Мати письменника. Мати письменника Марія Гоголь, за свідченнями сучасників, була першою красунею, яку у 14 років видали заміж за чоловіка старшого за неї удвічі.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Гоголь завжди соромився свого носа , і тому просив художників на картинах зображувати його трошки коротшим. Тому на всіх портретах його ніс виглядає по-різному
Номер слайду 5
Майстер рукоділля. Гоголь любив рукоділля, майстерно в'язав шарфи на спицях, шив сестрам сукні, а собі - модні шийні хустки.
Номер слайду 6
Майстер пасти. У подорожі по Італії Гоголь пристрастився до національного блюда - пасти. Готував її самостійно - з маслом і тертим сиром, пригощаючи цією дивною стравою гостей. Відкриваючи кришку каструлі з паруючими макаронами, він іноді вигукував: «Ну, тепер радійте, люди!»
Номер слайду 7
Той самий гоголь-моголь. Напевно, ви замислювалися, чи пов'язаний «гоголь-моголь» з ім'ям знаменитого письменника? Все вірно, саме Гоголь жартома придумав цю назву, до складу оригінального коктейлю входили ром і козяче молоко. Готуючи цей напій, він часто сміючись примовляв: «Гоголь любить гоголь-моголь».
Номер слайду 8
Колекціонер. Микола Гоголь колекціонував видання книг маленьких розмірів. І навіть замовив собі мініатюрний математичний довідник 10 на 7 сантиметрів.
Номер слайду 9
Ласун гоголь. Микола Васильович був ласуном і відправляв у рот цукерку за цукеркою, створюючи свої великі твори. Він носив у кишенях і постійно гриз шматочки цукру.