Щоб ефективність онлайн-навчання залишалася високою, вчителю необхідно зберігати баланс між користю і цікавістю уроків. Але є безліч нюансів, які суттєво знижують якість дистанційки. https://osvitoria.media/experience/15-typovyh-pomylok-vchytelya-pid-chas-dystantsijky/?fbclid=Iw. AR1wpkq. Mqw. WRwa3 Mo. Myq0 UFz. Ll28-8e. Q6y1pt. Eq. FHxa0e-vtb. Tzw. Vt. Q6 Nh0
Типові помилки вчителя під час дистанційки. Планувати хід уроку «в голові»«Забувати» про візуалізацію контенту. Не враховувати логіку розвитку уроку. Не давати дітям слово на уроціНамагатися перенести офлайн-методики в дистанційний формат. Дотримуватися принципу «Що більше онлайн-інструментів, то краще»«Забувати» про цифрові інструменти, щойно закінчився дистант. Не бачити учнів під час онлайн-уроку
Жанр твору Дж. Лондона “Жага до життя” - …Дії твору відбуваються на …Героями твору є …На початку твору вони зображені як …Їхні шляхи розходяться після того, як …Потрапивши в екстремальні обставини, безіменний герой відчував …До останнього герой сподівався на те, що …Завдання 2. “Незакінчене речення”.
Детектив бере початок у 1830–1840-х роках із творчості американського письменника Артура Конан Дойла. Детектив — різновид фантастичної літератури, передовсім поетичні твори, у яких розкривається певна таємниця, пов’язана з пригодами. Слідець знаходить рішення загадки, інші дивуються його висновкам, тому згодом він повідомляє про кроки розслідування друзям чи супутникам - ці події відповідають розв’язці у сюжетній схемі детективу. Відзначається гостротою подій, стрімкістю сюжету, збільшенням кількості персонажів, у тому числі підозрюваних, інтелектуальний детектив. Побудований на психологічних колізіях, розкритті особливостей характерів персонажів, у тому числі слідця й злочинця, жіночий детектив.Інтелектуальну загадку поставлено у центрі інтелектуального детективу. Едгар Аллан По — відомий англійський письменник. Твори Едгара По вражають надзвичайною силою фантазії і художньої майстерності. Завдання “Лови помилку”.
{1 EBA3577-AAA5-4592-9 CE2-72109 C58 E913}Художній переклад. А. Передавання змісту усного висловлювання чи писемного тексту засобами іншої мови. 2. Переклад. Б. Текст, створений тією мовою, якою володіє і яку обрав автор/авторка. 3. Оригінал. В. Різновид літературної творчості, внаслідок якої твір, існуючи в одній мові, «оживає» в іншій, не втрачаючи змістових і художніх особливостей. Завдання “Знайди пару”. Установіть відповідність між поняттям та його визначенням.
Завдання “Знайди пару”. Установіть відповідність між персонажем та його характеристикою.{1 EBA3577-AAA5-4592-9 CE2-72109 C58 E913}Персонаж. Цитата1. Акела. А.“...тигр, що жив за двадцять миль звідси, на березі річки Вайнгунги”; “...він змалку шкутильгає на одну лапу і через те вбиває лише селянську худобу. Люди коло Вайнгунги сердиті на нього…”.2. МаугліБ. “...сонливий бурий ведмідь, який навчав вовченят Закону Джунглів, старий Балу, що мав право блукати скрізь, де йому заманеться, бо він їв лише горіхи, коріння та мед …”.3. Шер-Хан. В. “... пантера, вся чорна, як сажа, але з чудовими плямами на хутрі, які вилискували у світлі місяця, мов намальовані. …ніхто не наважувався ставати їй на дорозі, бо вона була хитра, як Табакі, смілива, як дикий буйвол, і нестримна, як поранений слон”.4. Балу. Г. “...великий сірий Самотній Вовк, що керував Зграєю завдяки своїй великій силі та розуму…”; “Самотній Вовк водив Зграю вже багато років”.5. БагіраҐ. “... варто йому пильно подивитись в очі будь-якому вовкові, і той одразу ж їх опускає; це йому сподобалось, і він не раз так робив”.
Завдання “Знайди пару”. Установіть відповідність між елементом композиції та епізодами. Експозиція. А. Крогстад шантажує Нору. Танець Нори. Хельмер одержує листа Крогстада. Страх Хельмера за своє суспільне становище. Крогстад повертає боргове зобов’язання Нори. Хельмер «пробачає» Нору. 2. Зав’язка. Б. Ідейна дискусія між подружжям. Нора заявляє про своє право самостійно мислити, а не приймати усе на віру, робити вибір, а не жити за чиїмись правилами, вільно висловлювати свої погляди, а не залежати від чужих думок. 3. Розвиток діїВ. Переддень Різдва. Хельмер призначений директором Акціонерного банку. Нора весела, безтурботна й щаслива. 4. Кульмінація. Г. Щоб знайти себе і «стати особистістю», Нора залишає будинок і дітей. 5. Розв’язка. Відкритий фіналҐ. Поява Кристини (давньої подруги Нори), а потім Крогстада у Хельмерів. Кристина за допомогою Нори одержує роботу в банку, а Крогстад з вини Торвальда її втрачає. Крогстад вимагає, щоб Нора вплинула на чоловіка.
Завдання. Відновіть послідовність дивовижних перетворень, що відбулися у різдвяну ніч у вітальні радника медицини Штальбаума. З підлоги сипнули вгору, немов їх виштовхувала якась підземна сила, пісок, вапно та уламкицегли, утворилася дірка. В шафі горіло світло й панував якийсь шарварок. Ляльки бігали, метушилися, вимахували ручками. За мить із дірки з’явився тулуб, а потім і вся величезна семиголова миша зкороною на кожній голові. Дядечка Дросельмаєр сидів на годиннику, немов сова, спустивши на обидва боки жовті поли свого халата, наче крила. Лускунчик підхопився, вискочив із ліжечка, витяг із піхов шабельку, махнув нею і крикнув:— Любі мої васали, друзі і братове! Чи ви станете попліч зі мною в тяжкій боротьбі?Годинник цокав усе гучніше й гучніше, і те цокання почало складатися в чіткі слова Цілі мишачі зграї, дедалі більші й більші, забігаливистрибом по кімнаті. Нарешті вони почали шикуватися в лави...1234567
Завдання. За опорними словами розкажіть, що ви дізналися про головного героя на початку повісті. Стокгольм. Бу Вільгельм Ульсен (Буссе)8-9 років. Бенгт (Бенко)Упландська вулицясирітський притулоктітка Едля та дядько Сікстенродинасамотність і сумзаборонамріяненависть. Від чийого імені ведеться оповідь у повісті? Що обрана форма оповіді дає для розуміння твору?
Завдання. Відновіть послідовність міркувань Леграна. Легенда про Кіда. Піратський скарб. Дослідження пергаменту. Нічна подорож. Малюнок. Знахідка на узбережжіРозшифрування криптограми. Що побачив Легран за зображеннями черепа та кота, які з’явилися на пергаменті? Яку роль у цьому відіграли легенди про скарби капітана Кіда?
Невдовзі Ненсі побачила її: худорлява дівчинка в сукенці у червону клітинку, брилику і з двома грубенькими світло-жовтими косами, що звисали на спині. Миле веснянкувате личко поверталося то ліворуч, то праворуч, видивляючись когось. Ненсі одразу її впізнала, але деякий час не могла опанувати тремтіння в ногах і зрушити з місця. Дівчинка залишилася на пероні вже зовсім сама, коли Ненсі нарешті підійшла. Якою ми бачимо Полліанну під час першої зустрічі з нею?На які деталі в описі зовнішності та поведінки героїні твору звертає Е. Портер?Порівняйте ілюстрації до роману. Яка, на вашу думку, точніше зображує Полліанну?
