняється

Номер слайду 10

Прийоми читання: Учитель читає початок речення, учні відшукують і зачитують все речення.

Номер слайду 11

Прийоми читання: Після того, як діти прочитали текст, учитель дає завдання скільки разів у тексті зустрічається якесь слово. Учні читають текст мовчки і дають відповідь. Читає той учень, на парту якого впала сніжинка.

Номер слайду 12

Прийоми читання: Учитель читає текст, замінюючи деякі слова. Учні повинні почути і виправити помилково прочитане слово. Учні відшукують у вірші слова, що римуються. У 3-4 кл. добирають рими самі.

Номер слайду 13

Прийоми читання: Учитель дає завдання прочитати здивовано ніяково докірливо з гнівом роздратовано із жалем винувато

Номер слайду 14

Прийоми читання: Дитина читає текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитись на глядачів

Номер слайду 15

Прийоми читання: Учні читають мовчки,ворушать губами.

Номер слайду 16

Прийоми читання: За командою «земля» діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» - піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» - учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

Номер слайду 17

Прийоми читання: Текст читають напівголосно, за командою «засічка» зупиняються й олівцем відмічають прочитане ними слово. Читають ще раз цей текст і знову ставлять «засічку». Після повторного разу «засічка» поставлена далі. Це доводить необхідність багаторазового читання тексту, адже результати читання поліпшуються.

Номер слайду 18

Прийоми читання: Учні повертаються обличчям одне до одного й у парі читають напівголосно по одній строфі.

Номер слайду 19

Читання має стати стежиною, що веде до вершин розумового, морального й естетичного виховання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Без'язикова Наталія Миколаївна
    Дякую за змістовний матеріал і чудове викладення!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
11 квітня 2018
Переглядів
12649
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку