НМТ – це комп'ютерний онлайн-тест, що складався в цьому році з трьох блоків і тривав 180 хвилин. Матеріали презентують ефективні методи підготовки здобувачів освіти до НМТ.
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТНМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складався в цьому році з трьох блоків і тривав 180 хвилин. Блок НМТ з української мови мав 30 завдань, серед яких:10 завдань із вибором однієї правильної відповіді із чотирьох варіантів;15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів;5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 “логічні пари”). За виконані завдання можна було отримати від 0 до 45 балів. Мінімально треба набрати 5 тестових балів. Кожне питання тесту оцінювалося по одному балу, а в завданнях на встановлення відповідності можна було отримати по балу за кожну правильну “логічну” пару.
Самопідготовка – це найголовніший елемент підготовки до НМТчитати художні твори та критику до них;виконувати мовні вправи (за підручниками чи посібниками);проходити тести попередніх років (щоб звикнути до формату тестування); робити оригінальні конспекти вивчених тем, тезові нотатки, схеми, таблиці (це дозволить систематизувати знання);спілкуватися на тему вивченого матеріалу з однокласником, товаришем, який також готується до НМТ;вивчати напам᾿ять поезію;читати підручники (більше, ніж написано у підручнику, на тестах запитувати не будуть);повторювати матеріал.
Курс “Лайфхаки з української мови. Підготовка до ЗНО” на платформі Ed. Erа Ed. Era та Освіторія створили онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе опанувати базові теоретичні знання з української мови, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації та підготуватися до складання ЗНО. Курс складається із 16 тем, тестових та відкритих завдань, допоміжних матеріалів та супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі Ed. Era Books.
Демонстраційний тест на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. На роботу з блоком демонстраційного варіанта «Українська мова» здобувач освіти матимете 60 хвилин, протягом яких потрібно буде виконати 30 завдань. Як під час проходження демонстраційного тесту, так і під час реального тестування він зможе вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримає результати тестування з предмета.
Тести до ЗНО (НМТ) за минулі роки. Сайт для проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua. На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2008-2023 років, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2008-2021 років.
Покликання на уроки відеорепетиторів на You. Tubehttps://www.youtube.com/watch?v=ON2 Bu. DI7 JPE https://www.youtube.com/channel/UCx. Ei5f. Ix. N37l. U0e. Rxa1 SAfg https://www.youtube.com/channel/UCVF4 WEjn1hufd-pkm. Po. Ve-Q https://www.youtube.com/watch?v=Bw4 KTm. Zo. YPQ https://www.youtube.com/watch?v=Gji5dp7fw. PI https://www.youtube.com/watch?v=8 OCl. SMbe. D0 U
МОВА – ДНК НАЦІЇhttps://ukr-mova.in.ua. Цей освітній онлайн-проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання з української мови у цікавому форматі. Тут містяться добірки пізнавальних ілюстрованих правил, тестових завдань, заготовок для онлайн-диктантів та сервіс перевірки власного тексту. Головний герой ресурсу Лепетун робить запам’ятовування типових словосполучень та складних правил цікавим та швидким. Ресурс також передбачає можливість перевірити рівень володіння мовою за допомогою тестових вправ. Цікавою опцією для тих, хто готується до ЗНО, є таймер із нагадуванням правил.
СЛОВОТВІРhttps://slovotvir.org.ua. Майданчик для пошуку, обговорення та відбору влучних відповідників до запозичених слів. Більше того, тут можна ще й запропонувати власні українські аналоги і допомогти тим самим іншим читачам. Тут ви вводите іншомовне слово, отримуєте одразу кілька українських аналогів, якщо, звісно, таким словом уже цікавилися до вас. Якщо ж ні, то його можна запропонувати для обговорення.
Експрес-уроки української мови Олександра Авраменкаhttps://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996) Олександр Авраменко є одним з не багатьох дослідників української мови, який постійно популяризує вивчення рідної мови. Один із провідних авторів шкільних підручників з української мови для учнів 5-11 класів. Автор понад 112 виданих книжок.
Книги Олександра Авраменка для підготовки до ЗНО /НМТ 2024 *тому що його тестові завдання такого ж типу, як і на НМТ; *тому що у його книгах коротко вказано конкретні, потрібні факти чи явища;*тому що доступне пояснення матеріалу та зрозумілі приклади. * виконати хоч би 30 тестових завдань з кожної теми