Старий Лобо, або Володар Лобо, як його називали мексиканці, був ватажком зграї сірих вовків, що спустошували долину Курумпо впродовж багатьох років. Усі місцеві скотарі та пастухи добре знали цього хижака. Кожні відвідини Лобо і його вірної зграї наганяли смертельний жах на тварин і викликали напад безсилої люті у їхніх господарів. Старий Лобо — справжній велетень — був надзвичайно дужим і хитрим звіром. Його нічне виття враз розпізнавали всі тутешні люди. Звичайний вовк годинами вив обіч пастушого табору, і ніхто на те не зважав, а коли луна доносила з ущелини могутнє виття старого ватажка, пастухів огортав неспокій: вони готувалися дізнатися вранці про нові безчинства сірої ватаги.??????Чим Лобо відрізняється від інших вовків?Випишіть з тексту слова, якими розповідач підкреслює перевагу ватажка зграї над іншими вовками.
Марі миттю взяла Лускунчика на руки й заходилася лускати горіхи – але вибирала найменші, щоб йому не доводилось так широко роззявляти рота, бо, правду сказати, це йому не дуже личило.– Ні, ні, – заплакала Марі, – я тобі його не віддам! Глянь, як він жалібно дивиться на мене й показує мені свій покалічений ротик! Бідолашний мій Лускунчику! Марі заплакала ще дужче й швиденько закутала Лускунчика у свій носовичок. Марі познаходила зуби, що випали в Лускунчика, підв'язала йому щелепу гарненькою білою стрічкою, яку відчепила від своєї сукенки, і ще дбайливіше закутала його в носовичок. Бідолаха, видно, був дуже наляканий, бо аж зблід. Так Марі тримала його на руках, заколисуючи, як малу дитину…Фріц вибирав найбільші і найтвердіші горіхи, аж раптом – лусь! – у Лускунчика випали три зуби, а вся спідня щелепа відвисла, мов нежива.– Так і треба, нічого ти не розумієш, – сказав Фріц. – А Лускунчик так само мій, як і твій, віддай його мені!Геть присоромлений, Фріц перестав цікавитись горіхами та Лускунчиком і тихенько вшився на другий кінець столу, де його гусари, виставивши, як належить, охорону, розташувалися на ніч. Порівняйте ставлення до Лускунчика Марі та Фріца. Чим схожі та чим відрізняються брат і сестра?
Лукас-машиніст був невисоким та дещо огрядним, і його анітрохи не хвилювало, вважається локомотив потрібною річчю чи ні. Він носив робочого комбінезона та кашкета із козирком. Очі в Лукаса були сині, як небо над Недогадією в сонячний день, а обличчя та руки – майже зовсім чорними від мастила та кіптяви. І хоча він щодня мився особливим милом для локомотивних машиністів, кіптява так і не сходила. Вона дуже глибоко в'їлася до його шкіри, тому що на роботі Лукас багато років заново бруднився щодня. Коли Лукас сміявся – а робив він це часто, було видно, як блищать його чудові білі зуби, якими він міг розколоти будь-який горіх. Крім того, Лукас носив у лівому вусі маленьку золоту сережку в формі кільця та палив коротеньку товсту люльку-носогрійку. Хоча Лукас не вирізнявся великим ростом, силою він володів неабиякою. Наприклад, якби він захотів, то залюбки зав'язав би залізного прутка на бантик. Але ніхто достеменно не знав, скільки в ньому сили, бо він любив мир та спокій, і йому було ні до чого цю силу показувати. Прочитайте портрет машиніста Лукаса. Які художні деталі в його описі вам здалися важливими? Як вони допомагають автору розкрити характер цього героя повісті?
Закріплення вивченого матеріалу, узагальнення та корекція знань“казка”, відобразивши в ньому особливості жанру. Казкачарівна, цікаварозважає, розвиває, повчаєдопомагає розрізняти добро і зложанр. Завдання. Складіть сенкан до слова … .“Герда”, відобразивши в ньому ваші враження від героїні казки Г.-К. Андерсена “Снігова королева”. Гердадобра, відважналюбить, допомагає, рятуєвчить долати життєві труднощігероїня“любов”, відобразивши в ньому роздуми про це почуття поета П’єра Ронсара (за віршем«До того, як любов у світ прийшла…»Любовсвітла, сильнаозоряє, відроджує, ощасливлюєнаповнює життя гармонією та блаженствомщастя
Закріплення вивченого матеріалу, узагальнення та корекція знань. Завдання. Використовуючи метод “Прес”, доведіть (або спростуйте) твердження про те, що … 1. Теза (відповідно до теми завдання)...2. Тому що …по-перше, …;по-друге, …;по-третє, … .3. Наприклад, … .4. Отже …… художні переклади – це вікно в світ. … твір О. Генрі “Останній листок” – це новела. … Делорж є справжнім лицарем.
Закріплення вивченого матеріалу, узагальнення та корекція знань. Завдання. Використовуючи метод “Правило п’ятірки”, проаналізуйте фінал твору … Правило п’ятірки для аналізу фіналу твору. Чи очікували ви такого фіналу твору?Які почуття викликав у вас цей твір? Чому?Чому автор запропонував саме таку розв’язку подій?Чи доцільно було б змінити фінал? Чому?Якщо змінити фінал, чи збережеться при цьому ідея твору?
Закріплення вивченого матеріалу, узагальнення та корекція знань. Завдання “Ви отримали листа”. Прочитайте листи від відомих сучасників, установіть зв’язок між їхньою діяльністю та твердженням Ч. Діккенса. Здрастуйте, мої юні друзі! Мене звуть Білл Гейтс. Я – американський підприємець, громадський діяч та колишній акціонер компанії Microsoft. Зараз я є співголовою благодійного Фонду Білла та Мелінди Гейтс, членом ради директорів Berkshire Hathaway. У період з 1996 по 2007 рік, з 2009 по 2016 рік журнал Forbes називав мене найбагатшою людиною планети. Мої статки у березні 2015 року оцінювалися в 79,2 млрд доларів. Так, я заробив дуже багато грошей, але справжнє щастя відчуваю тоді, коли можу їх витрачати, приносячи користь людям, тому вже давно займаюся благодійністю. У період з 1994 по 2010 роки я вклав у створений спільно з моєю дочкою благодійний Фонд Білла та Мелінди Гейтс понад $28 млрд. У лютому 2010 року я виступив із пропозицією до всіх мільярдерів про передачу половини своїх станів на благодійну діяльність. Я – Джоан Роулінг, авторка книжок про юного чарівника Гаррі Поттера. Свій лист я адресую моїм відданим читачам, з якими хочу поділитися секретом того, що робить мене по-справжньому щасливою. Книги про Гаррі та його друзів мають величезний успіх у всьому світі і зробили мене однією з найбагатших жінок сучасності. Однак останніми роками я втратила статус мільярдерки, і анітрохи про це не шкодую, адже сотні мільйонів доларів я вкладаю у благодійність. Декілька років тому я заснувала фонд Lumos, мета якого – допомога дітям, вихованцям притулків у бідних країнах Східної Європи. Я мрію добитися того, щоб кожен із таких дітей опинився в сім'ї, а притулки перестали існувати взагалі. Наш фонд має успіхи. Наприклад, у Молдові нам вдалося скоротити кількість дітей, які проживають у притулках, на 63% та допомогти закрити третину сирітських установ. Я дякую долі за те, що вона подарувала мені можливість допомагати людям!
Закріплення вивченого матеріалу, узагальнення та корекція знань. Завдання. Прочитайте повідомлення, що з’явилися у різних ЗМІ напередодні 8 березня, та поміркуйте, у чому полягає актуальність драми Генріка Ібсена “Ляльковий дім”. Іспанка відсудила у колишнього чоловіка 200 тисяч євро за те, що упродовж 25 років шлюбу займалася домашнім господарством, допомагала чоловіку у сімейному бізнесі, виховувала двох їхніх доньок і була позбавлена можливості робити кар’єру. Натомість чоловік накопичував гроші і збільшував свої статки, вважає жінка. Суд її запит задовольнив, пише Euronews. Жінці зараз 48 років, діти виросли, чоловік розлучився, вона по суті залишилася ні з чим. Українська волонтерка та парамедик Юлія Паєвська «Тайра» стала лауреаткою міжнародної премії «Відважні жінки». Юлію нагороджуватимуть у Білому домі за участі першої леді США Джилл Байден та держсекретаря Ентоні Блінкена. Нагадаємо, «Тайра» рятувала поранених від початку війни на Донбасі. 16 березня минуло року під час боїв в Маріуполі Юлія потрапила в російський полон. Її вдалося повернути додому 17 червня.